Macbook için En iyi Kodlama Editörleri

Metin editörleri kodlama için çok önemlidir ve ihtiyaçlarınız için doğru olana sahip olmak çok önemlidir. Tıpkı entegre geliştirme ortamlarında olduğu gibi , yazılımın projenizin belirli amaçlarını karşılaması gerekir. Birkaç ücretsiz seçenek varken, bazıları premium işlevlere sahiptir, bu nedenle bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Mac için bu en iyi metin düzenleyicilerinden seçiminizi yapabilmeniz için sunulanların özelliklerine göz atalım.

Kodlama için En iyi Notepad ++ Alternatifleri

1. Sublime Text

İşte işlevsellikle dolu ve birinci sınıf bir kullanıcı deneyimi sağlayan bir metin düzenleyici. Dikkate değer özelliklerden bazıları arasında bölünmüş düzenleme, hızlı kısayollar ve dikkat dağıtıcı olmayan bir yazma modu bulunur.

Dahası, iş akışınızı kolaylaştıran bir ton klavye kısayolunu destekler. Bunların en kullanışlılarından biri, aradığınız sembollere, çizgilere veya kelimelere anında atlamanıza izin veren “Her Şeye Git” özelliğidir.

Fiyat: Ücretsiz Deneme ve 80 $

İndir

2. Atom

Bu, ücretsiz olan son derece özelleştirilebilir bir metin editörüdür. Kullanışlı özelliklerle dolu ve açık kaynaklı paketler sayesinde çok daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

Yazılım, “hacklenebilir” bir metin editörü olarak pazarlanmaktadır çünkü onu özelleştirebilir ve arka ucunda CSS’yi düzenleyerek kendi ince ayarlarınızı ekleyebilirsiniz. Olumsuz yanı, oldukça büyük olması ve hafif bir uygulama olmamasıdır.

Fiyat: Bedava

İndir

3. UltraEdit

Çok sayıda büyük metin dosyasıyla çalışıyorsanız, bu sizin için en iyi Mac metin düzenleyicilerinden biri olabilir. HTML ve PHP’den Javascript’e kadar geniş bir dil yelpazesini destekler.

Arayüz, benzersiz ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde son derece özelleştirilebilir. Ayrıca, hata ayıklama, otomatik tamamlama, Şablonlar vb. Gibi birçok eklenti ve ekstra özellik vardır. Hızlı ve akıllı çalışmak için özel klavye kısayollarını kullanın.

Fiyat: Yıllık 79.95 $

İndir

4. Notepad ++

Bu ücretsiz metin düzenleyici, sekmeli bir belge arabirimi, makrolar ve eklentiler için destek ve dosyaları başka bir konuma kaydetme seçeneği sunmadan önce dosyaları geçici olarak otomatik olarak kaydeden bir otomatik kaydetme işlevine sahiptir.

İlginç bir yönü, kullanıcı dostu olma özelliğini kaybetmeden olabildiğince çok rutini optimize etmesidir. Bu, sistemin kısılmasını sağlar ve güç tüketimini daha çevre dostu olacak şekilde azaltır.

Fiyat: Bedava

İndir

5. Brackets

Web tasarımcıları, ücretsiz Brackets metin düzenleyicisini çokça kullanacaklar. Adobe tarafından tasarlanmıştır ve düzenleme sırasında herhangi bir CSS ve HTML değişikliğini gerçek zamanlı olarak görmenize olanak tanıyan yararlı bir “Canlı Önizleme” özelliğine sahiptir.

Bu, hatalardan kaçınmak ve nihai sonucu göz önünde bulundurmak için yararlıdır. Bir başka mükemmel artı nokta ise, diğer Adobe programlarıyla gerçekten iyi çalışmasıdır. Örneğin, bir photoshop dosyasından doğru renk, yazı tipi, gradyan ve ölçüm bilgilerini hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Bu, iş akışınızı kolaylaştırır ve diğer uzantılarla daha da verimli hale getirilebilir.

Fiyat: Bedava

İndir

6. Visual Studio Kodu

Microsoft’un Visual Studio Code’dan söz edilmeden herhangi bir metin editörü toplaması eksik kalır. Bir terminal ve hata ayıklayıcının yanı sıra çok sayıda kaynak kontrol aracı ile entegrasyonu içerir. Ek işlevler için çeşitli ücretsiz uzantıları ve paketleri de indirebilirsiniz.

Ayrıca, Mac için optimize edilmiştir ve 30’dan fazla dil için sözdizimini vurgulayabilir. Klavye merkezli arayüz, otomatik gerçek zamanlı API açıklaması ve diğer özellikler, bunu kontrol etmeye değer kılar.

Fiyat: Bedava

İndir

7. BBEdit

Kodlama projelerinizin karmaşıklığı ne olursa olsun, bu metin düzenleyiciye güvenebilirsiniz. Hızlı, akıcı ve kullanışlı özelliklerle dolu.

Örneğin, büyük bir metin parçasını kopyalayıp yeni bir BBEdit videosu açtığınızda, üzerinde çalışmaya hazır bir şekilde otomatik olarak görünecektir. Düzinelerce dili destekler ve hem kodlayıcılar hem de yazarlar için yararlı araçlar sağlar.

Fiyat: Aylık 3,99 $

İndir

8. Espresso

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama metin düzenleme söz konusu olduğunda üretkenliğinizi güçlendirecek. Kod düzenleyiciyi, dosyalarınızı ve gezgini gösteren gerçek zamanlı düzenleme için üç sütunlu bir görünüme sahip etkileyici bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Tarayıcıya ve arayüze anında yansıtılan değişiklikleri görebilirsiniz. Dahası, kullanım kolaylığı için sürükle ve bırak özelliğini destekler. Bu yalnızca Mac için bir uygulamadır ve özellikle CSS’yi düzenlemek için çok uygundur.

Fiyat: 99.00 $

İndir

9. Komodo Edit

Python, Perl, Ruby, HTML / CSS, Javascript vb. Olsun, Komodo IDE hepsini halledebilir. Kullanımı ücretsizdir ve projenizi tamamlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm özelliklere, hata ayıklama ve test ile eksiksizdir.

Ayrıca, eklentiler ve makrolarla özelleştirebilirsiniz. Mevcut uzantıların bazıları ek dil destekleri, kullanıcı arabirimi geliştirmeleri, bir işlev listesi vb. İçerir. Hız ve verimlilik onu Mac için en iyi metin düzenleyicilerinden biri yapar.

Fiyat: Bedava

İndir

10. Textmate 2

TextMate, temel proje yönetimi özellikleriyle hala dolu olan hafif ve minimalist bir uygulamadır. Ayrıca Xcode ile çalışır ve kapsamlı belgelerle birlikte gelir.

Dikkate değer özelliklerden bazıları sürüm kontrolü, dosya arama, makrolar, parçacıklar vb. İçerir. Sonuç olarak, çeşitli programlama dillerini destekleyen güçlü ve özelleştirilebilir bir metin düzenleyicidir.

Fiyat: Bedava

İndir

Yorum Gönderin