Cmd Komut İstemi Her Zaman Yönetici Olarak çalıştır

Bir süredir Windows işletim sistemini kullanıyorsanız, Komut İstemi’nin CMD’sinin farkında olabilirsiniz. Windows 10’un çok çeşitli görevleri yürütmek için kullanılan bir komut satırı yardımcı programıdır. Çoğunlukla Windows’un bazı temel özelliklerine erişmek için kullanılır.

CMD ile, herhangi bir klasörü hızlı bir şekilde silebilir, herhangi bir yazılımı silebilir, dosyaları başlatabilir, vb. Ancak, Windows’u onarmak, bir SFC komutu çalıştırmak, vb.Gibi gelişmiş şeyler yapmak istiyorsanız, Komut İstemi’ni yönetici olarak çalıştırmanız gerekir.

Windows 10, Komut İstemi’ni Yönetici olarak başlatmanızı sağlar. CMD’yi Başlat menüsünde aramanız, üzerine sağ tıklamanız ve ‘Yönetici olarak çalıştır’ı seçmeniz yeterlidir. Her ne kadar kolay bir süreç olsa da, CMD’yi yönetici haklarıyla çalıştırmak için birkaç adım daha atılması gerekiyor.

CMD’yi her zaman Windows’ta Yönetici olarak çalıştır

CMD’yi her zaman yönetici olarak çalıştırabileceğinizi söylersem ne olur? Evet, yükseltilmiş istemi varsayılan istem olarak ayarlamanın bir yolu vardır. Bu nedenle, bu kılavuzda, Windows 7/8/10’da Komut İstemi’ni her zaman yönetici olarak çalıştırmak için çalışan bir yöntemi paylaşmaya karar verdik.

Adım 1. Her şeyden önce, Windows 10 başlat menüsünü açın, cmd yazarak üstüne sağ tıklayın. dosya konumu acın deyin.

dosya gezgini aç

2. Adım. Aşağıdaki resimde olduğu gibi “Komut İstemi” kısayol dosyasına sağ tıklayın ve özelliklere basın

Komut istemi dosyasına sağ tıklayın ve özelliklere bas.

Adım 3. Açılan pencereden aşağıda gösterildiği gibi. Kısayol sekmesinden “gelişmiş ” seçeneğini seçin. Gelişmiş Özellikler penceresinde “Yönetici olarak Çalıştır” seçeneğini tikleyin. Tamama basın sonraki pencerede tamam deyin. Bu kadar.

‘Özellikler’i tıklayın

Bu kadar! Bitirdiniz. Şu andan itibaren, Komut İstemi’ni her başlatışınızda, yükseltilmiş istemi göreceksiniz.

Bu nedenle, bu makale, Windows bilgisayarda Komut İstemi’ni her zaman yönetici olarak nasıl açacağınızla ilgilidir. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Arkadaşlarınızla da paylaşın.

Yorum Yap