Android Telefonu Temizleme Programları 2020

Android telefonunuzu temizlemek, virüslerden kurtulmak veya cihazınızdan ekstra performans elde etmeye çalışıyorsanız, bir telefon temizleme ve antivirüs programı size yardımcı olabilir.

Bu uygulamalar, tüm performans ve hızlandırma sorunlarınızı çözecek bir tür sihirli mermi değildir, ancak farkında olmadığınız dosyalar ve uygulamalar tarafından kullanılan alanı boşaltmaya kesinlikle yardımcı olabilir ve telefonunuzun durumu hakkın da genel bir bakış sunabilirler. performans ve neden.

Android İçin En iyi Telefonu Temizlemek ve Antivirüs Programları 2020

Bunun için düzinelerce iyi uygulama var, bu yüzden en iyisini bulmak için uygulama mağazasında gezinmek zor olabilir. Temiz bir Android telefonunuz olmasına yardımcı olan 10 Android telefon temizleme ve antivirüs uygulamasını listeleyerek sizin için bunu kolaylaştırdık.

Avast Temizleme

Kolayca en çok indirilen Android temizleme uygulaması Avast yazılımı tarafından geliştirilen Avast Cleanup’dir. Avast Cleanup, temiz bir Android telefon almak için en popüler uygulamalardan biridir. Avast Cleanup, açıldıktan sonra ne kadar yer açabileceğinizi öğrenmek için cihazınızı hızlı bir şekilde tarayacaktır.

Avast Cleanup sizi her için adım adım yönlendirir, bu yüzden ne yaptığınızı gerçekten bilmiyorsanız, diğer Android temizleme uygulamalarına iyi bir alternatif olabilir. Avast Cleanup uygulamasını açtıktan sonra buradan başlat’a dokunun ve her adımı uygulayın.

Daha sonra Avast Cleanup’ın önerdiği her şeyi hızlı bir şekilde silebilir veya silme seçeneklerini manuel olarak seçmek ve seçimi kaldırmak için her bir kategoriyi kontrol edebilirsiniz. 

İlk taramanızı yaptıktan sonra hızlı temizleme, belleği artırma ve ipuçları gibi farklı seçeneklere erişebilirsiniz . Boost bellek, genel performansınızı artırmanıza yardımcı olmak için uygulamaları hazırda bekletebilir ve ipuçları, cihazınıza dayalı performans ve depolama ipuçları vermek için cihazınızı tarayabilir. 

Avast Antivirus, yıllık bir ücret karşılığında Avast Security premium’u da içeren bir Premium Plus aboneliği sunar.

Norton Clean

Norton antivirüsünün arkasındaki aynı ekip tarafından geliştirilen, Android telefonunuzu nasıl temizleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir uygulama olan Norton Clean geliyor. 

Norton Clean, telefon dosyalarınızı tarayarak ve önemsiz dosyaları listeleyerek doğrudan harekete geçer. Daha sonra dosyaları tek tek inceleyebilir ve saklamak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. 

Norton Clean ayrıca yüklü olanları hızlıca görebilmeniz ve artık gerçekten ihtiyacınız olmayan uygulamaları bulabilmeniz için tüm uygulamalarınızın bir listesini sunar. Uygulamaları yükleme tarihine veya son kullanıma göre sıralayabileceğiniz için varsayılan kullanıcı arayüzüne göz atmayı yener.

All-In-One Toolbox

All-In-One Toolbox, depolama alanını boşaltmanıza, Android önbelleğinizi temizlemenize ve cihazınızı güçlendirmenize yardımcı olabilecek bir Android temizleme uygulamasıdır. 

All-In-One Toolbox giriş ekranı RAM ve CPU kullanımınızı gösterir. Uygulamaları durdurarak CPU ve RAM kullanımınızı nasıl azaltacağınızı öğrenmek için her seçeneğe dokunabilirsiniz. RAM’inizi azaltmaya değmeyeceğini unutmayın, çünkü Android akıllı RAM yönetimine sahiptir, yani RAM’iniz ne kadar dolu olursa, uygulamalar arasında o kadar hızlı geçiş yapar, bu yüzden onunla uğraşmamak en iyisidir.

Ayrıca cihazınızdaki alanı temizlemek için sistem dosyalarınızı ve önbelleğinizi hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Her şeyi taramak sadece birkaç saniye sürer. Pil tasarrufu özelliği, arka planda pil tüketen uygulamaları kapatarak pil kullanımınızı azaltmanıza da yardımcı olabilir.

AVG Temizleme

AVG antivirüsünün arkasında aynı ekip tarafından oluşturuldu. AVG Cleaner aslında Avast Cleanup ile çok benzer bir deneyime sahip. AVG, uygulamayı geliştirmek için onlarla birlikte çalışırsa şaşırmazdık.

Bir kez kurulduktan sonra ilk temizleme aşamasından geçeceksiniz ve bundan sonra hızlı temizleme, belleği artırma ve ipuçlarına erişebileceksiniz . 

Zaten bir AVG antivirüs premium aboneliğiniz varsa Avast Cleanup yerine AVG Cleaner almayı tercih edebilirsiniz. 

CCleaner

CCleaner Avast Cleanup uygulamasının başka bir klonudur. Kurulumdan sonra ilk sistem taramasını yaparsınız, ardından bellek ve ipuçları özelliklerine erişirsiniz.

