Facebook Oyunu Sıfırlama Veya Silme

Facebook Oyunu Sıfırlama Veya Silme. İşten veya eğitimden çıkmak istediğinizde, sosyal ağlar kendinizi bulmak için popüler bir yerdir. Özellikle Facebook, birkaç saatinizi öldürmenize yardımcı olmak için iyi bir iş çıkarır . Konu sadece sosyalleşmekle ilgili değil. Artık Facebook’u bir iş arama panosu , para gönderme uygulaması veya bir oyun platformu olarak kullanabilirsiniz. 

Facebook’ta oyun oynadıysanız, muhtemelen oyununuzu sıfırlama ve tamamen yeni bir oyun başlatma isteği ile karşılaştınız. Çoğu oyun sadece Facebook’ta barındırıldığından ve oyun verilerinizi tutan kendi geliştiricilerine sahip olduğundan, bu işlem olması gerektiği kadar basit değildir. 

Oyunlarınızı nasıl yöneteceğinizi, Facebook oyunu nasıl sıfırlayıp, baştan başlamak için yeniden yükleyeceğinizi öğrenin. 

Bir Facebook Oyunu Sıfırlama Yeniden Başlatma

Hemen hemen her çevrimiçi oyun, oyun verilerini silme ve oyun ayarlarında baştan başlama seçeneğine sahiptir. Ancak, Facebook oyunları biraz farklı. Çoğu oyun yalnızca ses ve animasyon gibi oyun ayarlarını açık / kapalı veya oynamak için ekstra kaynak satın alma seçeneği gösterir. 

Facebook’ta oyununuzu sıfırlamak için, oyunu ve ilgili Facebook oyun verilerini silmeniz ve ardından tekrar hesabınıza eklemeniz gerekir. Eğer bu olursa, oyuna başlamak için yapabileceğiniz birkaç şey daha var. 

Oyunu Facebook Hesabınızdan Silme

Bir oyunu ve tüm Facebook oyun verilerini hesabınızdan silmenin iki yolu vardır. Daha belirgin yol, uygulamanın Oyunlar bölümüdür.

 1. Bilgisayarınızda Facebook’u açın.
 1. Pencerenin sol tarafındaki menüden Oyunlar’ı seçin . 
 2. Oyunların sekmesini seçin .
 1. Başlamak istediğiniz oyunu bulun ve Ayarlar tekerleği simgesini tıklayın . 
 1. Bu Uygulamayı Kaldır bölümüne kadar aşağı kaydırın ve Kaldır’ı tıklayın . 
 1. Facebook’tan oyun ve oyun verilerini silme hakkında bilgi içeren bir uyarı penceresi alacaksınız. Burada, oyunun zaman çizelgenize gönderdiği tüm yayınları, videoları veya etkinlikleri silmeyi de seçebilirsiniz. 

Alternatif olarak, Facebook Ayarları üzerinden de yapabilirsiniz.

 1. Facebook’u açın ve pencerenizin sağ üst köşesindeki aşağı oku tıklayın . 
 1. Git Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar .
 1. Sol taraftaki menüde Uygulamalar ve web siteleri’ni görene kadar sayfayı aşağı kaydırın . 
 1. Gelen Uygulamalar ve web siteleri , kaldırmak ve yanındaki kutuyu tıklayın istediğiniz oyunu seçin.
 2. Oyunu hesabınızdan silmek için Kaldır’ı tıklayın . 

Oyunu Facebook’a Yeniden Kur

Artık oyunu hesabınızdan kaldırdığınıza göre, Facebook’un Facebook oyununu sıfırlaması gerekir . Oyunu tekrar ekledikten sonra baştan başlamanız lazım.

Oyun başlığını Facebook’ta arama çubuğuna yerleştirin, bulmak için Oyunları Bul sekmesine gidin veya bulmak için oyunun resmi Facebook sayfasını ziyaret edin. Oyunu oynamaya başladığınızda, Facebook oyunu otomatik olarak hesabınıza tekrar ekleyecektir. Daha sonra bunu Oyunlar bölümündeki Oyunlarınız sekmesinde bulabilirsiniz . 

Oyun Geliştiricisine Başvurun

Oyunu sildiyseniz, ardından Facebook hesabınıza yeniden eklediyseniz ve eski oyununuzun hala orada olduğunu tespit ederseniz, deneyebileceğiniz birkaç şey daha var.

Facebook’taki çoğu oyunun oyun geliştiricileriyle iletişim kurma seçeneği vardır. Sorularınızı e-postayla, doğrudan Facebook mesajıyla veya ağdaki oyunun hayran sayfasını kullanarak gönderebilirsiniz. Geliştiricilere mesaj gönderin ve Facebook oyun verilerinizi silmenin ve oynadığınız oyuna özgü baştan başlamanın bir yolu olup olmadığını görün. 

Farklı Bir Facebook Hesabı Kullanın

Önceki adımlar genellikle kaydedilen oyun ilerlemenizi silmenize yardımcı olsa da, bazı oyunlar oyun verilerini Facebook hesabınıza bağlar. Bu, oyunu silmek ve daha sonra tekrar eklemek baştan başlamak için yeterli olmayacağı anlamına gelir. 

Burada basit bir çözüm, oyunu baştan oynamak için farklı bir Facebook hesabı kullanmaktır. Oyunlara adanmış ayrı bir Facebook hesabı bile oluşturabilirsiniz. Oyununuzu yeniden başlatmak için yeni Facebook hesabınıza ekleyin ve oynamaya başlayın. 

Facebook’ta Oyun ve Uygulama Bildirimlerini Kapatma

Arkadaşlarınızla birlikte Facebook oyunları oynasanız bile, can sıkıcı oyun bildirimlerinin yayınlarında açılmasını istemezsiniz. Bunun yerine, uygulamalarınızın oyun etkinliğinizi sizin veya arkadaşınızın duvarına göndermesini önlemek için gizlilik ayarlarınızı yapabilirsiniz . 

Her şeyden önce, Facebook hesabınıza bir oyun eklediğinizde, hangi bilgileri verdiğinizi inceleyebilir ve kabul etmeyi veya uygulamanın kişisel verilerinize erişimini kısıtlamayı seçebilirsiniz. 

Bu pop-up pencereyi kaçırmanız veya dikkat etmemeniz durumunda , her bir uygulamayla hangi bilgileri paylaştığınızı yönetmek için her zaman Facebook Ayarları > Ayarlar ve Gizlilik > Uygulamalar ve web sitelerine gidebilirsiniz . 

Facebook oyun bildirimlerini tamamen kapatmak için, Uygulamalar ve web sitelerinde Tercihler’i görene kadar aşağı kaydırın . Sağ tarafta Oyun ve Uygulama Bildirimleri’ni bulun , Düzenle’yi ve ardından Kapat’ıtıklayın . Bu , oyun oynarken Facebook etkinliğinizi gizlemenize yardımcı olacaktır . 

Kendinizi Eğlendirmek için Facebook Kullanın

İnsanların arkadaşlarının neler yaptığını görmek için Facebook’ta gittikleri bir zaman vardı. Şimdi sosyalleşme ve kendinizi eğlendirmeyle ilgili değil. Facebook oyunları bunun büyük bir parçası. FarmVille’den Scrabble’a – Facebook’ta ücretsiz oynayabileceğiniz eğlenceli oyunlar var .

Hiç Facebook oyun verilerini silmeye çalışırken sorun yaşadınız mı? Makalede tartışılanlarla benzer sorunlarla karşılaştınız mı? Aşağıdaki yorumlarda deneyimlerinizi bizimle paylaşın. 

Yorum Gönderin