Rehberdeki Aynı Olan Kişi ve Numaraları Silme

Aynı Numaralı kişileri Android’den kolayca Silin.

Günümüzde akıllı telefonlar daha iyi hale geliyor. 2GB veya 4GB gibi sınırlı akıllı telefon depolama alanına sahip olduğumuz günler geride kaldı. Bugünlerde akıllı telefonlarda 64 ila 128 GB dahili depolama alanı var. Daha yüksek depolama seçeneklerine sahip akıllı telefonlar günümüzde yaygındır ve akıllı telefonumuzda birden fazla fotoğraf, kişi saklamaktan çekinmiyoruz.

Android’de yinelenen fotoğrafları yönetmek kolaydır, ancak birden çok veya yinelenen kişiyi yönetmek yorucu bir süreç olabilir. Bu nedenle, bu makalede, Android akıllı telefonunuzdan tekrarlanan kişileri kaldırmak için en iyi birkaç yöntemi paylaşmaya karar verdik.

Rehberdeki Aynı Kişiler Android Cihazınızdan Silin

Verilen yöntemi izleyerek, Android cihazınızda depolanan tüm yinelenen kişileri kolayca kaldırabilir veya birleştirebilirsiniz. Öyleyse, yinelenen kişileri bir Android akıllı telefondan kaldırmak için en iyi yöntemleri inceleyelim.

Cleaner’ı kullanma

Cleaner for Android, Android için mevcut en iyi kişi yönetimi uygulamalarından biridir. Bu uygulama ile, yinelenen kişiyi kolayca bulabilir ve birleştirebilirsiniz. Uygulamayı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Adım 1. Her şeyden önce,  Daha Basit Birleştirme  olan harika bir uygulamayı indirmeniz ve yüklemeniz gerekir .

Uygulamayı indirin ve yükleyin

Adım 2. Şimdi uygulamayı Android cihazınızda başlatın ve ardından bu uygulama Android cihazınızdaki tüm kişileri taramaya başlayacaktır.

Uygulama kişileri tarayana kadar bekleyin

Adım 3. Şimdi, yinelenen kopyaları olan tüm kişileri cihazınızda göreceksiniz.

Şimdi yinelenen kişilerin listesini göreceksiniz

Adım 4. Birleştirme seçeneğine tıklamanız yeterlidir; benzer ayrıntılara ve adlara sahip tüm kişiler cihazınızdan kaldırılacak ve her kişinin yalnızca benzersiz kopyaları orada kalacaktır.

'Birleştir' seçeneğine tıklayın ve 'Kişileri çoğalt'ı seçin

Bu kadar! İşlemi tamamladınız, birden çok kopyaya sahip tüm yinelenen kişileriniz kaldırılır veya birleştirilir ve artık cihazınızda yalnızca benzersiz kişileri göreceksiniz.

Kişileri Birleştirmek için Gmail’i Kullanma

Yinelenen kişileri kaldırmak için bazı üçüncü taraf uygulamaları yüklemek istemiyorsanız, Gmail kullanmak kullanışlı bir seçim olacaktır. Bu özelliğe erişmek için kişinin Gmail ile senkronizasyonunu etkinleştirmiş olmanız gerekir.

Açılır menüden 'Kişiler'i seçin

Gmail hesabınızı açmanız gerekir ve açılır menüden “Kişiler” i seçmeniz gerekir ve tüm kişileriniz görüntülenecektir.

'Yinelenenleri Bul'u tıklayın

Şimdi Yinelenenleri Bul’a tıklamanız gerekiyor ve tüm yinelenen kişilerinizi orada görebilirsiniz. Yinelenen kişilere tıklamanız yeterlidir ve silebilirsiniz. Veya basitçe birleştirebilirsiniz.

Yinelenen Kişileri Kullanma

Yinelenen kişileri görmek ve silmek için basit bir araçtır. Ada veya numaraya göre sıralanmış bir kişi listesi görebilir ve hangisinin silineceğini seçebilirsiniz. Yinelenen kişiler otomatik olarak seçilir. Kaldırılan kişiler, sd karttaki .vcf dosyasına kaydedilir.

