iPhone, iPad veya iPod Touch’ta Ekran Kaydetme

Tıpkı ekran görüntüsü almak gibi iPhone ekranınızı kaydetmek, izlediğiniz bir şeyi veya oynattığınız bir oyundan bir klip yakalamak istediğinizde veya hatta biri için nasıl yapılır eğiticisinde olduğu gibi birçok farklı durumda yararlı olabilir. . Büyük kısmı, sesli veya onsuz ekran kaydının iOS 11’den itibaren yerleşik bir seçenek olmasıdır. Size hızlı adımlardan geçeyim.

Kontrol Merkezine Ekran Kaydı Ekleme

Başlamadan önce bir ekran kayıt seçeneğini etkinleştirmeniz ve ardından ekran kaydına erişmeniz gerekir. İşte nasıl yapılacağı!

 1. Aç Ayarlar iPhone’da
 2. Kontrol Merkezi üzerine dokunun  .
 3. Şimdi, Denetimleri Özelleştir üzerine dokunun .
 4. Ekranı aşağı kaydırın ve Ekran Kaydı’nın yanındaki yeşil  ‘ artı ‘ düğmesine dokunun . Ekran Kayıt  kontrolü bundan sonra Denetim Merkezi bölümün de görünecek  .

İPhone, iPad ve iPod Touch’ta Ekran Kaydetme

 1. İPhone X veya daha yeni sürümlerde Denetim merkezi  iOS 12 veya daha yeni sürümü yüklü iPad’i görüntülemek  için sağ üst köşeden bataryanın hemen üstünden aşağı doğru  hızlıca kaydırın . İPhone SE 2020, iPhone 8 Plus veya önceki sürümlerde, hızlıca yukarı kaydırmanız gerekir .
 2. Kayda başlamak için Ekran Kaydı  düğmesine  dokunun .
  Düğmeye bastığınızda, geri sayım başlar ve özellik üç saniye sonra cihazınızın ekranını yakalamaya başlar. Not: Ekran videosu sesli Çekme, ekran kaydına basılı tuttuğunuzda dış sesleri yakalamak için mikrofonu acabilirsiniz.
 3. Kaydı durdurmak için kırmızı çubuğa dokunmanız gerekir Açılır pencereden Durdur düğmesine dokunun . Ekran kayıt videonuz iPhone’unuzdaki Fotoğraflar uygulamasına kaydedilir.

Varsayılan olarak, cihazınızdaki tüm dahili sesler ekran kaydınıza dahil edilir.

Rahatsız Etmeyin modunu açmak  gereksiz bildirim seslerini kaydetmenizi önler.  Ayrıca, aşağıda açıklandığı gibi ekran kaydınıza harici sesler de ekleyebilirsiniz.

İPhone ve iPad’de Sesli Ekran Kaydetme

 1. İlk Denetim Merkezi’ni açın, Ekran Kaydı simgesine uzun basın .
 2.  Mikrofon düğmesine  dokunun ve ardından “ Kaydı Kaşlat ”. 3 saniyelik geri sayım başlayacak.

Bu işlem , cihaz için hem harici hem de dahili sesleri kaydedecektir. İsterseniz  dahili sesleri kapatabilirsinizCihazınızda Sesi kapatmak tüm dahili sesleri kısacaktır ve dahili ses kaydı yapmayacaktır.

Son olarak, harici sesle ekran kaydı yaptığınızda, açılır seçeneklere tekrar erişip kapatmazsanız ekranınızı bir sonraki kaydettiğinizde mikrofonun açık kalacağını unutmayın.

QuickTime kullanarak iPhone Ekranını Mac’e Kaydetme

 1.  Mac’inizde QuickTime’ı başlatın ve ardından USB kablosunu kullanarak cihazınızı bilgisayara bağlayın.
 2. Şimdi QuickTime menü çubuğundan Dosya’ya tıklayın ve Yeni Film Kaydı’nı seçin.
 3. Kırmızı bir kayıt düğmesiyle kayıt ekranı kontrollerine göz atın Tıklayın ok düğmesini  yanındaki kayıt düğmesine basıp  “Maximum”.
 4. Ardından,  kırmızı kayıt düğmesinin yanındaki aşağı oku tıklamanız gerekir .
 5. Ardından,  açılır listeden cihazınızı seçin. Şimdi, iOS cihazınız Mac ekranında görünecektir.
 6. Ardından  , işlemi başlatmak için kayıt düğmesine tıklayın .
 7. Ekranı kaydettikten sonra, ekranın sağ üst kısmındaki  dur simgesine tıklayın .
 8. Son olarak,  dosyayı istenen konuma kaydedin .

Son Olarak 

İPhone ekranınızı kaydetmek oldukça kolaydır, bu nedenle bu özelliği deneyin ve aşağıdaki yorumlarda düşüncelerinizi bize bildirin. Yorumlarınızın bizim çok kıymetli olduğunu unutmayın.

Yorum Gönderin