iPhone Kilit Ekranına Video Ekleme – Nasıl Yapılır?

Telefonunuza biraz daha kendi kişiliğinizi kazandırmaya yardımcı olduğu için çoğu kişi kendi özelleştirilmiş fotoğrafını iPhone kilit ekranı olarak ayarlamayı sever . iPhone’unuzu gerçekten özelleştirmek için daha da benzersiz bir seçenek, bir videoyu kilit ekranınız olarak ayarlamaktır. 

Teknik olarak, gerçek bir videoyu iPhone kilit ekranınız olacak şekilde ayarlayamazsınız, ancak hemen hemen aynı şeyi yapmak için canlı bir fotoğraf kullanabilirsiniz. Canlı fotoğraflar, bir iPhone ile çekilen ve fotoğraf çekilirken bir miktar hareket yakalayan özel fotoğraflardır. Kilit ekranınız olmasını istediğiniz bir videonun belirli bir kısmına sahipseniz, onu kolayca Canlı fotoğrafa dönüştürebilir ve aynı şeyi yapabilirsiniz.

iPhone SE ve iPhone XR’nin hareketli Canlı Fotoğrafları kilit ekranı olarak ayarlayamayacağını unutmayın. Ancak, bu telefonlarda Canlı duvar kağıtlarına benzer Dinamik duvar kağıtları bulunur.

iPhone Hareketli Duvar Kağıdı Yapma

Zaten arka planınız olarak ayarlamak istediğiniz bir hareketli fotoğrafınız varsa, seçeneği nasıl bulacağınız ve ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır. 

  1. iPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın. Ardından aşağı kaydırın ve Duvar Kağıdı> Yeni Bir Duvar Kağıdı Seç’i seçin .
  1. Canlı duvar kağıdı seçeneğine dokunun , ardından kilit ekranınız olarak kullanmak istediğiniz Canlı fotoğrafı seçin. 
  2. Seçtiğiniz Canlı fotoğrafı kilit ekranınız olarak koymak için Kilit Ekranını Ayarla’ya dokunun . 

Artık iPhone’unuzu açtığınızda Live fotoğrafınızı göreceksiniz. Hareket ettiğini görmek için kilit ekranınıza dokunup basılı tutun. 

Kilit Ekranına Video Koyma

Dinamik bir duvar kağıdı, kendi başına ve telefonunuzu nasıl hareket ettirdiğinize bağlı olarak hareket edeceği için Live Photo kullanmaktan farklıdır. Live Photoların aksine, kendi Dinamik duvar kağıtlarınızı oluşturamazsınız. Bununla birlikte, Apple, hareketli bir kilit ekranı istiyorsanız, ancak Canlı fotoğraf kullanamıyorsanız başka seçim yapabileceğiniz bazı seçenekler vardır. İşte bunları nasıl kullanacağınız.

  1. İPhone’unuzdaki Ayarlar uygulamasını açın. Aşağı kaydırın ve Duvar Kağıdı> Yeni Bir Duvar Kağıdı Seç’i seçin .
  1. Dinamik duvar kağıdı seçeneğini seçin ve hangisini kullanmak istediğinize dokunun. 
  1. Kilit ekranınız olarak kullanmak için sağ alt köşedeki Ayarla’ya dokunun . 

Artık telefonunuzun kilidini açtığınızda Dinamik duvar kağıdınızı çalışırken görebileceksiniz. Duvar kağıdının hareket ettiğini görmek için telefonunuzu hareket ettirebilir veya daha ince hareketler görmek için hareketsiz tutabilirsiniz.

iPhone Videoyu Live Photo Yapma

Eğer varsa bir video ekran kilidinde için Canlı fotoğrafı olarak bir kısmını kullanmak istiyorum, aslında bunu yapmak için uygulamayı intoLive kullanabilirsiniz. App Store’dan intoLive’ı indirin ve ardından aşağıdaki talimatları izleyin. 

  1. Uygulamada, Video sekmesini seçin ve Canlı fotoğrafa dönüştürmek istediğiniz videoyu seçin.
  2. Tutmak istediğiniz bölümü seçmek için alttaki klibin iki ucundaki çubukları kullanın. Canlı fotoğrafı beş saniyeye kadar uzunlukta yapabilirsiniz. Klibin altındaki seçenekleri kullanarak videoyu çeşitli şekillerde de düzenleyebilirsiniz.
  1. Musluk Yap sağ üst köşede bulunan Canlı Fotoğraf oluşturun. Tekrar Yok’a ve ardından ekranın altındaki Canlı Fotoğrafı Kaydet’e dokunun . 

Yeni Canlı fotoğrafınız Film Rulonuzda görünmelidir. Şimdi, bir Canlı fotoğrafı kilit ekranınız olarak ayarlamak için yukarıdaki talimatları uygulayabilir ve yeni oluşturduğunuz fotoğrafı seçebilirsiniz. 

Dinamik ve Canlı Duvar Kağıdı Arasındaki Fark Nedir?

Canlı fotoğraf kilit ekranlarını desteklemeyen iPhone’lardan birine sahipseniz, bunlar ile Dinamik kilit ekranları arasındaki farkın ne olduğunu merak edebilirsiniz. 

Öncelikle Canlı fotoğraflar ile yapabileceğiniz gibi kendi Dinamik duvar kağıtlarınızı maalesef oluşturamazsınız. Apple’ın oluşturduğu mevcut olanlar arasından seçim yapmalısınız. 

Canlı fotoğrafları duvar kağıdı olarak kullanabiliyorsanız , bu rotaya giden daha birçok seçeneğiniz olacak. Kendi duvar kağıtlarınızı yapmak istemiyorsanız, App Store’da Canlı duvar kağıtlarını bulmak için indirebileceğiniz tonlarca uygulama var. 

Canlı duvar kağıtları ile, fotoğrafın animasyonunu görmek için ekrana dokunmanız gerekir. Dinamik duvar kağıtları ile kendi başlarına veya iPhone’unuzu nasıl hareket ettirdiğinize göre hareket ederler. Bu, iPhone’unuzdaki gerçek bir video kilit ekranı gibi geliyor. 

Yani hangisini kullanacağınız size kalmış, çünkü biri diğerinden daha iyi olmayabilir. Ve her iki seçenekle de güzel, benzersiz, hareketli bir arka plan elde edeceksiniz. 

Yorum Gönderin