Bilgisayar da Instagram Canlı Yayını Nasıl Yapılır

Bu makale bir bilgisayardan Instagram’da canlı yayın yapmak için basit bir yöntemi içermektedir . Instagram’ı bir bilgisayarda kullandıysanız, deneyimin uygulamanın yakınında olmadığını biliyorsunuz. Beslemelerden ve profillerden geçmek sadece zor değil, aynı zamanda DM’ler, IGTV, Canlı, vb.Gibi bazı önemli özelliklerden yoksundur.

Streamon , bir bilgisayardan Instagram’da canlı yayınlamayı mümkün kılan ücretsiz bir uygulamadır. Bu, tüm büyük bilgisayar işletim sistemleri için kullanılabilen açık kaynaklı bir uygulamadır. Uygulama, yayın yazılımında ayarlayabileceğiniz ve Instagram hesabınıza canlı akış yapabileceğiniz bir anahtarla birlikte akış URL’si sağlar. OBS Studio dahil tüm popüler yayın yazılımlarını destekler. Bu, Instagram’ınıza neredeyse her şeyi canlı yayınlamak için OBS Studio’dan yararlanmanıza olanak tanır. Bununla birlikte, nasıl yapıldığını kontrol edelim.

Bilgisayardan Instagram CANLI Yayın Yapma programı

Bir bilgisayardan Instagram’da canlı yayına geçmek için önce bu bağlantıyı izleyin ve Streamon uygulamasını bilgisayarınıza indirin. Uygulama Windows, macOS ve çeşitli Linux dağıtımları için kullanılabilir. Web sitesinde kararlı ve beta bir sürüm sunuyor, beğeninize göre bunlardan herhangi birini alabilirsiniz.

PC'den instagrama yaşa

Yüklemeden sonra uygulamayı çalıştırdığınızda Instagram giriş ekranı gösterilir. Sadece Instagram hesabı kimlik bilgilerinizi buraya girin ve hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptığınızda, uygulama canlı akışı başlatmak için bir seçenek. Canlı akış için bir anahtarla birlikte bir akış URL’si almak için bu seçeneği tıklayın.

OBS'den Canlı Instagram

Şimdi bilgisayarınızda OBS Studio yazılımını başlatın. OBS Studio ayrıca bir çapraz platform yazılımıdır, buradan bilgisayar işletim sisteminiz için bir yükleyici alabilirsiniz . OBS Studio’da sağ alt bölümde bir akış seçeneği elde edersiniz. OBS ‘Ayarları’nı açmak için oradaki’ Kontrol ‘seçeneğini tıklayın.

Instagram'da OBS kullanın

OBS ‘Ayarlar’da’ Akış ‘bölümüne gidin. Burada, ‘Hizmet’ açılır menüsünü tıklayın ve “Özel…” seçeneğini belirtin. Bu, sunucuya girmek için iki kutu ve akış için anahtar getirir. Şimdi Streamon uygulamasına geri dönün ve “ Akış URL’si ” ni ‘Sunucu’ kutusuna ve “ Akış Anahtarı ” nı ‘Akış Anahtarı’ kutusuna kopyalayıp yapıştırın . İşiniz bittiğinde ayarları kaydedin. Şimdi akışı OBS’den başlatın ve ardından Streamon uygulamasından “Canlı Yayına Geç” düğmesini tıklayın.

Bilgisayardan Instagram'da Canlı Yayına Geçin

Bu noktada, Instagram hesabınıza canlı bir akış başarıyla başlattınız. OBS stüdyo önizleme panelini Instagram’daki canlı akışınıza yayınlar. OBS Studio, mobil cihazlara erişemediğiniz akış için profesyonel düzeyde seçenekler sunar. Burada, web kamerası, ekran yakalama, Ekran paylaşma, pencere aynası,pc ekranını yasıtmai, canlı akış vb. Gibi farklı medya kaynakları ayarlayabilir ve bunlar arasında OBS’nin ‘Kaynaklar’ sekmesinden akıcı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Canlı yayında birden fazla kaynağın görünmesi için sahneler de oluşturabilirsiniz.

OBS Studio ile Bilgisayardan Instagram'da Canlı Yayına Geçin

Akışı tamamladıktan sonra, Streamon uygulamasına geri dönün ve yayını sonlandırmak için ‘Akışı Durdur’ düğmesini tıklayın. Bu, yayını OBS’den otomatik olarak durduracaktır. Bir bilgisayardan Instagram’da bu şekilde canlı yayın yapabilirsiniz.

Son Olarak

Streamon, bir bilgisayardan Instagram’da canlı yayın yapmanın basit bir yolunu sunar. OBS Studio ile birlikte uygulama, canlı akışınızı daha bilgilendirici ve çekici hale getirmek için birçok yaratıcı yol sunar. Sadece kamera girişi yapmak yerine, kitlenize birden fazla şey yayınlayabilir ve Instagram’da profesyonel tarzda bir akış düzenleyebilirsiniz.

Yorum Yap