Instagram Video Indırme – Kesin ÇÖZÜM

Instagram’dan tek tek fotoğrafları kaydetmek oldukça kolaydır, ancak video söz konusu olduğunda platform, doğrudan akıllı telefonunuza indirmek için herhangi bir seçenek sunmaz. Ancak, Instagram’dan video kaydetmek için kullanabileceğiniz birkaç geçici çözüm var. Burada Instagram’dan bir video indirmeye dair eksiksiz bir rehber hazırladık. Tüm bu kolay yöntemleri öğrenmek için ilerleyin.

İçindekiler

Instagram’dan Video Indirmenin 4 Kesin Yolu

Burada Instagram’dan video kaydetmek için 4 etkili yöntem sağladık. Aşağı kaydırın ve bir göz atın.

Yöntem 1: Instagram Gönderilerini Koleksiyona Kaydetme

Instagram videolarını koleksiyonlarınıza kaydetmek, platformdan video kaydetmeye benzemez. Ancak videoyu yalnızca daha sonra izlemek için ihtiyacınız varsa, bu seçenek sizin için verimli olabilir. Tek yapmanız gereken videoyu Instagram Koleksiyonlarınıza kaydetmek. Ardından, profilinize giriş yaparak istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz,

  • Instagram yayınınızda bir video bulduğunuzda, gönderinin sağ altındaki Kaydet simgesine tıklayın.
Instagram'dan Video Nasıl Kaydedilir?
  • Kaydet simgesine tıkladığınızda, Instagram profilinizin Kaydedilenler sayfasına kaydedilir .

Gönderiyi daha sonra görüntülemek isterseniz-

  • Önce Profil sayfanıza gidin ve ardından sağ üst köşeden hamburger simgesine dokunun.
Android'de Instagram'dan Video Nasıl Kaydedilir?
  • Oradan, oradaki Kaydet düğmesine tıklayın. Artık videoyu orada bulabilirsiniz.
İPhone'da Instagram'dan Video Nasıl Kaydedilir

Yöntem 2: Instagram Story ( Hikayeler ) Manuel Olarak Indirme – iPhone & Android

Instagram, bulduğunuz videoları akışınızda veya diğer kullanıcıların hikayelerinde kaydetme seçeneğine sahip değildir. Yine de videoları sadece ekran kaydı ile kaydedebilirsiniz.

Bir iOS kullanıcısıysanız, akıllı telefonunuzda zaten yerleşik ekran kayıt seçeneğiniz vardır. iPhone’unuza Instagram videoları indirmek için aşağıdaki adımları izleyin,

Adım 1: Kontrol Merkezini açmak için ilk önce iPhone‘unuzun altından yukarı kaydırın.

Adım 2: Şimdi, yuvarlak Kayıt düğmesine dokunun.

Adım 3: Ardından, Kaydı Başlat seçeneğini buradan seçin.

4. Adım: iPhone’unuz ekranı kaydetmeye başlamadan önce üç saniyelik bir geri sayım olacaktır.

Adım 5: Şimdi, akıllı telefonunuzdan Instagram beslemenizi açın ve videoyu oynatmaya başlayın. Kayıt işlemi arka planda çalışacaktır.

6. Adım: Video bittiğinde, Kontrol Merkezine tekrar dönün.

Adım 7: Son olarak, kaydı durdurmak için kırmızı Kayıt düğmesine dokunun.

Bir Android kullanıcısıysanız, ekran kaydetme süreci sizin için o kadar kolay değildir. Android‘in yerleşik ekran kayıt özelliği olmadığından, telefonunuza ek bir uygulama indirmeniz gerekir.

Android’de aşağıdaki ekran kayıt uygulamalarından herhangi birini seçin ve işinizi tamamlayın.

  • AZ Recorder
  • YouTube Gaming
  • RecMe
  • DU Recorder
  • ScreenCam

Yöntem 3: Instagram video indirme uygulaması

Piyasada, feed’inize Instagram hikayelerini ve videolarını indirmenize izin veren çeşitli uygulamalar var. Bu uygulamaları kullanarak videoları kolayca indirebilir ve paylaşabilir veya başka bir zaman görüntüleyebilirsiniz. Burada, bunu yapmanıza izin veren Android ve iOS uygulamalarının bir listesini sağladık.

1. Story Saver for Instagram- Indırme & Repost

Story Saver ile Instagram Videolarını İndirin

Android kullanıcısıysanız, Instagram videolarını kaydetmek için bu uygulamayı kolayca kullanabilirsiniz. Bu ücretsiz uygulamayı Google Play Store’dan kolayca edinebilirsiniz. Uygulamayı Android Akıllı Telefonunuza indirin ve yükleyin. Ardından, uygulamayı kullanarak Instagram videolarını indirmek için uygulamayı kullanmak için ekrandaki komutu izleyin. Uygulama arayüzü oldukça sezgiseldir ve kullanımı kolaydır.

