Bilgisayara Android Nasıl Kurulur ve Çalıştırılır

Android’i mobil cihazlarda seviyorsanız, Android’e bir windows bilgisayar da  bayılacaksınız . Belki Android’de çoklu görev yapmayı dört gözle bekliyorsunuz , yani birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırmak  Veya masaüstünüzde, dizüstü bilgisayarınızda Windows PC’nizde yerel olarak bulunmayan bir Android uygulaması veya oyunu çalıştırmak isteyebilirsiniz.

Nedeni ne olursa olsun, windows bilgisayar için Android, favori mobil uygulamalarınızı büyük ekrana getiren kullanışlı bir kavramdır.

Android TV’den farklı olarak, uygulamaları modern çoklu görev platformlarında olduğu gibi yan yana kullanabilirsiniz . Örneğin, YouTube’daki haberleri izlerken bir sonraki sunumunuzu cilalayabilirsiniz.

PC ye Android Kurma İçin Bliss OS ile tanışın

adım adım bir windows pc bilgisayara android işletim sistemi nasil kurulur

Bu kılavuzda, Android’i windows bilgisayara yüklemek için Bliss OS’yi kullanacağım. Bliss OS, size Bliss ROM’ları (popüler özel Android ROM’larından biri) getiren ekipten Windows bilgisayara Android işletim sistemidir.

Android-x86’nın üzerine inşa edilmiştir – PC’ler için Android ile deneme yapan ilk ve orijinal açık kaynaklı proje.

Bliss OS birçok özelliğe sahiptir. Her şeyden önce, Google Play Store’u destekler, böylece Android için uygulamaların ve oyunların çoğunun tadını çıkarırsınız. Daha sonra, Bliss ROM’lar olarak özelleştirme özellikleri sunarak kendiniz yapmanıza izin verir. Ayrıca, çeşitli uyumluluk, performans ve güvenlik özellikleri ekler .

Android bilgisayar İçin Ön şartlar

Bliss OS’yi kurmadan önce aşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekir.

 • Windows için Rufus’u web sitesinden indirin .
 • Bliss OS İndir dan burada (stabil yapı almaya yapmak).
 • En az 4GB depolama alanına sahip bir flash sürücü edinin .

Flash Diski Hazırlama

Bliss OS’yi (veya herhangi bir işletim sistemini) kurmadan önce, işletim sistemini kurmak için kullanabileceğiniz önyüklenebilir bir yükleme diskiniz olmalıdır.

Bu durumda, Rufus’u kullanarak önyüklenebilir bir flash sürücü oluşturmanız gerekir. Hazır olduğunuzda aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

 1.  Rufus > tıklayın SEÇ butonuna.
 2. İndirilen Bliss OS ISO’yu seçin ve Aç’a tıklayın .
 3. Birden fazla flash sürücünüz varsa, Cihaz altından bir tane seçin .
 4. Başka bir seçeneği değiştirmeden BAŞLAT düğmesine tıklayın.
 5. İndirme için gerekli bir pencere görürseniz , Evet düğmesini tıklayın.
Bliss OS'nin önyüklenebilir bir diski oluşturma

Bilgisayara Android işletim sistemi Kurma

Bölüm 1 – Disk üzerinden önyükleme

Her şeyden önce, son bölümde oluşturduğunuz önyüklenebilir diskle önyükleme yapmanız gerekir. Taşınabilir bir sürücüden önyükleme yapmayı bilmeniz gerekir (sisteminiz için google).

 1. Flash diskinizden önyükleme yapmak için bilgisayarınızı yeniden başlatın . Diski seçmek için Esc / F10 / F12 tuşuna tıklayarak önyükleme menüsünü açmanız gerekebilir.
 2. Canlı menüyü gördüğünüzde ilk seçeneği seçin: Canlı CD .
 3. Sisteminiz PC’de Android’i destekliyorsa, Bliss OS önyükleme yapar ve kilit ekranını gösterir. Yalnızca bir saat sonra bile metin görürseniz, sisteminiz Bliss OS’yi desteklemez ve ne yazık ki bu konuda hiçbir şey yapamayız.
 4. Sisteminiz Bliss OS’ye önyükleme yapıyorsa ve kilit ekranını gösteriyorsa tebrikler! Bilgisayarınız PC’de Android’i destekler ve kılavuza devam edebilirsiniz.

Ancak, test tarafı henüz bitmedi. Bliss OS’ye önyükleme yaptıktan sonra Klavye ve Fare (veya Dokunmatik Yüzey), Wi-Fi, Bluetooth, Pil vb. Gibi temel donanımı test etmelisiniz .

Örneğin, diğer tüm donanımlar benim için mükemmel çalışmasına rağmen Wi-Fi ve Bluetooth sistemimde çalışmadı.

Bliss OS ile her şeyin yolunda gittiğinden ve sisteminize kalıcı olarak yüklemek istediğinizden eminseniz, aşağıdaki adımları izlemeye devam edin:

 1. Flash diskinizden önyükleme yapmak için bilgisayarınızı yeniden başlatın . Diski seçmek için Esc / F10 / F12 tuşuna tıklayarak önyükleme menüsünü açmanız gerekebilir.
 2. Canlı menüyü gördüğünüzde üçüncü seçeneği belirleyin: Kurulum .
Bölüm 2 – Bölüm oluşturma

Bu, yalnızca Bliss OS’yi yüklemek için sistem diskinizdeki boş alanı kullanarak yeni bir bölüm oluşturmak istiyorsanız gerekli olan isteğe bağlı bir bölümdür .

