Facebook Dolandırıcıları Potansiyel Dolandırıcıları Testip Ediyor

Facebook , web sitesi artan dolandırıcılık ve uygunsuz kullanımların artması üzerine önlemler alıyor, bu yüzden Facebook “potansiyel olarak zararlı” bir mesaj aldığınızda sizi uyaracaktır .

Basit bir sistem. Facebook bir yabancının şüpheli mesajlar gönderdiğini tespit ederse, web sitesi sizden dolandırıcılığa karşı dikkatli olmanızı ve yabancılara asla para göndermemenizi isteyecektir. Ayrıca, potansiyel dolandırıcılığa aşina olup olmadığınızı soracak ve size Messenger’ı engelleme seçeneği sunacaktır.

Ayrıca, bir aile üyesini, bir arkadaşı veya herkese açık bir kişiyi taklit edebilecek biriyle konuşurken Facebook sizi uyaracaktır. Sahte sahtekarlıklar Facebook’ta yaygındır ve genellikle şüpheli olmayan kurbanlardan para, özel bilgi veya utanç verici fotoğraflar çekmek için kullanılır.

Facebook ayrıca küçükleri korumak için aldatmaca ve taklitçi tespit sistemlerini kullanıyor. Şimdi, 18 yaşın altındaki kişiler, yabancıları Messenger uygulamasından engelleme seçeneğiyle birlikte, “bilmedikleri bir yetişkinle etkileşime girerken dikkatli olun” uyarısı alacaktır.

Bu pop-up’lar bazı insanlar için sinir bozucu görünebilir, ancak gecikmişlerdir. Facebook son on yıldır dolandırıcının cenneti oldu ve Messenger üzerinden yapılan ödemeler sistemi sadece işleri kolaylaştırdı. Facebook’a göre, bu yeni güvenlik özellikleri Messenger için daha iyi sahne arkası şifrelemesi ile doludur ve web sitesi yakında Messenger için tam uçtan uca şifreleme uygulamayı umuyor.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TeknoViral spami azaltmak için Akismet kullanıyor. Detaylı Bilgi için.