Instagram Hashtag Gizleme – Nasıl Yapılır?

Instagram, normal bir gönderide 30’a kadar hashtag’e ve bir Hikaye’de 10’a kadar hashtag’e izin verir. Ancak, bu kadar çok hashtag kullanabilmeniz, kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Hashtag’leri aşırı kullanmak yalnızca gönderilerinizi dağınık hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda ‘çok uğraşmak’ olarak da çıkabilir. Neyse ki, hem hikayelerinizde hem de yayınlarınızda hashtag’leri gizlemenin yolları var. Öyleyse, Instagram gönderilerinden ve hikayelerinden hashtag’leri nasıl gizleyeceğiniz burada.

Instagram Hashtag’leri nasıl çalışır?

Instagram yayınınızda veya hikayenizde bir hashtag kullandığınızda profilinizin herkese açık olduğunu varsayarsak, resim bu hashtag’lerin herkese açık bir araya getirilmesinde görünecektir. Bununla birlikte, Hikayenizin veya yayınınızın hashtag toplamaya kabul edileceğinin garantisi yoktur. Kabul, katılım, gönderilerin kalitesi, rekabet vb. Gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Bununla birlikte, cesaretiniz kırılmasın, hashtag eklemek yine de denemeye değer.

Bölüm 1: Instagram Hikayede Hashtag Gizleme

1. Hashtag Rengini Değiştirme

Hikayenizin saf düz renkli bir arka planı varsa veya gradyanı olmayan bir resminiz varsa bu en iyi yoldur. İşte nasıl yapılacağı.

Öncelikle düz bir arka plan görüntüsü veya düz renkli bir resim açın . Metin biçiminde istediğiniz hashtag’i yazın . İlgili hashtag’lerle eşleştirmek için alttaki öneriye de tıklayabilirsiniz.

Hashtag'leri Instagram'dan Gizle

Bir sonraki adım için dokunun ve tüm metni seçmek ve renk çarkı çemberi vurmak üstünde. Rengi değiştirmek için, sol alttan renk seçici aracına dokunun . Şimdi imleci hashtag’in karışmasını istediğiniz rengin üzerine sürükleyin ve bitirdiniz!

Hashtag'leri Instagram'dan Gizle

2. Hashtag’leri Açıklamanın Altına Gizlemek

Hikayenizde canlı renklere sahip bir resim varsa, yukarıda bahsedilen yöntem muhtemelen işe yaramayacaktır. Bu nedenle, ilk adımda yaptığımız gibi hashtag’ler eklemek ve bunu GIF’ler, konum ve çıkartmalar ve hatta diğer metinler gibi diğer öğelerin arkasına saklamak sinsice bir çözüm olabilir. İşte nasıl yapılacağı.

Bir hashtag ekleyin ve seçeneklerin üst kısmındaki çıkartma seçeneğine dokunun . Ardından bir çıkartma seçebilir , bir GIF arayabilir veya başka herhangi bir öğe ekleyebilirsiniz. Şimdi bunu öğenin arkasına gizlemek için hashtag’e sürükleyip bırakın.

3. Hashtag’leri Son Derece Küçültme

Bu, çubuğa göre bunu yapmanın en hızlı yoludur ve bir veya iki hashtaginiz varsa, bunları kolayca küçültebilirsiniz, böylece izleyici tarafından fark edilmez. Tek dezavantajı, bazı fotoğraflarda küçük bir işaret gibi görünebilmesidir . Bir veya daha fazla hashtag’i en aza indirmek için, çok küçük olana kadar sıkıştırın ve yakınlaştırın . Hashtag’i tamamen gizlemek için görüntü veya video rengiyle eşleşecek şekilde de taşıyabilirsiniz.

4. Hashtag’leri Yana Kaydırarak Gizleyin

Yukarıdaki üç yöntemden hiçbiri işe yaramazsa, yani sağlam bir arka plan resminiz yoksa, bir çıkartma / GIF eklemek istemezsiniz veya bunu küçültmek istemezseniz, mümkün olan en temiz yol hashtag’i dışarı atmaktır. ekran.

Bir hashtag kullandığınızda, onu iki taraftan ekranın dışına sürüklemeyi deneyin. Bu zor olabilir, ancak bir kez ustalaştığınızda çok kullanışlı hale gelir. Bunu yapamıyorsanız, yazı tipini büyük yapmayı deneyin ve ardından yana kaydırın.

Hashtag'leri Instagram'dan Gizle

Bölüm 2: Hashtag’leri Instagram Gönderilerinden Gizle

Gönderiler uzun vadeli bir anlaşma olduğundan, siz onları silene kadar her zaman profilinizde kalacak. Başlıkta ideal bir 15-20 hashtag kullanmak isteseniz bile, çok dağınık görünüyor ve okuyucunun odak noktası, başlığınızdan çok onlara yönlendiriliyor. Bu hashtag’leri uygulamadaki başlıklarda gizlemenin iki yolu vardır, ancak masaüstü görünümünde görüneceğini unutmamalısınız.

1. Başlıkta Boşluk Kullanma

Bunlar özellikle gönderi birinin akışında göründüğünde veya biri profilinizi kaydırırken işe yarar. Başlığı yazın ve enter / return tuşuna basın. Şimdi nokta, 4-5 kez veya daha fazla alt puan gibi birden çok noktalama işareti ekleyin ve alt kısma hashtag ekleyin.

Bunu yaparak hashtag’leri başlıktan ayırırsınız, çünkü Instagram önizlemede sadece ilk birkaç satırı gösterir. Dolayısıyla, hashtag’leri yalnızca ‘daha fazla’ seçeneğine dokunarak görebilirsiniz.

Hashtag'leri Instagram'dan Gizle

2. Yorumlara Hashtag Ekleme

Yayınınızı temiz tutmanın diğer yolu da yorumlarda kullanmaktır. Bunu her zamanki gibi başlığınızı yazarak yapabilirsiniz, ancak herhangi bir hashtag eklemeyin ve gönderiyi yayınlayın. Yayınlandıktan sonra, gönderinin altındaki yorum balonu simgesine dokunun ve kullanmak istediğiniz hashtag’leri yazın / kopyalayın.

Yorumu gönderdiğinizde, yorumların Instagram uygulamasını kullanan takipçilerinize görünmeyeceğini fark edeceksiniz. Onları görmenin tek yolu, hashtag’leri görmek için ‘tüm yorumları görüntüle’ye dokunmaktır. Ancak, masaüstünde yorumunuz en üst konumda kalacaktır.

Hashtag'leri Instagram'dan Gizle

Son Olarak

Dolayısıyla, bu, hikayenizi veya yayınınızı karmaşık hale getirmeden hashtag kullanmanın kolay ve gizli bir reçetesiydi. Sahip olduğunuz resmin türüne bağlı olarak herhangi bir yöntemi kullanabilirsiniz. Bu, özellikle birden fazla yöntemin olduğu hikayeler için geçerlidir. Hashtag’i çoğu zaman çalıştığı gibi gizlemek için çoğunlukla yana kaydırıyorum. Yazılar açısından yorum kısmına eklemek bence daha temiz bir yol çünkü başlığınıza dikkat çekiyor. Yani, Instagram gönderilerinden ve hikayelerinden hashtag’leri gizlemenin bazı yolları vardı.

Yorum Gönderin