Apple Pencil Kullanarak iPad’inizde El Yazısı İle Not Alma

Apple Pencil, iPad’iniz için çok yönlü bir araçtır. Sadece (sanal) çizim, boyama veya renklendirme için kullanmakla kalmaz, not alabilir ve doodle yapabilirsiniz. İPad’inizde el yazısı notlar almak için:

Apple Pencil Hangi Cihazlarla Uyumlu

Apple Pencil iki farklı modelde mevcuttur. İlk nesil Apple Pencil yuvarlak bir şekilde gelir ve ilk olarak orijinal iPad Pro ile tanıtıldı. Ayrıca şarj için bir kapağın altında bir Yıldırım konektörü de bulunur.

1. Nesil Elma Kalemi

Yazarken birinci nesil Apple Pencil’ı destekleyen tüm iPad’lerin listesi:

  • iPad Air (3. nesil)
  • iPad mini (5. nesil)
  • iPad Pro 12,9 inç (1. veya 2. nesil)
  • iPad Pro 10.5 inç
  • iPad Pro 9.7 inç
  • iPad (6. nesil)
  • iPad 10,2 inç (7. nesil)

İkinci nesil Apple Pencil, tek bir düz kenarı ile biraz daha küçük. Şimdi iPad Pro’nun kenarına manyetik olarak kilitleniyor ve kablosuz olarak şarj oluyor.

2. Nesil Elma Kalemi

Aksesuar yalnızca Face ID özellikli aşağıdaki iPad Pro modellerinde desteklenir (yine yazma sırasında):

  • iPad Pro 11 inç (2018 ve 2020 modelleri)
  • iPad Pro 12.9 inç (2018 ve 2020 modelleri)

Notes Uygulamasını Kullanarak iPad’de El Yazısıyla Yazılan Notlar nasıl alınır

Bir uygulamayı indirmek zorunda bile olmadığınız için iPad’inizde not almaya başlamak oldukça kolaydır. Sadece iPad’inizdeki yerleşik Notes uygulamasını kullanın .

El yazısı notu Notes app peyzaj

İPad’inizdeki “Notlar” uygulamasını açın ve yeni bir not oluşturun. Buradan notu tam ekran yapmak için Genişlet düğmesine dokunun.

Yeni not oluşturmak için hafifçe vurun

Şimdi, el yazısı notlar moduna girmek için Apple Pencil’ınızın ucuna dokunabilirsiniz. Ekranın altında çizim araçlarının göründüğünü göreceksiniz.

Notes uygulamasında kurşun kalem araçları

Tuval artık sizindir. Notta bir şey çizebilir veya yazabilirsiniz. Apple Pencil ile not alırken parmağınızı kullanarak yukarı ve aşağı kaydırın.

İPad'de Notes uygulamasında el yazısı not

Çizim araçlarından ilki Kalem aracıdır. Uç kalınlığı ve şeffaflık seçeneğini görmek için üzerine dokunun. Marker ve Pencil gibi sonraki iki araç için de aynı şeyi yapabilirsiniz.

Eğer varsa ikinci nesil Apple Kalem . Bunun yerine Eylem düğmesini en son kullanılan araca geçmek üzere özelleştirebilirsiniz .

Notes uygulamasında kalem aracı seçeneği

Dördüncü araç Silgidir. Apple Pencil’ınızı bir silgiye dönüştürmek için üzerine dokunun. Apple Pencil’ınızı silmek istediğiniz herhangi bir şeyin üzerine getirin.

Beşinci araç Kement tarzı bir seçim aracıdır. (Photoshop kullanıcıları buna aşina olabilir.) Araç seçildikten sonra, seçmek için öğeleri daire içine alabilirsiniz. Seçildikten sonra parmağınızı kullanarak hareket ettirebilirsiniz. Bir doodle’ı farklı bir yere taşımanız için iyi bir yol olabilir.

Notes uygulamasında Kement aracı

Setteki son araç Cetvel’dir. Seçtikten sonra, not alanında büyük bir cetvel görünür. Cetveli hareket ettirmek ve açıyı değiştirmek için iki parmağınızı kullanabilirsiniz.

Parmaklarınızı hareket ettirdiğinizde cetvelin 45 derece, 90 derece gibi belirli açılara oturduğunu göreceksiniz. Cetveli kullandıktan sonra, kurtulmak için simgeye tekrar dokunun.

