En iyi PC Korku Oyunları 2020

Tüm zamanların en iyi PC Korku Oyunları!Video oyunlarını ve korkuyu seviyorsanız, doğru yere geldiniz, bu yazıda olduğu gibi, size gerçek kabusları hissettirecek ve keşfetmenizi sağlayacak, tüm zamanların en korkunç 10 oyunu olduğunu düşündüğümüz şey hakkında konuşacağız. korku çok farklı bir şekilde.

Tüm Zamanların En iyi PC Korku Oyunu Listesi

Öyleyse ışıkları kapatın, derin bir nefes alın ve video oyunlarında korkunun derinliklerinde bu yolculuğun tadını çıkarın. Ne için bekliyorsun? Şimdi fazla zaman kaybetmeden başlayalım ve aşağıda bahsettiğimiz listeyi inceleyelim.

1. Blair Cadısı

Blair Witch, PC’nizde oynamak isteyeceğiniz klasik korku oyunlarından biridir. Windows, PS 4 ve Xbox One için mevcut olan psikolojik bir hayatta kalma korku video oyunudur. Oyun, oyuncunun kayıp bir çocuğu aramak için ormana girdiği filme dayanmaktadır.

Ancak asıl önemli olan, ormanda yalnız olmamanız ve oyun boyunca sizi meşgul edecek pek çok şey var. Öyleyse, Blair Witch serisinin hayranıysanız veya psikolojik korku oynamayı seviyorsanız, o zaman Blair Witch tam size göre olabilir.

2. Alone in The Dark ( Karanlıkta Yalnız )

90’lı yılların başında bir bilgisayarınız varsa, büyük olasılıkla bir noktada Infogrames Entertainment SA (Atari, SA) tarafından geliştirilen Alone in the Dark adlı bu mucizeyi oynayacak olmanızdır. çoğu tarihteki ilk korku oyunu.

Bu oyunda hikaye, HP Lovecraft’ın yazılarına dayanıyor ve daha sonra birkaç devam filmi ve hatta filmler geldi, ancak hiçbiri orijinaline adalet yapmadı. Tabii ki ilkinin tüm zamanların en iyi korku oyunlarından biri olduğu açık.

3. Alien Isolation (Uzaylı İzolasyonu)

Video oyunları Ridley Scott ve HR Giger destanını pek iyi ele almadı, ancak The Creative Assembly bizi Alien Isolation ile en iyi xenomorph’a geri getirdi. Bu eziyetli ve klostrofobik macerada, 2137 yılında annesi Ellen Ripley’in başına gelenleri keşfetmek için Sivastopol istasyonuna giden Amanda Ripley’i kontrol ettik.

Yani, daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, tüm zamanların en iyi korku oyunlarından biri olan Alien Isolation’ı kaçırmayın.

4. The Evil Within 2 ( İçerideki Kötülük 2 )

PS4, Windows ve Xbox One için mevcut olan hayatta kalma temelli bir korku oyunu. Evil Within 2, selefi olan The Evil Within ile aynı konsepti takip ediyor. Bu oyunda, zombi ordularıyla savaşmanız, zombi patronlarını öldürmeniz vb.

Oyun boyunca, sizi neyin beklediğini asla bilemeyeceğiniz ürkütücü konakları da keşfetmeniz gerekiyor. Yani, bugün oynayabileceğiniz oldukça bağımlılık yaratan bir korku oyunu.

5. Clock tower (Saat kulesi)

Yıldız Jennifer Simpson’ın kötü ve unutulmaz Scissors Killer’dan herhangi bir silah veya güç olmadan kaçmak zorunda kaldığı grafik macera arayüzüne sahip bir hayatta kalma korku oyunudur ve bir yıl önce The Barrows malikanesinde meydana gelen olayları açıklığa kavuşturur. . Bizi her zaman gergin tutan saf bir psikolojik korku, bu 1995 klasiğinin sunduğu şeydi.

6. Amnesia: The Dark Descent

En iyi korku oyunlarından bir diğeri de Frictional Games tarafından geliştirilen Amnesia The Dark Descent, tenebrous Castle koridorlarından geçerken amnezi ile karaktere dönüştüğümüz 2010 yılı oldukça sürpriz oldu. garip yaratıkların yaşadığı Brennenburg’dan.