Bunu düşünmenizin tek nedeni, daha ucuza yönelik premium özellikleri istiyorsanız. Aylık ve yıllık ucuz maliyeti. Tabii ki, bir antivirüs içermeyeceksiniz, ancak yine de Avast ve AVG’den daha ucuz.

Droid Doktoru

Bir başka popüler Android temizleme uygulaması Droid Optimizer. Depolama alanını boşaltmak ve Android telefon performansınızı artırmak için bir dizi seçenek bulacaksınız.

İlk olarak, Droid Optimizer’ın 1 dokunma hızlandırma özelliği var. Bununla hızlı bir şekilde depolama alanını boşaltabilir, arka planda kaynak tüketen uygulamaları durdurabilir ve önbelleği temizleyebilirsiniz.

Sistem önbelleğini silmek, dosya indirmek ve cihazınızda yer kaplayan diğer istenmeyen dosyaları silmek için de temizleme özelliğini kullanabilirsiniz. Uygulama yöneticisi, tüm uygulamalarınızı kontrol etmenize ve performansı artırmak ve daha fazla yer açmak için hangilerinin silinmeye değer olduğunu belirlemenize olanak tanır. 

Droid Optimizer, her uygulamanın hangi izinlere sahip olduğunu kontrol etmek ve telefonunuza istenmeyen erişime sahip olabilecekleri durdurmak için kullanılabilecek bir gizlilik dedektörüne bile sahiptir.

Süslü Güçlendirici

Fancy Booster, Android telefonunuzu temizlemeye yardımcı olmak için tasarlanmış başka bir telefon temizleme uygulamasıdır. İstenmeyen dosyaları ve uygulamaları temizlemek, önbelleği kaldırmak ve telefon performansınızı artırmak için kullanabilirsiniz.

Kurulduktan sonra, cihazınızın şu anda ne kadar RAM ve depolama alanı kullandığını gösteren bir sayfanız görüntülenir. Oradan, cihazınızın daha iyi çalışmasını sağlamak için çeşitli araçlar kullanabilirsiniz.

Phone Boost , örneğin hangi uygulamaların en fazla kaynağı kullandığına bir göz atacak ve depolama alanlarını kaldırma seçeneği sunacaktır. CPU soğutucu ile uygulamaların arka planda çalışmasını hızlı bir şekilde durdurabilirsiniz. 

Fancy Booster hakkında sevdiğimiz şey, diğer Android temizleme uygulamalarından daha fazla işlevselliğe sahip olmasıdır. Örneğin, hangi uygulamalarınızın bildirim alacağını hızlı bir şekilde yönetmek için bile kullanabilirsiniz.

Telefon Hız Arttırıcı

Phone Speed ​​Booster yüklendiğinde, telefonunuzdaki tüm uygulamaları tarayarak önemsiz dosyaları hızla kaldırabilirsiniz. Tasarruf edebileceğiniz depolama alanı miktarı oldukça önemli olabilir.  

en iyi telefon temizleme programları

Pil tasarrufu seçeneğiyle, uygulamaları arka planda çalışırken pil kullanmamaları için hazırda bekletebilirsiniz. Telefonunuzun aşırı ısınmayla ilgili sorunları olup olmadığını görmek için CPU soğutucu özelliğini de kullanabilirsiniz ve eğer öyleyse, CPU’nuza daha az baskı uygulamak için uygulamaları kapatabilirsiniz.

Virüs Temizleme – Antivirüs Ücretsiz ve Telefon Temizleme

Önemsiz dosyaları silerek, bildirimlerinizi yöneterek, pil ömründen tasarruf ederek ve Android kötü amaçlı yazılımları durdurarak depolama alanını boşaltmak istiyorsanız, Virus Cleaner harika bir uygulamadır.

Virüs Temizleme deki işlevlerin çoğu diğer uygulamalarla aynıdır. Yer kaplayan dosyaları görmek için bir tarama çalıştırabilir ve daha sonra bunları kaldırabilir veya herhangi bir uygulamanın telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olup olmadığını görmek için bir tarama çalıştırabilir ve ardından bunları durdurmaya zorlayabilirsiniz.

Virüs Temizleme virüs tarayıcı özelliği ile uygulamalarınız taranacak ve olası tehditler ortaya çıkacaktır. Herhangi bir tehdit bulunursa, uyarılırsınız ve ardından telefonunuzu korumak için bunları silebilirsiniz.

One Booster

One Booster’ı seviyoruz çünkü çok fazla izin istemeden doğrudan noktaya geliyor. Uygulamayı başlattığınız anda hızlı bir tarama gerçekleşecek ve ardından gereksiz dosyaları silerek ne kadar alan kazanabileceğiniz söylenecektir.

Bundan sonra, dört özelliğe erişebilirsiniz – telefon desteği, pil tasarrufu, güvenlik ve CPU soğutucusu .

CPU soğutucusu veya pil tasarrufu kullandığınızda, One Booster pil ve CPU kullanımını azaltmak için uygulamaları otomatik olarak hazırda bekletir. Güvenlik özelliğiyle, uygulamalarınız olası tehditleri vurgulayacak şekilde taranacaktır.

Son olarak, telefon artırma bir kez daha uygulamalardan geçecek ve o anda performansınızla ilgili sorunlara neden olabilecekleri hazırda bekletecektir.

Yorum Yap