İPhone’dan Instagram ve Facebook’ta Canlı Fotoğraflar Nasıl Yayınlanır

Live Photos gerçekten de yeni iPhone’larda mükemmel bir şekilde yer alıyor. Hareketsiz bir resimden daha heyecan verici bir şey oluşturmak için video ve GIF görüntülerini birleştirmenize izin verir. Fotoğrafçılıktaki bu son gelişme, zamanın bir anını dondurmaktan fazlasını yapıyor. Resimlerinize enerji verir. En heyecan verici olanı, bunları FB ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarınıza gönderebilmenizdir. İPhone’dan Instagram ve Facebook’ta canlı fotoğraf yayınlamanın yollarına bir göz atalım.

Eğer Live Photo özelliğini kapatmayı veya açmayı bilmiyorsanız bu bağlantımızdan faydalanabilirsiniz.

İPhone’dan Instagram’da Canlı Fotoğraf Göndermek Mümkün mü?

Evet, iPhone’unuzdan çekilmiş canlı fotoğrafları Instagram’a yükleyebilirsiniz. Ancak bunun için, çekilen canlı fotoğrafı bir videoya dönüştürmeniz ve ardından Instagram akışınızda paylaşmanız gerekecek.

Not: Canlı fotoğraf çekme özelliği yalnızca iPhone 6S veya sonraki sürümlerde kullanılabilir.

Artık çekilen canlı fotoğraf, gereksinimlerinize göre Döngü, Sıçrama veya Uzun Pozlamaya da dönüştürülebilir.

 • Döngü: Canlı bir çekimi video döngüsüne dönüştürür. Harika döngüler yaratacak resimleri görmek için yeni bir resme tıklayın veya Sizin İçin sekmesinde arama yapın .
 • Sıçrama:  Canlı Görüntü salıncağınızı ileri geri oynatabilirsiniz. Canlı Çekimi ne zaman gerçekleştiğini izleyin ve hemen tersi yönde ilerler.
 • Uzun Pozlama:  Zaman ve hareket unsurlarını kaydedecek ve yalnızca DSLR kamera ile mümkün olan çarpıcı bir efekt oluşturacaktır.
İPhone'da Canlı Fotoğrafı Dönüştürmek İçin Efekti Seçin

İPhone’da Video Yüklemesi Olarak Instagram’a Canlı Fotoğraf Nasıl Gönderilir

 1. İPhone’unuzdaki Kamerayı açın   .
 2.  Ekranınızın sağ üst köşesindeki Live Fotoğraflar düğmesine dokunun  .
 3. Şimdi, sol alt köşedeki küçük önizleme resmine dokunun.
 4. Çekilen görüntüyü göreceksiniz. Şimdi,  Paylaş  simgesine dokunun ve Video Olarak Kaydet’i seçin  .Canlı Fotoğrafı Etkinleştir Önizleme'ye dokunun ve Paylaş'a dokunun, Sonra iPhone'da Video Olarak Kaydet'e dokunun

Tıklanan resminiz video olarak kaydedilecektir.

Şimdi, dönüştürülen videoyu Instagram’a yüklemek için. Aşağıda belirtilen adımları izleyin:

Şimdi, her iki uygulamayı da zaten senkronize ettiyseniz, gönderi videosunu Instagram’da paylaşırken yayını doğrudan Facebook uygulamasında paylaşma seçeneği görünecektir. Aynısını FB ile paylaşmak için geçişi Açık konuma getirebilirsiniz .

İPhone’dan Instagram Hikayesine Canlı Fotoğraf Nasıl Gönderilir

Canlı fotoğraf çekmek için yukarıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

 1. Instagram  uygulamasını açın .
 2.  Sol üst köşedeki Kamera simgesine dokunun .
 3. Şimdi, sol alt köşedeki küçük önizleme resmine dokunun.
 4. Yakın zamanda çekilen görüntüler açılacak, şimdi iPhone’unuzda çekilmiş canlı fotoğrafı seçin.Instagram Uygulamasında Kamera Simgesine dokunun ve Önizleme'ye dokunun, ardından iPhone'da Fotoğrafa dokunun
 5. Şimdi, resme uzun basın. Boomerang  moduna dönüştürülecek .
 6. Şimdi, aynısını hikayenize eklemeden önce. Çıkartmalar  simgesine dokunarak da çıkartma ekleyebilirsiniz  .İPhone'da Instagram ve Facebook Hikayesi olarak Canlı Fotoğraf Yayınlayın

Şimdi, hikayenize göndermeye hazırsınız. Ve Facebook’unuzu Instagram uygulamasıyla doğrudan senkronize ettiyseniz. Sol alt köşedeki Hikayelerinize doğrudan dokunun, orada bir Facebook simgesi ve profil fotoğrafı göreceksiniz. Üzerine dokunduğunuzda, bumerangınız hem sosyal medya uygulamalarıyla paylaşılacaktır.

İPhone’dan Facebook’ta Canlı Fotoğraf Nasıl Yayınlanır

 1. Facebook  uygulamasını açın .
 2. Facebook Ana Sayfanızda Fotoğraf’a dokunun  .
 3. Uygulama, tüm Kamera rulosu resimlerinizi gösterecektir. Çekilen canlı fotoğrafı seçin ve Bitti’ye dokunun .İPhone'da Facebook Uygulamasında Fotoğraf Seçin Canlı Fotoğraf ve Bitti'ye dokunun
 4. Şimdi, çekilen görüntüye gerçek bir 3 boyutlu efekt vermek için.  Resminizin sol üst tarafındaki 3D Yap seçeneğine dokunun  .

Ayrıca çıkartma ekleyerek, kırparak, metin ekleyerek ve boya fırçası ekleyerek de resmi düzenleyebilirsiniz.

tamamladıktan sonra mesaj butonuna dokunun .

Yorum Gönderin