Amnesia The Dark Descent, herhangi bir silah türünün olmadığı, sadece hayal gücümüzün gerçekten tüylerimizi diken diken eden keşiflere dayanan bir korku macerasıdır.

7. Dead Space ( Ölü Uzay )

Dead Space oynadıktan sonra uzaya seyahat etme arzunuzu kaybedeceksiniz. Resident Evil veya Half-Life 2’den etkilenen üçüncü şahıs nişancı ve Final Horizon, the Alien destanı, The Thing, Solaris ve 2001: Isaac Clark’ın korkunç bir macerayı yaşadığı bir uzay macerası Ishimura gemisi.

Bu oyunu denerseniz, o zaman bahse girerim ki, bazı iğrenç nekromorflarla karşı karşıya kalan o gemideki maceraları asla unutmayacaksınız. Ancak neden tüm zamanların en korkunç oyunlarından biri olduğuna inandığımızı bilmek istiyorsanız, o zaman bu oyunu kaçırmayın.

8. Outlast ( Öfke )

Bu oyunu her oynadığımızda gerçek kabuslar görmemizi sağlayan, hayatta kalma korku türünün çılgın ve korkunç bir macerası. Temel olarak, bu oyunda sadece uykumuzu alıkoyan her türlü korkulu ve korkunç olaya tanık olduğumuz Massive Dağı’nın terk edilmiş hastanesine girmemiz gereken bir video kamera bulunuyor. Bu nedenle, korku dolu maceraları gerçekten seviyorsanız, bu oyunu kaçırmayın.

9. F.E.A.R. (First Encounter Assault Recon)

2005 yılında, FEAR (First Encounter Assault Recon), yaklaşımını korku, hayaletler ve paranormal olaylarla dolu korkunç bir komplo ile karıştırırken, birinci şahıs olarak atıcıları yeniden icat etti.

Doğaüstü yeteneklere sahip, FEAR adlı özel bir saldırı gücünün çaylak bir askeri rolünde, delirmiş ve gizli bir klon ordusunun komutasını almış Komutan Paxton Fettel’i durdurmak zorunda kaldık.

10. Silent Hill 2 (Sessiz Tepe 2)

Silent Hill serisi, video oyunlarından geçmiş en korkunç düşmanlardan bazılarına ev sahipliği yapıyor ve sadece Silent Hill 2’nin bile canlandırabileceğimiz en fazla dehşete sahip bir oyun olma şerefine sahip olması değil.

James Sunderland, ölen karısından bir mektup aldıktan sonra sisler kasabasına döndü, ancak orada bulduğu tek şey acıya ve suçluluğa yol açan anılardı. Ancak, bu oyunun dehşetini daha iyi anlamak istiyorsanız, şimdi bu oyunu deneyin.

11. Resident Evil

Resident Evil, ezici bir ortam ve bağımlılık yaratan bir geliştirmeyle modayı konsol korkusuna getirdi. 1998’de olduğu gibi, Director’s Cut versiyonu, sevincimiz için Avrupa’da piyasaya sürüldü ve yıllar sonra buna karşılık gelen yeniden yapımına sahip olacaktı.

Resident Evil destanı, korku oyunlarının tarihi için harika anlar bıraktı ve en ünlülerinden biri, orijinal Resident Evil’deki ilk zombinin ortaya çıkması. Bu nedenle, tüm zamanların en iyi korku oyunlarından biridir, bu yüzden bu unvanı kaçırmayın.

12. Outlast 2

Eh, selefi Outlast konseptini takip eden birinci şahıs bir hayatta kalma korku oyunu. Bu oyunda, Supai’de yıkık dökük bir kırsal alanı araştıran bir araştırmacı gazeteci Blake Langermann’ı kontrol ediyorsunuz.

Her zamanki gibi, oyuncuya gece görüşlü bir video kamera bırakılır. Oyun boyunca, oyuncunun takipçilerinden kaçınmak için nesnelerin arkasında çalışırken / saklanırken kameranın gece görüş modunu ve pilini yönetmesi gerekir.

Peki bunun hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum bölümünde tüm görüş ve düşüncelerinizi paylaşmanız yeterlidir. Ve bu makaleyi beğendiyseniz, o zaman bu en iyi listeyi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmayı unutmayın.

Yorum Gönderin