İPhone ve iPad Pro’da Face ID Daha Hızlı Yapma – Hızlandırma

Face ID, iOS cihazınızın kilidini açmanın, satın alma işlemlerini doğrulamanın, uygulamalarda oturum açmanın ve daha fazlasının en güvenli ve hızlı yoludur. Ancak, her gün kullanırken bir subpar deneyimi yaşadığınızı düşünüyor musunuz? Cihazınızın kilidini açmanın çok yavaş olduğunu düşünüyorsanız, iPhone ve iPad Pro’nuzda Face ID’yi daha hızlı hale getirmenin bazı yolları.

Not : Buradaki öneriler Face ID özellikli tüm iPhone modellerinde çalışır – iPhone X, iPhone Xs, Xs Max, iPhone XR, iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max ve Face ID özellikli iPad Pro.

Face ID için Dikkat Gerekir seçeneğini devre dışı bırak

Bu özelliği kapattıktan sonra , gözleriniz açıkça açık olmasa ve ekrana düzgün bir şekilde bakmasa da Face ID’nin kilidi açılır. Bu doğal olarak daha az güvenli, ancak biraz daha hızlı hale getirir. Bu uzlaşmayı kabul ederseniz, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Ayarlar uygulamasını açın, aşağı kaydırın ve Face ID ve Parola üzerine dokunun .
 2. İPhone şifrenizi girin .
 3. İçin geçiş düğmesini kapatın Yüz kimliği Dikkat Gerektiren → OK .
  kapatma yüz kimliği için dikkat gerektirir

Şimdi, gözleriniz tamamen kapalı olsa bile iPhone’un kilidi açılacak. Bu, uyurken anlamına gelir ve birisi telefonu yüzünüzün önünde kaldırırsa açılır.

İpucu : Aynı ekrandan Dikkat Duyarlılık Özelliklerini etkinleştirebilirsiniz . Bu, ekranı karartmadan veya kilit ekranı bildirimlerini genişletmeden önce iPhone’un ona bakıp bakmadığınızı kontrol etmesini sağlar. Benzer şekilde, dikkatinizin ekranda olduğunu algılarsa, bazı uyarılar için bildirim ses seviyesini düşürür.

Alternatif Görünüm Ayarlama

Face ID, sakal ve saç büyümesi gibi yüz değişikliklerini sürekli olarak öğrenir. Ancak düzenli olarak çok farklı bir görünüm kullanırsanız, alternatif bir görünüm oluşturmanıza izin verir.

Geri geliyor; Düzenli olarak yavaş kilit açma ile karşılaşıyorsanız, Ayarlar uygulamasını → Yüz Kimliği ve Şifre → Alternatif Görünüm Ayarla’yı açın .

alternatif bir görünüm oluştur

Şimdi yüzünü iki kez ayarladın. Bu, Face ID’nin genel verimliliğini artırabilir ve cihazın kilidini biraz daha hızlı açmanıza yardımcı olabilir.

Profesyonel İpucu : Bunu kullanarak, karınız gibi farklı bir kişi bile ekleyebilirsiniz ve her ikiniz de cihazın kilidini açabilirsiniz. Unutmayın, Touch ID ile beş adede kadar farklı parmak izi ekleyebilirsiniz !

Yüz Maskesi Giyerken iPhone’un Kilidini Açma

Küresel salgın nedeniyle insanlar düzenli olarak maske takıyorlar. Bu Face ID’yi tamamen kullanılamaz hale getirdi. Ancak , maske ile bile Face ID ile iPhone’unuzun kilidini nasıl açacağınızı gösteren ayrı bir yazımız var ! Bir göz attığınızdan emin olun.

Ayrıca, iOS 13.4.1 veya önceki bir sürümdeyseniz kesinlikle iPhone’unuzu güncelleyin . Bunun nedeni, sonraki güncellemenin Face ID’yi iyileştirmesidir. Apple, ‘ iOS 13.5’in bir yüz maskesi takarken Face ID’li cihazlarda şifre alanına erişimi hızlandırdığını belirtti 

Face ID Unlock’u Hızlandırmanın Diğer İpuçları

 1. Uyandırmak İçin Kaldırmayı Etkinleştir : Bu, ekranı uyandırmak için yan düğmeye basma veya ekrana dokunma ihtiyacını ortadan kaldırır. Sonuç olarak, cihazınızı kaldırdığınızda ekran yanar ve Face ID yüzünüzü taramaya başlar.  Ayarlar / Ekran ve Parlaklık / Uyanırmak için kaldır yanındaki anahtarı açın.
 2. İPhone’un kilidini açmayı beklemeden Yukarı kaydırın : Kilit simgesinin (zamanın üstünde gösterilir) kilidinin açılmasını beklemeyin. Cihazı kaldırın ve anında yukarı kaydırın! Bunu birkaç kez pratik yapın ve fikri anlayacaksınız.
 3. Cihazı düzgün tutun : iPhone’daki Face ID yalnızca dikey yönde olduğunda çalışır. Ancak, iPad’de yatay yönde bile çalışır.
 4. İPhone’u yüzünüze çok yakın tutmayın : Cihazı yüzünüzden rahat bir mesafede tutun.
 5. Face ID’yi ne kadar çok kullanırsanız, o kadar iyi olur : Face ID öğrenmeye devam eder ve buna göre ayarlanır. Böylece, ne kadar çok kullanırsanız, o kadar hızlı olur.
 6. Karanlık güneş gözlüğü ve güçlü doğrudan güneş ışığı hakkında : TrueDepth kamera kızılötesi ışık kullanır. Bazı güneş gözlüğü türleri (ve yoğun doğrudan güneş ışığı) onu engelleyebilir veya soruna neden olabilir.
 7. İPhone’unuzu yeniden başlatın : Face ID’yi kullanamıyorsanız veya performans düşükse, bunu düzeltmek için cihazınızı yeniden başlatın .
 8. İPhone yazılımınızı güncel tutun : iOS güncellemeleri geliştirmeler sunuyor. Cihazınızdan en iyi şekilde yararlanmak için cihazı düzenli olarak güncellediğinizden emin olun.
 9. Face ID’yi sıfırlayın ve tekrar kurun : Son olarak, hiçbir şey yardımcı olmazsa Face ID’yi sıfırlamayı deneyin . Bundan sonra, tekrar doğru şekilde ayarlayın. İşlem hızlıdır ve iki dakika sürmez.

Son olarak

Bunlar iPhone’unuzda Face ID’yi daha hızlı hale getirmek için bazı çözümlerdir. İnternette her iki insanı da bulacaksınız – Touch ID’yi tercih edenler ve benim gibi Face ID’yi tercih edenler. Benim düşünceme göre, her ikisi de harika bir performans sergiliyor, ancak daha sonra kullanımım için biraz uygun buluyorum. Ne alıyorsun? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Yorum Gönderin