2. Instagram için Story Reposter

Story Reposter ile Instagram Videolarını İndirin

Bu uygulama yalnızca iOS kullanıcıları için mevcuttur. İPhone ve iPad’iniz için uygulamayı App Store’dan kolayca edinebilirsiniz. Story Reposter for Instagram, Instagram için fotoğrafları ve videoları yeniden yayınlamanıza olanak tanır. Sadece bu değil, uygulama aynı zamanda videoları Regram etmenize ve kredi vermenize de izin verir. Uygulama aylık 4,99 ABD doları abonelik planında mevcuttur. Ek olarak, uygulamayı beğenmezseniz 3 günlük bir deneme süresi sunar, istediğiniz zaman kolayca aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

3. Hızlı Kaydetme ( Quick Save )

Hızlı Kaydet ile Instagram Videolarını İndirin

Quicksave, bir Android kullanıcısıysanız indirmeyi düşünebileceğiniz başka bir kullanışlı uygulamadır. Uygulama Google Play Store’da ücretsiz olarak mevcuttur. Tek yapmanız gereken, uygulamayı Android akıllı telefonunuza indirip yüklemek. Ardından Instagram profilinizi açın. Videonun bağlantısını feed’inizden veya hikayelerinizden kopyalayın. Bundan sonra uygulamayı açın, bağlantıyı yapıştırın ve indirmeye başlayın.

Yöntem 4: Instagram Videolarını indirme İçin Bir Web Sitesi Kullanma

Instagram’dan video kaydetmek için kullanabileceğiniz bir avuç web indiricisi var. Akıllı telefonunuza herhangi bir ek uygulama yüklemek istemiyorsanız, web indirici en iyi seçeneğiniz olacaktır. Doğru olanı seçebilmeniz için burada Instagram video indirici web sitelerinin bir listesini yaptık.

1. HastagsforLikes

Bu web sitesi size Instagram videolarını beslemeden ve hikayelerden kaydetmek için en kolay seçeneği sunuyor. Aşağıdaki adımları izleyin ve Instagram’dan nasıl video kaydedeceğinizi öğrenin.

Adım 1: Öncelikle web tarayıcınızdan web sitesini açın

Adım 2: Şimdi, Insta profilinize giriş yapın ve indirmek istediğiniz videoyu bulun.

Instagram videoları nasıl kaydedilir

3. Adım: Ardından, videonun sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayın

Adım 4: Şimdi, verilen seçeneklerden Bağlantıyı Kopyala’ya tıklayın

5. Adım: Ardından web sitesine gelin ve URL’yi adres çubuğuna yapıştırın

Adım 6: Bundan sonra, indirme düğmesine tıklayın ve indirme işlemi bitene kadar bekleyin.

7. Adım: Son olarak, video dosyasını bilgisayarınıza kaydedin.

Not: Insta hikayelerini indirmek için, Kullanıcı Adını adres çubuğuna yapıştırmanız ve aynı indirme sürecini takip etmeniz yeterlidir.

2. Savefromweb.com

Instagram’dan video kaydetmek için kullanabileceğiniz bir başka mükemmel web indiricisi de Savefromweb’dir. En basitleştirilmiş kullanıcı arayüzlerinden biri ile web sitesi, Instagram fotoğraflarını, videolarını ve hikayelerini bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde indirmenize olanak tanır. Instagram’dan video kaydetmek için platformu nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1: İlk önce Instagram hesabınıza giriş yapın ve indirmek istediğiniz videoyu tam olarak bulun.

Adım 2: Şimdi videoyu seçin ve oradan video URL’sini kopyalayın

3. Adım: Bundan sonra Savefromweb.com’a geri dönün

4. Adım: Ardından, mevcut adres çubuğuna video bağlantısını yapıştırın ve indirme düğmesine basın

İPhone'da instagram videoları nasıl indirilir

Adım 5: Son olarak, işlem bitene kadar bekleyin ve ardından video dosyasını bilgisayarınıza kaydedin.

Sonuç

Başkası tarafından yayınlanan bir videoyu veya hikayeyi indirmeniz gerektiğinde , onlardan izin almak daha iyidir. Özellikle, bu içerikleri Instagram hesabınızdan tekrar yayınlamanız gerekiyorsa, kredinin gerçek sahibine verilmemesi sizi kaçınılmaz bir duruma itebilir. Ancak artık yukarıda belirtilen işlemleri kullanarak Instagram’dan nasıl kolayca video indirebileceğinizi biliyorsunuz.

Yorum Gönderin