Ekran Görüntüsü ve Ses Kaydedici Programlar 2020

Tam ekranı veya bir kısmını kaydetmek için kolayca kullanabileceğiniz Windows 10 için en iyi ücretsiz ekran kaydediciye bir göz atalım. Windows 10 İçin En İyi Ücretsiz Ekran Kaydedici programlara bir göz atalım ve tüm bu araçları ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Öyleyse aşağıdaki araçlara bir göz atın. Bu araçları araştırmak için çok zaman harcadım ve bunları kullanıcı deneyimi, derecelendirmeler, incelemeler ve indirme oranlarına göre seçtim. Bazı arkadaşlarım da aşağıda listelediğim 1-2 araç önerdi. Devam etmek için öğreticinin tamamını izleyin.

Ekranda veya Windows masaüstünün veya dizüstü bilgisayarın ekranında yapılan her şeyi kaydetmenize yardımcı olabilecek bir araç arıyorsanız, çok sayıda mevcut olanı gözden geçirmiş olursunuz. Mevcut araçların her biri, ekranı güzel bir şekilde kaydetmenize yardımcı olacak kadar verimli ve zengin özelliklere sahip değildir.

Mevcut olanların en iyilerini bilmek isteyebilirsiniz, bu nedenle bu sayfada sadece siz varsınız. Yardımınız için, Windows 10 için en iyi ekran kaydedici uygulamalarını bulduk. Bu nedenle, giriş bölümünde çok fazla zamanınızı boşa harcamayın, bu yazının ana bölümüyle başlayalım!

En iyi Ekran Kaydedici PC Programları

Aşağıda, indirme bağlantılarını ve ekran görüntüsünü içeren araçlar verilmiştir, böylece arayüzü kolayca öğrenebilir ve indirebilirsiniz. Camtasia benzeri programların listesine hemen göz atalım.

1.  Apowersoft Ücretsiz Çevrimiçi Ekran Kaydedici

Apowersoft Ücretsiz Online Ekran Kaydedici

Bir giriş, programlama sergisi veya eğitim alıştırması kaydetmeniz gerekiyorsa, Apowersoft Ücretsiz Çevrimiçi Ekran Kaydediciyi deneyin. Program tabanlı bir cihazdır, bu da eğlenceler için uygun olmadığını, ancak diğer bazı görevler için en uygun olduğunu ima eder. Tüm ekranı kaydedebilir, fiziksel olarak bir bölge seçebilir veya önceden ayarlanmış çözünürlüklerden birini seçebilirsiniz; örneğin, YouTube için bir toka kaydediyorsanız ve daha sonra yeniden boyutlandırmak için farklı bir video düzeltici kullanmamayı tercih ederseniz mükemmeldir. Yani, en iyi Windows 10 ekran kaydedicilerinden biri.

2. Xsplit Yayıncı

Xsplit Yayıncı

Xsplit’in dökülme ve kaydetme programlaması iki türden gelir: Broadcaster ve Gamecaster. Temelde aynıdırlar, ancak sonuncusu ağırlıklı olarak oyuncular için ana hatlarıyla belirtilirken, bir önceki evrensel olarak daha kullanışlı bir ekran kaydedicidir. Ücretsiz ekran kaydedici, ekranınız, video kartı, web kamerası, medya belgesi veya belirli bir program dahil olmak üzere herhangi bir kaynaktan girişi yakalayabilir. Oynamaya başladığınızda işin eğlencesi doğal olarak tetiklenir ve sonuçlar bir video kaydı olarak verilebilir veya bazı örnekler vermek gerekirse Twitch, YouTube Live ve Facebook Live aracılığıyla doğrudan fışkırtılır.

3. TinyTake

TinyTake

TinyTake, eğlence amaçlı bir aktivite değil, web kamerası ve çalışma alanı filmi elde etmeyi amaçlayan bir bilgisayar ekran kaydedicisidir . Bir hesabın başlatılması basittir – sadece kısma dokunun, bu noktada ekranın bölgelerini seçin ve [Ctrl] + [R] tuş kombinasyonlarına dokunun. Açıklamalar dahil olmak üzere farklı cihazlar, TinyTake’in ticari kullanım için tasarlanmış birinci sınıf formlarından seçilmiştir.

4. FlashBack Express

FlashBack Express

Eğlenceyi kaydetmek ve web kameranızdan bir film yakalamak için mükemmel olan başka bir öğe doldurulmuş ekran kaydedici. Tüm ekranınızdan, bir pencereden, seçtiğiniz bir bölgeden veya bir web kamerasından kayıt yapabilirsiniz. İşlemi tamamladığınızda, hesabınız basit bir editör yöneticisinde görünecektir; burada, gereksinimlerinize uyacak şekilde kesip kesip YouTube’a, bir FTP sunucusuna veya PC’nize gönderebilirsiniz.

