Skype Görüntülü Görüşme ve Arama Kaydetme Nasıl Yapılır?

İster skype de bir toplantı kaydetme . İsterseniz aileniz veya arkadaşlarınızla unutulmaz bir görüntülü görüşmeyi yeniden oynatmak isteyin, Skype görüntülü görüşme ve arama kaydı bir fare tıklaması kadar kolaydır.

Skype , 2018’de sesli ve görüntülü arama kaydetme özelliğini ekledi, böylece aramalarınızı ileride başvurmak üzere kaydedebilirsiniz.  

Toplantıdaki herkes kaydedilmeyi bildiği ve kabul ettiği sürece Skype görüşme kaydı yapmak kolaydır. Bu şekilde, herkesin mahremiyetine saygı duyabilir ve olası yasal sorunları önleyebilirsiniz.

Windows, Mac, iPhone ve Android’de Skype görüntülü görüşme aramalarını nasıl kaydedeceğiniz konusunda size yol göstereceğiz.

Skype da Farklı Cihazlara Görüşme Kaydetme Nasıl Yapılır?

Skype arama kayıtları özelliği masaüstü, mobil ve web sürümlerinde mevcuttur, böylece bir PC, Mac, Android, iPhone veya iPad’de kullanabilirsiniz. Aramalarınızı kaydetmeye başlamadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç nokta:

 • Skype, aramanın kaydedildiğini tüm katılımcılara bildirecektir.
 • Yalnızca Skype’tan Skype’a görüşmelerini kaydedebilirsiniz.
 • Görüntülü görüşmeler için Skype, sizinki de dahil olmak üzere kayıttaki tüm akışları birleştirir.
 • Eğer varsa ekranınızı paylaşmak görüşmede kayıt paylaşılan ekran içerecek.
 • Bir arama kaydının maksimum uzunluğu 24 saattir. Bundan daha uzunsa, kayıt birden çok dosyaya bölünebilir.
 •  Kaydedebileceğiniz, dinleyebileceğiniz veya başkalarıyla paylaşabileceğiniz 30 gün boyunca mevcut olacaktır.

Windows 10 Skype Görüntülü Görüşme Kaydetme Nasıl Yapılır?

Windows 10 bilgisayar kullanıyorsanız kayıt, 30 gün boyunca kaldığı bulutta (Microsoft sunucuları) gerçekleşir, bu nedenle kaydetmek için yerel depolamaya ihtiyacınız olmaz. 

 1. Başlamak için, Skype’ı açın ve oturumu başlatmak için sesli veya görüntülü arama düğmesini seçin .
 1. Menüyü açmak için sağ alt taraftaki üç noktalı düğmeyi seçin .
 1. Ardından, Kaydı başlat’ı seçin ve Skype sesli veya görüntülü aramanızı kaydetmeye başlayacaktır.
 1. Sağ alt taraftaki menüyü seçin ve Kaydı durdur’u seçin . Alternatif olarak, ekranınızın sol üst tarafındaki Kaydı durdur’u seçin .
 1. Kaydı durdurduğunuzda, Skype sohbet kutusunda sesli veya görüntülü konuşmayı göreceksiniz. Buradan, bilgisayarınızda saklamak için manuel olarak kaydedebilir, yeniden oynatabilir, paylaşabilir veya indirebilirsiniz .

Skype çağrı kaydını indirebilir veya silebilirsiniz. 

 • Kaydı indirmek için, Son Sohbetler’e gidin , sohbeti seçin ve menüyü ortaya çıkarmak için kayda sağ tıklayın. Menü> İndirilenlere Kaydet’i seçin .

Kaydınızı kaydetmek istediğiniz klasör hedefini seçin, ona açıklayıcı bir dosya adı verin ve ardından Kaydet’i seçin . Dosya bir MP4 dosyası olarak kaydedilecektir.

 • Skype arama kaydını silmek için, Son Sohbetler’e gidin , silmek istediğiniz kayda sağ tıklayın ve menüden Kaldır’ı seçin.
 • Kaydı Skype sohbet zaman çizelgesi geçmişinden tamamen silmek için Kaldır’ı seçin .

