iPhone ve iPad Apple Arcade Oyunları Nasıl Oynanır?

Reklamlarla kesintiye uğramayan ve uygulama içi satın alımlarla sizi cezbetmeyen oyunlar oynamak ister misiniz? Öyleyse, iPhone, iPad ve Mac’te yüzlerce özel reklamsız oyuna sınırsız erişim sağlayan bir video oyunu abonelik hizmeti olan Apple Arcade ilginizi çekebilir .

Apple, bir yıl önce iPhone 11 ve iPhone 11 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle birlikte Apple Arcade’i tanıttı. Bu platformda bulunan oyunlar iPhone, iPad, Mac ve hatta Apple TV’de oynanabilir. Şirket, hizmet için özel olarak oyun geliştirmek için çeşitli geliştiricilerle bağlantı kurduğundan, Apple Arcade oyunları başka hiçbir mobil cihazda kullanılamıyor. Ayda sadece 4,99 ABD doları karşılığında, iOS ve Mac kullanıcıları fazladan bir kuruş ödemeden yüzlerce yüksek kaliteli oyunu oynayabilir.

Bu yeni hizmeti denemekle ilgileniyor musunuz? Apple şu anda Arcade için bir aylık ücretsiz deneme sunuyor, böylece buna değip değmediğini kendiniz kontrol edebilirsiniz. Bu size iyi geliyorsa, Apple Arcade oyunlarını hem iPhone hem de iPad’de tam olarak nasıl oynayabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

İPhone ve iPad Apple Arcade Oyunları Nasıl Oynanır?

Ücretsiz denemeden yararlanmak için Apple hesabınıza bağlı geçerli bir ödeme yönteminizin olması gerekir. Bununla birlikte, yalnızca deneme süreniz sona erdiğinde ücretlendirileceksiniz. Şimdi, daha fazla uzatmadan, iOS cihazınızda Arcade oyunlarına nasıl erişebileceğinize bir göz atalım.

 1. İPhone veya iPad’inizin ana ekranından App Store’u açın.

 2. Alt menüden Arcade bölümüne gidin ve “Ücretsiz Deneyin” seçeneğine dokunun.

  İPhone ve iPad'de Apple Arcade Oyunları Nasıl Oynanır?
 3. Şimdi, satın alma işleminizi doğrulamanız istenecek. Sahip olduğunuz cihaza bağlı olarak, güç düğmenize çift tıklamanız ve Face ID kullanmanız ya da Apple Arcade’e abone olmak için Touch ID kullanmanız gerekir.

  İPhone ve iPad'de Apple Arcade Oyunları Nasıl Oynanır?
 4. Tamamlandığında, tüm Apple Arcade kitaplığına erişebileceksiniz. Mevcut oyunların listesine göz atın ve oynamak istediğiniz birini seçin.

  İPhone ve iPad'de Apple Arcade Oyunları Nasıl Oynanır?
 5. Her oyunun sayfasında, bir oyun fragmanı ile karşılanacaksınız. Oyunu iOS cihazınıza yüklemeye başlamak için sadece “Al” a dokunun.

  İPhone ve iPad'de Apple Arcade Oyunları Nasıl Oynanır?

Yapmanız gereken hemen hemen bu. Artık Apple Arcade oyunlarını, App Store’dan indirdiğiniz diğer tüm oyunlar gibi açıp oynayabileceksiniz.

Denedikten sonra hizmetle ilgilenmiyorsanız , deneme süresi sona ermeden önce aboneliği iptal ettiğinizden emin olun . Aksi takdirde, varsayılan olarak otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlandığı için hizmet için ücret ödersiniz.

Apple Arcade ile, oyunu oynarken iPhone, iPad, Mac ve Apple TV’niz arasında geçiş yapabilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Apple aygıtlarınızda aile paylaşımını kullanıyorsanız altı aile üyesi tek bir abonelikle Arcade’e erişebilir ve bu da hizmeti daha da uygun hale getirir. Bununla birlikte, Apple Arcade fiyatlandırması, kaydolduğunuz bölgeye göre değişir, bu nedenle ABD’de ayda birkaç dolar olsa da, başka yerlerde farklılık gösterebilir. Örneğin, Hindistan gibi ülkelerde Arcade sadece 99Rs’ye mal oluyor.  / ay (1,3 ABD doları).

Apple Arcade’de bulunan oyunlar başka herhangi bir mobil platformda bulunmayacak olsa da, Nintendo Switch ve PlayStation 4 gibi video oyun konsollarında piyasaya sürülebilirler. Nintendo’da 13 dolara satılan Sayonara Wild Hearts buna iyi bir örnek olabilir. eShop. Destekleniyorsa Apple Arcade oyunları, DualShock 4, Xbox veya Made for iPhone / iPad oyun denetleyicileri kullanılarak da oynanabilir, böylece her zaman dokunmatik kontrollere güvenmek zorunda kalmazsınız.

Reklamsız ve uygulama içi satın almalar içermeyen oyunları oynamak için iPhone ve iPad’inizde Apple Arcade’i denerken harika zaman geçirdiğinizi umuyoruz. Hizmet için ödeme yapmayı mı planlıyorsunuz yoksa ücretsiz deneme sona ermeden önce hizmeti mi iptal edeceksiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi ve görüşlerinizi bize bildirin. Ayrıca Apple Arcade oyunlarını Mac ve Apple TV’de de oynayabileceğinizi unutmayın !

Yorum Gönderin