5. OBS Stüdyosu

OBS Stüdyosu

Pencereler 10 için ücretsiz bir ekran kaydedici yakalamak ya canlandırmaların fışkıran için, üst çentik hesaplarını gerçekleştirmek için etkinleştirmek için olayları ile bastırdı. Tam olarak ihtiyaç duyduğunuz şekilde ayarlamak kısa bir zaman alabilir, ancak OBS Studio, oyuncular için uzun bir atışla en iyi ve en yetenekli ekran kaydedicidir.

6. iSpring Serbest Kamera

iSpring Ücretsiz Kamera

Eh, Windows 10 bilgisayarınızda kullanabileceğiniz Windows 10 için en iyi ve ücretsiz bir hd ekran kaydediciden biridir  . İSpring Free Cam ile ilgili en güzel şey, kayıtlı ekranınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz yerleşik ses ve video düzenleyiciyle birlikte gelmesidir. İSpring Free Cam ile ilgili bir başka harika şey de videolara filigran koymamasıdır.

7. DVDVideoSoft’un Ücretsiz Ekran Video Kaydedicisi

DVDVideoSoft’un Ücretsiz Ekran Video Kaydedicisi

DVDVideoSoft’un Ücretsiz Ekran Video Kaydedicisi, Windows 10 bilgisayarınızda sahip olabileceğiniz en popüler ve hafif ekran kaydedicilerden biridir. DVDVideoSoft’un Ücretsiz Ekran Video Kaydedicisinin en iyi yanı, Skype konuşmasını kaydedebilecek kadar yetenekli olmasıdır. Sadece bu değil, araç aynı zamanda harika bir kullanım sağlayan bir resim editörü de sunuyor. Yani, Windows 10 için en iyi ekran kaydedicilerden biridir  .

8. ShareX

PaylaşX

Açık kaynaklı ve ücretsiz bir ekran kayıt aracı arıyorsanız, ShareX’i seçmeniz gerekir. ShareX ile ilgili en iyi şey, ekran kaydı için çok ihtiyaç duyulan bazı gelişmiş özellikleri getirmesidir. Araç, ekranı tam ekran, pencere, serbest el, monitör vb. Dahil olmak üzere farklı boyutlarda kaydeder.

9. CamStudio

CamStudio

CamStudio, hafif ve açık kaynaklı bir ekran kayıt aracıdır. CamStudio ile ilgili en iyi şey, daha sonra SWF’ye dönüştürülebilen AVI formatında videolar oluşturabilmesidir. Sadece bu değil, araç aynı zamanda kullanıcıların çıktı video kalitesini seçmelerine de izin veriyor.

10. Ezvid

Ezvid

Ezvid, çoğunlukla teknoloji YouTube kullanıcıları tarafından kullanılıyor çünkü kullanıcıların kaydedilen videoları doğrudan YouTube’a yüklemelerine izin veriyor. Araç hafiftir ve videoları yüksek kaliteli çözünürlükte kaydedebilir. Sadece bu değil, araç aynı zamanda kullanıcıların doğrudan ekranda çizim yapmasına da olanak tanır.

11. ApowerREC

ApowerREC

Apowersoft’un sunduğu ApowerREC, Windows 10 bilgisayarınızda kullanabileceğiniz başka bir güçlü ekran kayıt aracıdır. ApowerREC ile ilgili en iyi şey, canlı video akışı, video görüşmeleri ve bilgisayar ekranınızdaki diğer etkinlikleri yakalayabilmesidir. ApowerREC’i daha harika yapan şey, kaydedilen klibe ek açıklamalar ekleme yeteneğidir. Yani ApowerREC, şu anda kullanabileceğiniz başka bir en iyi ekran kaydedicidir.

12. Fraps

Fraps

Fraps, Windows 10 bilgisayarlar için mevcut olan en iyi ücretsiz ekran yakalama yardımcı programıdır. Bil bakalım ne oldu? Fraps, oyun videoları vb. Kaydetmek için oyuncular tarafından yoğun bir şekilde kullanılır. Bununla birlikte, Fraps tamamen ücretsiz bir uygulama değildir, Fraps’ın ücretsiz sürümü kullanıcıların yalnızca 30 saniyelik video kaydetmesine izin verir ve bir filigran bırakır. Ancak, ekran kayıt aracı, ekranınızı maksimum FPS ile kaydedebilir. Dolayısıyla, Fraps, Windows 10 için en iyi ekran kaydedicidir.

Cihazınızdaki ekranı kaydetmenize ve kaydetmenize yardımcı olabilecek bu uygulamalar ve araçlar hakkında bilgi sahibi olmak için çok araştırma yaptık.

Artık birden fazla en iyi ekran kaydediciyi biliyorsunuz, bunlardan herhangi birine gitmek sizin seçiminiz. Umarım bu sayfadaki bilgileri beğenmişsinizdir. Öyleyse lütfen başkalarıyla paylaşın ve gönderi ile ilgili yorumları aşağıda verilen yorum kutusunu kullanarak paylaşın. Sonunda ama yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Yorum Gönderin