Adım 1. Öncelikle, Android akıllı telefonunuza Duplicate Contacts uygulamasını indirin ve yükleyin . Uygulamayı başlatın.

Yinelenen Kişileri Yükle

Adım 2. Şimdi sizden Yinelenen kişilerin kişilerinize erişmesine izin vermenizi isteyecektir. Devam etmek için ‘İzin Ver’e dokunun .

İzinleri verin

Adım 3. Şimdi bir sonraki adımda, sizden cihazınızdaki fotoğraflara, medyaya ve dosyalara erişmesine izin vermenizi isteyecektir. Devam etmesine izin verin.

Adım 4. Şimdi uygulamayı soldan sağa kaydırmanız ve orada ‘Tümünü göster’ seçeneğini seçmeniz gerekir .

Menüyü açın ve 'Tümünü göster'e dokunun

Adım 5. Şimdi uygulama size tüm yinelenen kişileri gösterecektir. Uygulama herhangi bir yinelenen kişi bulursa göreceğiniz şey burada, doğrudan uygulamadan silebilirsiniz.

Yinelenen kişilerin listesi

Alternatifler

Eh, Android için çok sayıda iletişim optimize edici uygulama var. Telefonunuzdan yinelenen kişileri kaldırmak için bunlardan herhangi birini kullanabilirsiniz. Aşağıda, Android için en iyi yinelenen kişi kaldırıcılardan bazılarını paylaştık.

1. Contacts Optimizer

Optimize edici ile iletişim kurun
Optimize edici ile iletişim kurun

Bu uygulama telefon defterinizi derinlemesine analiz edecek ve mükemmele yaklaştıracaktır. Yerleşik zeka sizi şaşırtacak. Tüm kopyaları kaldırabilir ve hatta benzer kişileri bulabilirsiniz

Özellikleri:

 • Contact optimizer ile tüm yinelenen kişileri kaldırabilirsiniz.
 • Ayrıca, hesaba taşıma özelliği ile kişi düzenleme seçenekleri de sağlar.
 • Uygulama ayrıca, boş alanlara sahip tüm eksik kişileri listeler.

2. ZenUI Dialer & Contacts

ZenUI Çevirici ve Kişiler
ZenUI Çevirici ve Kişiler

ZenUI Dialer & Contacts, bilinmeyen arayanlardan ve spam gönderenlerden gelen aramaları engellemenizi sağlayan güçlü telefon görüşmesi özellikleri sunan hepsi bir arada bir kişi, çevirici ve arama günlüğü uygulamasıdır.

Özellikleri:

 • Çevirici, istenmeyen aramaları engelleyen akıllı bir engelleme özelliğine sahiptir.
 • Ayrıca belirli bir numarayı engelleyebilirsiniz.
 • ZenUI çevirici ayrıca yinelenen kişileri silmenizi sağlar.

3. Yinelenen Kişi Silici

Yinelenen Kişi Sökücü
Yinelenen Kişi Sökücü

Android’de yinelenen kişileri taramak ve silmek için basit bir araçtır. Diğer uygulamalarla karşılaştırıldığında, bunun kullanımı oldukça kolaydır. Kişileri yedeklemek ve geri yüklemek için bu uygulamayı da kullanabilirsiniz. Kişi yedeklerini SD kartta veya bir metin dosyasında saklayabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Uygulama, Android kullanıcıları arasında oldukça popüler.
 • Yinelenen kişileri tarar ve bulur.
 • Yinelenen kişileri doğrudan uygulamadan kaldırabilirsiniz.
 • Yinelenen Kişiler kaldırıcı, tüm kişilerinizi CSV, TEXT veya VCF biçiminde yedeklemenize de olanak tanır.

