iOS 14 Arka Planda Video ve Müzik izleme

OS 14 beta sürümünün en heyecan verici özelliklerinden biri, herhangi bir videoyu (hatta YouTube’u) yüzen bir pencerede izlemenizi sağlayan Resim İçinde Resim moduydu. Ancak, kararlı sürümün ardından, YouTube web sitesinin iOS 14’ün resim içinde resim modunu engellediği görülüyor. Neyse ki, bu kısıtlamayı atlayan yeni bir Siri kısayolu var, böylece iPhone’da PIP’de YouTube videolarını izlemenize izin veriyor. Nasıl olduğunu görelim.

İPhone’da Küçük Ekranda YouTube izleme Nasıl Yapılır?

Scriptable uygulamasını iPhone’unuza yükleyerek başlayın ve ardından bu Siri Kısayolu olan YouTube PIP’i yüklemeye devam edin .

Uygulamayı ve kısayolu yükledikten sonra, PIP’de oynatmak için YouTube video URL’sini iletmeniz yeterlidir. YouTube uygulamasına gidin ve istediğiniz bir videoyu oynatın , Paylaş düğmesine dokunun ve Daha Fazla düğmesini görene kadar sağa kaydırın ve ona dokunun .

Şimdi, Paylaş sayfasından YouTube PIP kısayolunu bulun ve dokunun, hepsi bu. Kısayol, videoyu Scriptable uygulamasında PIP ile açmaya devam eder.

Artık Ana Ekrana gitmek için yukarı kaydırabilirsiniz; video oynamaya devam eder. Siz başka işler yaparken videonun arka planda oynatılmasını sağlamak için videoyu ekranın yan tarafına kaydırabilirsiniz.

Bu yöntemle ilgili tek uyarı, her video için kısayolu manuel olarak çalıştırmanız gerektiğidir ve henüz oynatma listeleri için destek yoktur.

Kestirmeler Paylaşım Güvenliği Açılmıyor Nasıl Düzeltilir

Ayarlar / Kestirmeler / altında paylaşım güvenliği çeltiğini işaretleyin.

not : Eğer bu pasif ise direk ana ekreandan Kestirmeler uygulamasına gidin ve herhangi bir kısayola tıklayın. Geri Ayarlar/ kestirmelere geldiğiniz de bu düğmenin aktif olduğunu göreceksiniz.

Son Olarak

Bu, iOS 14 çalıştıran iPhone’da YouTube’u PIP moduna geçirmenin hızlı ve kolay bir yoludur. YouTube’un bir ödeme duvarının ardındaki bu kadar küçük bir özelliği engelleme çabalarına rağmen, tüm cihazlarda tutarlı olmadığı için açıkçası aptalca. YouTube, web’de PIP modunu ve arka planda oynatmayı sunmaya devam ediyor ve yalnızca mobil izleyiciler çubuğun kısa ucunu alıyor. Ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bana bildirin.

Yorum Gönderin