Instagram Story Hikayeleri Nasıl İndirilir Android

Bununla birlikte, bu Instagram hikayelerini Android’e nasıl indireceğinizi göstereceğiz, böylece etere kaybolmaları gerektiğinden uzun süre saklayabilirsiniz.

Üçüncü Taraf Uygulaması Kullanma

Android’de Instagram hikayelerini indirmenin en kolay yöntemlerinden biri üçüncü taraf bir uygulama kullanmak olacaktır. Bu uygulamalar, diğer kişilerin hikayelerini Android cihazınıza kaydetmek için yapılır ve en popüler olanlardan biri Play Store’dan alabileceğiniz ve aşağıdaki gibi kullanabileceğiniz Story Saver’dır :

 1. Google Play Store’u açın ve Story Saver’ı arayın.
 2. Uygulamayı yükleyin, sonra bittiğinde açın.
 3. Instagram hesabınızla giriş yapın. Uygulamanın, hesabınızda takip ettiğiniz tüm kullanıcıları uygulamada kullanılabilmesi için içe aktarmasına izin verin.
 4. Ana sayfada, hikayeleri indirmek istediğiniz birinin simgesine dokunun.
 5. Gösterilen hikayeler arasından seçim yapın ve indirmek için aşağı oka tıklayın.
Android'de instagram hikayeleri nasıl indirilir

Aşağıdakileri yaparak uygulamanın indirme klasörünü bulabilirsiniz:

 1. Ekranın sol üst köşesinde profil adınızın yanındaki menü simgesine dokunun.
 2. Aşağı kaydırın ve Ayarlar’a dokunun.
 3. İndirme klasörünüz şu anda değiştirilemeyen menüde gösterilecektir.
 4. Video kapak görüntüsünü indirmek için bir seçenek de vardır ve bu, menü seçeneğinin solundaki düğmeye dokunarak yapılır.

Bir Web Sayfasından İndirme

Instagram hikayelerini indirmek için bir uygulama kullanmadan başka bir yöntem, Story Saver sayfası gibi bir web indirici kullanmak olacaktır . Bu sitelerden birkaçı vardır ve bunları kullanmanın avantajları vardır. Birincisi, herhangi bir türde kurulum gerektirmemeleri ve ikincisi, onları kullanmanız için bir Instagram hesabına giriş yapmanız gerekmemesidir. Instagram olmasa bile bu sitelerden birini bile kullanabilirsiniz. Tek dezavantajı, hikayeleri indirmek istediğiniz kişinin herkese açık bir hesabı olması gerektiğidir.

Bu web siteleri herhangi bir giriş bilgisi istemediğinden özel Instagram profiline erişemezler. Bu sizin için sorun değilse, Instagram hikayesini indirmek Instagram profil adını yazmak, İndir’i tıklamak, bir hikaye seçmek ve ardından Farklı Kaydet’e dokunmak kadar basittir. Bu sitelere bir PC’de olduğu gibi bir Android telefon üzerinden kolayca erişilebilir.

instagram hikayelerini indir

Hikayelerinizi Arşivleme

Instagram’da hikayeleriniz varsayılan olarak arşive kaydedildi. Bu özellik, 24 saatlik sona erme süresinden sonra bile yayınladığınız hikayelere hâlâ erişebilmenizi sağlar. Arşiv ayarlarına şu yollarla erişebilirsiniz:

 1. Profilinize giderek ekranın sağ üst köşesindeki Menü düğmesine dokunun.
 2. Menünün altındaki Ayarlar üzerine dokunun.
 3. Gizlilik üzerine dokunun.
 4. Etkileşimler menüsünde Hikaye üzerine dokunun.
 5. Kaydet’e ilerleyin ve Arşive Kaydet’i tercihinize göre açın veya kapatın.

Arşivlenmiş öykülerinizden herhangi birini silmek de basit bir konudur. Sadece profilinize gidin ve sola kaydırın. Menüden Arşiv’i seçin. Bu, zaten arşivinizde olan öykülerin bir listesini gösterir. Buradan, menüde bu seçeneği seçerek silmek istediğiniz bir hikayeye dokunabilirsiniz.

instagram hikayeleri nasıl indirilir

Tutmaya Değer Hikayeler

Bazı Instagram Hikayeleri, süresi dolacakları 24 saatten daha uzun süre saklanabilir. Onları kendi cihazınıza kaydetmek, posterin hikayelerini vurgulamak için asla rahatsız etmeme şansını kaybetmemenizi sağlar.

Android’de Instagram hikayelerini indirmenin diğer yollarını biliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın.

Yorum Gönderin