4. Contacts & Dialer by Simpler

Simpler tarafından Kişiler ve Çevirici
Simpler tarafından Kişiler ve Çevirici

Bu, birçok şeyi gerçekleştirebilen başka bir en iyi android uygulamasıdır. Kişiler ve Çevirici, aramaları engelleyebilir, tüm yinelenen kişileri tek bir dokunuşla birleştirebilir. Bu uygulama aynı zamanda kişilerinizin yedeğini almak için de kullanılabilir.

Özellikleri:

 • Uygulama, güçlü arayan kimliği ve spam engelleyici özelliği ile bilinir.
 • Çevirici ile istenmeyen aramaları kolayca engelleyebilirsiniz.
 • Uygulama aynı zamanda cihazınızda depolanan çift kişileri de gösterir.

5. Kişiler +

Kişiler +
Kişiler +

Kişiler +, hepsi tek bir yerde arayan kimliği, spam engelleme ve kişi yedeklemesi ile desteklenen dünyanın önde gelen kişileri (telefon rehberi) ve çevirici uygulamasıdır. Bu uygulama ile yinelenen kişileri bulabilir ve birleştirebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Uygulama, arayan kimliği ve Spam bloğu ile güçlendirilmiştir.
 • Contact + spam ve telefonla pazarlama çağrılarını otomatik olarak algılar ve engeller.
 • Yinelenen kişileri kolayca bulabilir ve birleştirebilirsiniz.

6. Kişiler

Kişiler
Kişiler

Bu uygulama aynı zamanda Google Kişiler olarak da bilinir. Kişilerinizi yedeklemek ve tüm cihazlarınız arasında senkronize etmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu uygulamanın yardımıyla, Google Hesabınızdaki kişileri güvenle buluta yedekleyebilir ve Google kişilerinize herhangi bir cihazdan erişebilir ve elbette yinelenen kişileri temizleyebilirsiniz.

Özellikleri:

 • İletişim uygulaması Google’ın kendisi tarafından desteklenmektedir.
 • Bu uygulama ile, Google Hesabınızdaki kişileri güvenle yedekleyebilirsiniz.
 • Uygulama, kopyaları temizlemek için size öneriler gönderir.

7. Contact Optimizer

Optimizer ile İletişim
Optimizer ile İletişim

Bil bakalım ne oldu? Contact Optimizer, tüm yinelenen kişileri mümkün olan en basit şekilde kişi defterinizden tarayabilir ve kaldırabilir. Uygulamanın kullanıcı arayüzü oldukça iyi ve kesinlikle bugün kullanabileceğiniz en iyi kişi kaldırma uygulaması.

Özellikleri:

 • Uygulama, aynı kişi içinde yinelenen numaralara sahip kişileri optimize eder.
 • Contact Optimizer, tüm yinelenen kişileri tarar ve kaldırır.
 • Ayrıca size birkaç kişi düzenleme seçeneği sunar.

8. Basit Kişiler

Basit Kişiler
Basit Kişiler

Basit Kişiler, Android akıllı telefonunuzda sahip olabileceğiniz en iyi kişi yönetimi uygulamalarından biridir. Temel olarak, kullanıcılara yinelenen kişi kaldırıcı gibi birkaç ek özellik sunan bir kişi yönetimi seçeneği. Kişi defterinde saklanan yinelenen kişileri kaldırmak için Basit Kişiler’i kullanabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Kişilerinizi yönetmek için hafif bir uygulamadır.
 • Kullanıcı e-postalarını ve etkinliklerini yönetmek için basit kişiler de kullanılabilir.
 • Yinelenen kişi girişlerini tarar ve birleştirir.
 • Uygulamanın birden fazla teması var – Karanlık ve Açık.

Son Olarak

Yani yukarıda, Android Cihazınızdan Yinelenen Kişileri Nasıl Kaldıracağınızla ilgili. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Arkadaşlarınızla da paylaşın. Bu tür başka uygulamalar biliyorsanız, aşağıdaki yorum kutusuna bize bildirin.

Yorum Gönderin