 1. Bir sonraki ekranda, C’yi tıklayın , ardından bölümleri oluşturmak veya değiştirmek için Enter’ı tıklayın . Sanal bir makine kullandım, bu yüzden tüm sabit diski kullandım. Sabit diskinizin yalnızca bir kısmını kullanabilirsiniz (bu durumda yeni bir bölüm oluşturun).
 2. Click N , ardından tıklayın Enter cevaplanması için GPT kullanmak istediğiniz Do?
 3. Yukarı / aşağı tuşlarını kullanarak Boş Alan’ı seçin , ardından alttaki Yeni’yi seçmek için sol / sağ tuşlarını kullanın . Ve son olarak bir bölüm oluşturmak için Enter’a tıklayın .
 4. Birincil’i seçmek için Enter’a tıklayın , ardından Boyutu seçmek için Enter’a tıklayın . Tüm boş alanların bir bölümünü oluşturmak istemiyorsanız boyutu düzenleyebilirsiniz.
 5. Önyüklenebilir yapmak için Önyüklenebilir vurgulanmış durumdayken tekrar Enter’a tıklayın .
 6. Yazma öğesini vurgulamak için sol / sağ tuşlarını kullanın , ardından Enter tuşuna basın . Bir onay mesajı alabilirsiniz: “ evet ” yazın (tırnak işaretleri olmadan) ve Enter tuşuna basın.
 7. Çık’ı vurgulamak için sol / sağ tuşlarını kullanın , ardından devam etmek için Enter tuşuna basın.
Bölüm 3 – Şimdi Bliss OS’yi yükleyin

Android’i PC’ye yüklemek için kullanıma hazır bir bölümünüz var veya son bölümde oluşturmuş olacaksınız. Her iki durumda da, artık Bliss OS’yi yükleyebilirsiniz.

 1. Bliss OS’yi yüklemeniz gereken bölümü seçin, Enter’a tıklayın .
 2. Seçim tuşları aşağı / yukarı kullanın Ext4 tıklayın, Enter bölümü biçimlendirmek için. Bir onay iletişim kutusu alırsanız, Y’yi tıklayın , ardından biçimlendirmek için Enter tuşuna basın .
 3. Sol / sağ tuşlarını kullanarak Evet’i seçin , ardından GRUB’u yüklemek için Enter’a tıklayın .
 4. Click Enter ise hiçbir salt okunur olarak / sistemi kurmak için vurgulanır.
 5. Tebrikler! Bliss OS yüklü. PC’de Android’in keyfini çıkarmak için Enter’a tıklayın .
Bölüm 4 – Bliss OS kullanmaya başlayın

Bliss OS ilk kez başlatıldığında, tıpkı Android gibi güzel bir kilit ekranı gösterir. Ekran kilidini açmak için fareyi / dokunmatik ekranı kullanarak hızlıca yukarı kaydırabilirsiniz. Ardından bir Ev uygulaması seçmenizi isteyecektir .

Altta bir görev çubuğu içeren bir ana ekran sağladığı için Masaüstü Modunu seçmenizi öneririm .

Bliss OS kilit ekranı - PC için Android

Son olarak, Masaüstü Modunu seçerseniz Android’in aksine bir görev çubuğuna sahip ana ekranı görürsünüz. Sağ alt kısımdaki Mutluluk simgesini tıkladığınızda, uygulama menüsünü, Windows Başlat menüsüne benzeyen bir arama çubuğu ile birlikte görürsünüz.

Bliss OS uygulama menüsü (PC için Android)

Bliss OS, Android 10’un Masaüstü Modu gibi özellikler sayesinde mükemmel . En iyi yakalama, çoklu görev desteği – uygulamaları yan yana çalıştırmaktır. Örneğin, Notlar ile birlikte Ayarlar’ı (ekran görüntüsünde gösterildiği gibi) açabilirsiniz. Veya en son haberleri izlerken sunumunuzu sonlandırabilir veya not alabilirsiniz.

Ayrıca, Bliss ROM’lardan ödünç alınan bir sürü özelleştirme özelliği barındırıyor. Bu seçenekleri sekmeler altında kategorize edilen özelleştirme seçeneklerini göreceğiniz Ayarlar> Blissify altında bulabilirsiniz .

Kilit ve sonraklar ekranının ve durum çubuğunun veya tüm arayüzün görünümünü değiştirebilirsiniz.

Bliss OS'de özelleştirme seçenekleri

Son olarak Bliss OS, Android için en büyük ve en güvenli uygulama mağazası olan Google Play Store’u da destekliyor. Üstelik Play Store ile birlikte geliyor. Böylece, uygulamayı başlatabilir, Google Hesabınızda oturum açabilir ve en sevdiğiniz uygulamaları ve oyunları indirmeye başlayabilirsiniz.

Bu Bliss OS’nin en heyecan verici kısmı, katılıyor musunuz?

Bliss OS, Google Play Store'u destekliyor

Yorum Yap