Facebook Messenger Güncellemesi: Artık Zoom gibi Ekran Paylaşma Özelliğini Destekliyor

Facebook Messenger, Ekran Paylaşımı özelliği adlı yeni bir özellik tanıttı Bu yeni özellik hem Android hem de iOS kullanıcıları için kullanılabilir. Artık tüm Facebook Messenger kullanıcıları bir video görüşmesi sırasında telefonlarının ekranını arkadaşlarıyla paylaşabilirler.

Android Messenger ve iOS Platformlarında Facebook Messenger’da Ekran Paylaşma Özelliği

Facebook Messenger Güncellemesi: Artık Zoom gibi Ekran Paylaşma Özelliğini Destekliyor

Facebook’ta Ekran Paylaşımı özelliğine Facebook Messenger Rooms üzerinden Web’den ve masaüstünden erişilebilir. Biliyorsanız, bu özellik kullanıcıların telefonlarını veya masaüstü ekranlarını arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlayan Zoom’a benzer.

Facebook Messenger uygulaması kullanıcıları ekranlarını video görüşmesinde en fazla sekiz kişiyle paylaşabilir. Messenger Odası aynı anda 16 kişiye izin verirken.

Bu yeni ekran paylaşma özelliği, kullanıcıların bir video görüşmesinde cihaz ekranlarını diğer katılımcılarla paylaşmalarını sağlamak için mobil platformlarda kullanıma sunuluyor. Bununla, telefonunuzda ne yaptığınızın canlı bir görünümünü paylaşabilirsiniz. Facebook’a göre, bu şekilde fiziksel olarak birlikte olmasanız bile arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantıda kalmak kolaydır.

Messenger’da Ekran Paylaşımı, görüntülü arama herkesin hayatında rutin hale geldiğinde doğru zamanda geldi.

Ekran paylaşma özelliğinin nasıl çalıştığını kontrol edin.

Facebook Messenger Ekran Paylaşımı özelliği nasıl kullanılır?

  1. İlk olarak, Facebook Messenger uygulamasını açın ve arkadaşınızla video görüşmesi başlatın.
  2. Ekranınızda alt sekmeyi yukarı çekin.
  3. Oradan, ekran paylaş seçeneğini seçin.
  4. Bu kadar! Artık telefonunuzun ekranı, video görüşmesi yaptığınız arkadaşınız tarafından görülebilir.

Facebook ayrıca Messenger Odalarında ekran paylaşımı sınırını 50 kişiye genişleteceğini duyurdu. Ayrıca, ekranlarını Odalar’da paylaşabilecek bazı kontrol özellikleri ekleyecektir. Oda yaratıcıları, ekran paylaşımını kendileriyle sınırlama veya katılımcıların bunu yapmalarına izin verme kararına sahip olacaklar.

Android ve iOS’ta Messenger Odaları da Ekran Paylaşımı desteği alacak ve aynı anda en fazla 16 kişiye izin verecek. Birkaç ay önce Facebook, Messenger Rooms’u Skype ve Zoom gibi yeni bir görüntülü arama özelliği hizmetleri olarak başlattı. Bu özellik sayesinde, aynı anda en fazla 50 kişi görüntülü arama yapabilir. Ve iyi olan şey, bir Facebook hesabınız yoksa video görüşmesine de katılabilmenizdir.

Yorum Gönderin