Huawei P40, P40 Pro veya P40 Pro + (Telefonlara) Google Play Store Yükleme

Huawei P40, P40 Pro veya P40 Pro + ‘ya sahipseniz ve Google Play Store’u (GMS) indirmek istiyorsanız . Burası doğru yer, kılavuzumuzu kullanarak Google Play Store’u Huawei P40, P40 Pro veya P40 Pro + ‘dan indirebilirsiniz .

Huawei P40'ta Google Play Mağazası

ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşı birçok tarafı kayıpta bıraktı. Bunlardan, Huawei ve özellikle kullanıcı tabanı en zor zamanları geçiriyor gibi görünüyor. Politik çıkarımları araştırmaksızın, bu mücadele OEM’in Google’ın mobil hizmetlerini kullanmasına veya popüler olarak GSM olarak bilinmesine ilişkin kısıtlamaya veya yasaklamaya yol açmıştır.

Bilinmeyenler için GMS, Google’ın Android cihazlarda önceden paketlenmiş uygulama paketidir. Bunlar açık kaynaklı Android projesinin bir parçası değildir ve bu nedenle her OEM, bu GMS’yi cihazlarına entegre etmek için Google’dan bir lisans almalıdır.

İndirme: Google Play Store APK Son Versiyon [Huawei Telefonlar]

Huawei bundan sonra GSM’yi kullanamayacağı için kullanıcılar tüm avantajlarını kaybedecek. Başka bir deyişle, Play Store, YouTube, Google uygulamaları, fotoğraflar ve tüm Google uygulamaları yoktur. Bunun herhangi bir Android cihazında olabilecek en kötü şey olduğunu düşünüyoruz. Bununla birlikte, Android’in açık kaynaklı yapısı sayesinde, her zaman bir çıkış yolu vardır ve şimdilik farklı değildir.

Aşağıdaki talimatlara uyun; Google Play Store’u Huawei P40, P40 Pro veya P40 Pro + ‘ya indirip yükleye bilirsiniz. Şimdi başlayalım.

Google Play Store ‘yi Huawei P40, P40 Pro veya P40 Pro + (GMS) Telefonlara Kurma:

Şimdi devam etmeden önce, bazı şeyleri temizleyeyim. Google Play Store’u Huawei P40 serisine doğrudan indiremez veya yükleyemezsiniz. Bunu yapmak için cihazınızda yüklü olmayan Google hizmetleri çerçevesine ihtiyacınız olacaktır. İlk olarak, bunu yapacağız ve bundan sonra, Huawei Play Store’a Google Play Store’u yükleyebileceksiniz.

Gereksinimler:

ilgili : google play servislerini yükleme

Google Play Store’u Huawei P40, P40 Pro veya P40 Pro + ‘ya yükleyin:

 1. Huawei HiSuite’i PC’nize kurun ve cihazınızı ona bağlayın. Dosya Aktarım Modu’nu seçin .
 2. Cihaz ayarlarına gidin ve HDB’yi arayın .
 3. HDB seçeneğini kullanmak için HiSuite’e izin ver üzerine dokunun .
 4. Şimdi birkaç saniye verin ve cihazınızın PC’nizdeki Huawei HiSuite’e bağlanmasına izin verin .
 5. Cihazınız bağlandıktan sonra, PC’nize LZPlay Uygulamasını indirin ve çıkarın. Şifreyi girmeniz istenecektir. (a12345678).
 6. Şimdi Google Apps’ı indirin ve çıkarın . Bundan sonra tüm bu uygulamaları cihazınızın dahili belleğine aktarın.
 7. Dosya yöneticisini açın ve tüm Google Apps’ı tek tek yükleyin.
 8. Tüm Google Apps’ı başarıyla yükledikten sonra. Biraz sihir yapalım , cihazınızda LazyApp’ı başlatmanın zamanı geldi.
 9. Ardından, Tüm uyarı mesajlarını etkinleştir ve yoksay üzerine dokunun . Bundan sonra Huawei P40, P40 Pro veya P40 Pro + cihazınızı yeniden başlatın .

Bu kadar. Google Play Store’u Huawei P40, P40 Pro veya P40 Pro + ‘ya başarıyla yüklediniz . Lütfen bunu deneyin ve aşağıdaki yorum bölümünde deneyiminizin nasıl olduğunu bize bildirin.

2 Yorumlar

 1. agah okumus
  Haziran 24, 2020
 2. Deniz
  Temmuz 3, 2020

Yorum Yap