Notes uygulamasındaki cetvel

Sağ kenarda bir renk seçici göreceksiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz beş ortak renk görür veya mevcut tüm tonlardan seçim yapmak için renk seçici simgesine dokunabilirsiniz.

Notes uygulamasında Renk Paleti seçeneği

Artık tüm araçları bildiğinize göre, Apple Pencil’ınızı kullanarak yazmaya başlayın.

Yazmayı bitirdiğinizde, keşfetmeniz için gizli bir mücevher var. Apple Notes uygulamasında yerleşik bir el yazısı tanıma özelliği vardır. Dolayısıyla, el yazınız okunaklı olduğu sürece Apple bunları tanıyabilir ve dizine ekleyebilmelidir.

Bu, el yazısı notlarınızın içindeki metni arayabileceğiniz anlamına gelir. Test etmek için “Ara” alanına gidin ve el yazısıyla aldığınız nottan bir şeyler bulmaya çalışın.

El yazısı notları arayın

Ayrıca, el yazısı notlar almaya başlamak için iPad’inizin kilidini açmanız bile gerekmez. Apple Pencil’ınızla iPad’inizin kilit ekranına dokunmanız yeterlidir. Bu, yazmaya başlayabileceğiniz yeni bir boş not oluşturur. Daha sonra, notu kaydetmek için iPad’inizin kilidini açabilirsiniz.

Notlar> Kilit Ekranından Notlara Erişin bölümüne giderek Ayarlar uygulamasındaki özelliği özelleştirebilirsiniz.

Kilit ekranı seçeneklerinden Notlara erişin

Çizgileri ve Izgaraları Kullanarak Düzgün Yazma

El yazısı notlar almak için Notes uygulamasını kullanmaya başladığınızda, el yazısı notlarınızın oldukça gelişigüzel olduğunu fark edeceksiniz. İşleri düzenli ve düzenli hale getirmenin bir yolu var. Boş bir notu ilk oluşturduğunuzda Paylaş düğmesine dokunun. Tek bir “Doğrular ve Izgaralar” seçeneği gösterecektir. (Bu seçeneği Paylaş sayfasında da bulabilirsiniz . )

Çizgiler ve Izgaralar seçeneğine dokunun

Açılır pencereden istediğiniz satır türünü veya ızgara düzenini seçin.

Bir çizgi veya ızgara seçin

Bu artık notunuzun arka planı olacak ve düz çizgilerle yazmayı çok daha kolay hale getirecektir.

Hatlarla not alma

Alternatif Not Uygulama Seçenekleri

Apple Notes uygulaması, iPad’deki el yazısı notlarla başlamak için iyi bir yerdir, ancak daha fazla özellik istiyorsanız. App Store’daki birçok üçüncü taraf uygulamasından birine bakmanız gerekir. İşte önerilerimiz.

GoodNotes 5 (7,99 ABD doları)

GoodNotes 5 not alma

GoodNotes 5, Apple Pencil söz konusu olduğunda en çok yönlü not alma uygulamasıdır. El yazısı not alma arayüzünün hemen hemen her bir bölümünü özelleştirebilirsiniz. Farklı kalem stilleri ve kaydırma yönü arasında geçiş yapabilirsiniz. Nota şekiller, görüntüler ve metin ekleyebilirsiniz. Uygulama sayısız şablonla birlikte gelir ve sayfanın belirli bir bölümünü yakınlaştırmanızı sağlayan bir özellik vardır.

Notability ($8.99)

Noterlikte el yazısı not

Noterlik öğrenciler arasında popüler bir not alma uygulaması. Tek bir arabirimde ses kaydetmenize, notlar yazmanıza ve el yazısı notlar almanıza olanak tanır. Ayrıca, revizyon süresi boyunca kullanışlı olan notlarınızla birlikte sesi de senkronize edebilir. Ayrıca PDF’leri içe aktarabilir ve açıklama ekleyebilir ve iki nota üzerinde yan yana çalışabilirsiniz.

Son olarak

İPad Pro’nuz ve daha yeni bir Mac’iniz varsa, iPad’inizi Mac’inize bağlayabilir ve macOS Catalina ve iPadOS’taki yeni Kenar Çubuğu özelliğini kullanarak tamamen işlevsel bir ikincil ekrana ve çizim tabletine (Apple Pencil desteği ile) dönüştürebilirsiniz.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TeknoViral spami azaltmak için Akismet kullanıyor. Detaylı Bilgi için.