Instagram Başkasının Canlı Yayınını Kaydetme

İşte Instagram Canlı Videoları indirmenin en iyi yollarından bazıları Şüphesiz Instagram şu anda en çok kullanılan fotoğraf / video paylaşım platformu. Son birkaç yılda Instagram, Instagram makaraları, Hikayeler ve IGTV gibi birçok yeni özelliği tanıttı. Ayrıca Instagram, kullanıcıların videoları gerçek zamanlı olarak takipçilerine yayınlamasına izin veriyor.

Instagram Live videoları, yayın bittikten sonra 24 saat kalır. Ancak, bu yalnızca yayıncı canlı videoyu hikayelerle paylaşmayı seçerse gerçekleşir. Instagram’ı bir süredir kullanıyorsanız, kullanıcıların hiçbir şey kaydetmesine izin vermediğini biliyor olabilirsiniz.

Instagram Hikayesi, Instagram Reels, IGTV veya Instagram Live olması fark etmez; resmi uygulamanın içeriğini kaydedemez / indiremezsiniz. Bu tür şeylerle başa çıkmak için üçüncü taraf uygulamaların kullanılması gerekir. Şu an itibariyle, Android için canlı videolar da dahil olmak üzere Instagram videolarını indirmek için kullanılabilecek pek çok uygulama var.

Instagram Canlı Videoları İndirin (4 Yöntem)

Öyleyse, bu yazıda Instagram Live videolarının nasıl indirileceğini tartışacağız. Teknik olarak videoları indiremezsiniz. Cihaz önbelleğinden tüm videoyu kaydedebilir veya oynatabilirsiniz. Instagram Live videolarını indirmenin / kaydetmenin en iyi birkaç yolunu inceleyin.

1. Story’den Instagram Canlı Videoyu İndirin

Peki, Instagram Canlı Yayınının bitiminden sonra video 24 saat boyunca Instagram Hikayesinde kalır . Bu nedenle, Instagram Live videoları yerine Instagram hikayelerini indirme seçeneklerini aramanız gerekiyor.

Teknoviral’da, Instagram Hikayelerinin nasıl indirileceğine dair ayrıntılı bir kılavuzu zaten paylaşmıştık . Hikayelerle paylaşılan Instagram Live videolarını indirmek için bu makaleye göz atabilirsiniz.

2. IGTV’den Instagram Canlı Videoyu İndirin

Her Canlı Akış oturumunun bitiminden sonra Instagram, kullanıcılara üç farklı seçenek sunar – IGTV’de Paylaş, Video İndir, Videonuzu Sil . Yayıncı, Canlı videoyu IGTV ile paylaşmayı seçtiyse, onu kolayca indirebilirsiniz.

IGTV videolarını indirmek için, Android’de Instagram Makaraları ve IGTV Videoları Nasıl İndirilir başlıklı makaleye göz atmanız gerekir . Bu yazıda, IGTV videolarının Android’de nasıl indirileceği / kaydedileceği konusunda adım adım bir kılavuz paylaştık.

3. Ekran Kaydedici Uygulamalarını Kullanma

Instagram’ı canlı olarak kaydetmek istiyorsanız ekran kaydedici uygulamaları kullanışlı olabilir. Android telefonlar genellikle herhangi bir canlı oturumu kaydetmek için kullanılabilen yerleşik bir ekran kaydediciyle birlikte gelir. Bununla birlikte, telefonunuzda yerel bir ekran kaydedici yoksa, üçüncü taraf uygulamaları kullanmanız gerekir.

Bir iPhone’unuz varsa, bu makaleye göz atmanız gerekir –  iPhone ve iPad Nasıl Kaydedilir ekranı . Ekran kaydedici uygulamalarıyla, Canlı yayın oturumlarını kolayca kaydedebilirsiniz.

4. Instagram Canlı Videolarını PC’ye Kaydedin

Instagram canlı videolarını PC’ye kolayca kaydedebilirsiniz. Bunun için bir ekran kaydedici uygulaması kullanmanız yeterlidir. Ekran kaydedici uygulamaları ile canlı oturumun tamamını kolayca kaydedebilirsiniz. En iyi ekran kaydedicilerinin listesi için Windows İçin En İyi Ücretsiz Ekran Kaydedici makalesine göz  atın .

Ayrıca, Canlı videoların öne çıkan hikayelerini kaydetmek için Instagram hikaye koruyucu web sitelerini kullanabilirsiniz. En iyi web sitelerini bulmak için Google’da ‘Instagram hikayelerini kaydet’ , ‘Instagram hikayelerini indir’ vb. Gibi arama yapabilirsiniz . Bu web sitelerinde doğrudan indirme bağlantısını almak için Canlı videonun veya Instagram Hikayelerinin URL’sini paylaşmanız yeterlidir.

Yani, bunlar Instagram Live videolarını indirmenin en iyi yöntemleridir. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Lütfen bunu arkadaşlarınızla da paylaşın. Bununla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, aşağıdaki yorum kutusuna bize bildirin.

Yorum Gönderin