iPhone Pil 80 Oldu Yeteri Kadar Doldu – Bildirimini Alma

Pilinizin en az strese maruz kalmasını sağlamanın birçok yolu vardır ve yöntemlerden biri, akıllı telefonunuzun pili% 70-80 şarj düzeyine ulaştığında şarj cihazını çıkarmaktır. Bu nedenle, iPhone’un bu seviyeye kadar şarj edildiğini ve fişini çekebileceğinizi bildiren bir bildirim ayarlayacağız. Hadi başlayalım.

Pil Şarjı İstediğimiz Düzeye Ulaşınca Bildirim alma.

İPhone’un pili belirli bir değere ulaştığında bir bildirimi tetiklemek için bir Otomasyon kullanacağız. Otomasyonlar , iPhone’daki Siri Kısayollarının bir uzantısıdır, ancak bir Otomasyonu manuel olarak çalıştırmanız gerekmez.

iPhone’unuzda Kısayollar uygulamasını açmaya devam edin ve ekranın altındaki Otomasyonlar sekmesine dokunun . “Kişisel Otomasyon” düğmesine dokunun .

Pil bölümünü bulmak için aşağı kaydırın ve “Pil seviyesi” ni seçin . Bu, bu otomasyonun tetikleyicisi olacak ve bunu %0 ile %100 arasında herhangi bir değere ayarlayabilirsiniz. Pil yüzdesini %70-80 arasında herhangi bir yere ayarlamak için kaydırıcıyı ayarlayın .

Kaydırıcıyı ayarladıktan sonra, “%80’in üzerinde artış” a dokunun . Bu, Otomasyonun yalnızca iPhone pil seviyesi arttığında tetiklenmesini sağlar ve bu yalnızca şarj olurken gerçekleşebilir. Sonraki adıma geçmek için İleri’ye dokunun.

Burada, Otomasyon tetiklendiğinde gerçekleştirilmesi gereken eylemleri ekleyeceğiz. “Eylem Ekle” düğmesine ve ardından arama çubuğuna dokunun.

Arama çubuğuna Bildirim yazın ve çalışma alanına “Bildirimi Göster”, “Cihazı Titret” ve “Ses Çal” eylemlerini ekleyin . Bu üç işlem, pil yüzdesi belirli bir seviyeye ulaştığında, iPhone’unuzun titreşmesini, bir bildirim sesi çalmasını ve özel bir metinle bir bildirim rozeti göstermesini sağlar. Metni düzenlemek için Bildirimi göster eylemindeki “metin” seçeneğine dokunun .

Özel metni yazdıktan sonra, sağ üstteki İleri düğmesine dokunun .

Şimdi, Otomasyonun her seferinde sizden izin istemeden çalışması için “Çalıştırmadan Önce Sor” seçeneğinin yanındaki geçişi devre dışı bırakmamız gerekiyor .

Sağ üstteki “Bitti” ye dokunun ve hepsi bu kadar. İPhone’unuzu şarj etmek için her taktığınızda ve pil seviyesi belirli bir sınıra ulaştığında, Otomasyonu tetikler ve aşağıda gösterilen bildirimi alırsınız.

Son olarak

Bu, iPhone’unuzda özel bir bildirimi nasıl ayarlayacağınızdır. Şarj olurken iPhone pili %80’e ulaştığında bir uyarı alsanız bile, iPhone’unuzun daha fazla şarj olmasını engellemez. Dürüst olmak gerekirse, %100’e kadar şarj etmeniz o kadar da önemli değil, bu otomasyon daha çok fişi çekme yönünde sizi dürten nazik bir hatırlatma gibidir. Bu kadar küçük bir şey için aşırıya kaçmış gibi görünüyor ama bunu kullanmaya başladığınızda bana güveniyorsanız, uzun vadede pil için faydalı olacaktır. Sizin düşünceleriniz nedir? Aşağıdaki yorumlar ile bana haber verin veya Twitter’da bana ulaşın.

Yorum Gönderin