Mac’te Skype Arama Kaydetme Nasıl Yapılır

Mac’te bir Skype aramasını kaydetmek, bir Windows 10 PC’de olduğu kadar kolaydır. Nasıl yapacağınız burada.

 1. Mac’inizde Skype sesli veya görüntülü aramayı başlatın. Ekranın sağ alt tarafındaki + düğmesini seçin ve ardından oturumu kaydetmek için Kaydı başlat öğesini seçin . Tüm katılımcılar, ekranlarının üst kısmındaki bir başlık aracılığıyla mevcut oturumu kaydettiğinize dair bir bildirim alacak.
 1. Seans bitmeden hemen önce, ekranınızın üst kısmındaki Kaydı durdur’u seçin veya sadece aramayı bitirin.
 1. Sohbete gidin ve kaydı kaydetmek için menü> Diğer seçenekler> İndirilenlere Kaydet’i seçin .

Not : Mac’inizdeki QuickTime oynatıcısını kullanarak sesli veya görüntülü aramalarınızı ücretsiz olarak da kaydedebilirsiniz. Mac’inizde QuickTime’ı açın, Dosya> Yeni Ekran Kaydı’nı seçin.

Skype aramanızı kaydetmeye başlamak için Kayıt düğmesini seçin ve ardından kaydı durdurmak için Durdur düğmesini seçin veya klavyenizde Command + Ctrl + Escape tuşlarına basın .

Android Skype Görüşme Kaydetme Nasıl Yapılır

 1. Bir Android cihazda, açık Skype Skype aramaları kaydetmeye başlamak için, adres defteri dokunup seçmek kişiyi aramak istediğiniz.
 2. Ardından, aramayı başlatmak için görüntülü veya sesli arama düğmesine ve ardından menüyü açmak için ekranın sağ alt tarafındaki üç noktaya dokunun .
 1. Kaydı başlat düğmesine dokunun ve arama kaydedilecektir. Kişiniz, aramayı kaydettiğinize dair bilgilendirilecektir.
 1. Seansı bitirdiğinizde, sol üst taraftaki Kaydı durdur’a dokunun . Alternatif olarak alttaki menüye ve ardından Kaydı durdur’a dokunun .

Kayıt, Skype sohbet zaman çizelgesinde kaydetmeniz veya paylaşmanız için mevcut olacaktır. Kaydı kaydetmek, paylaşmak veya kaldırmak için, sohbet kutusunda kayda dokunup basılı tutarak Kaydet, İlet veya Kaldır seçeneklerini görüntüleyin.

iPhone Skype Arama Kaydetme Nasıl Yapılır.

Basit bir dokunuşla, her şeyi kaydetmek için not almaya çalışmak yerine iPhone’a Skype arama kaydetme işlemi yapılabilir.

 1. Başlamak için, Skype’ı açın ve kişilerinizle sesli veya görüntülü bir arama başlatın. Menüyü açmak için ekranınızın sağ alt tarafındaki üç noktaya dokunun .
 1. Arayanınız katıldığında Kaydı Başlat’a dokunun . Oturum bittiğinde kaydınız Skype sohbet alanında mevcut olacaktır.
 1. Kaydın başladığını onaylayan, ekranınızın sol üst tarafında bir bildirim alacaksınız. Cihazınıza kaydetmek veya başkalarıyla paylaşmak için kayda dokunun ve basılı tutun.

Not : Skype sürüm 8.0 kullanmıyorsanız, herhangi bir sesli veya görüntülü görüşmeyi kaydedemeyebilirsiniz. Bu durumda, Skype sürüm 7 ile çalışan ve ticari olmayan kullanım için ücretsiz olan ücretsiz MP3 Skype Kaydedici gibi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu tür diğer uygulamalar arasında Pamela for Skype ve Evaer Skype kaydedici bulunur .

Gelecekte Referans için Skype Çağrılarını Kaydedin

Toplantıları, video konferansları veya röportajları kaydetmek için genellikle Skype kullanıyorsanız, yerel bir kayıt cihazına sahip olmak Skype’ın hepsi bir arada bir paket gibi hissetmesini sağlar. 

Yorum Gönderin