Snapchat Filtresi Nasıl Yapılır Özel Filitreni Yap.

Fotoğraf filtreleri sunan birçok uygulama sayesinde mükemmel çekimler yapabilmek için en üst düzey kameralı bir akıllı telefona ihtiyacınız yok. Sosyal medya söz konusu olduğunda, filtreler daha da büyük bir rol oynar. Resimlerinizi ve hikayelerinizi dönüştürebilir ve içeriğinizi daha ilgi çekici hale getirebilirler. Snapchat’te artık kendi filtrelerinizi oluşturabilirsiniz.

Amacınıza, yerinize ve kitlenize bağlı olarak Snapchat takipçilerinizi eğlendirmek için farklı özel filtreler yapabilirsiniz. Bazı filtreler yalnızca belirli yerlerde çalışır, diğerleri ise yalnızca özel etkinlikler için uygundur. Ayrıca ücretsiz olarak oluşturabileceğiniz ve kullanabileceğiniz filtreler vardır, diğerleri için ise ödeme yapmanız gerekir. 

özel filitre yapım klavuzu

Snapchat filtresinin nasıl oluşturulacağına bir göz atalım.

Ne tür bir filtre kullandığınıza karar verin

Özel bir Snapchat filtresi yapmak söz konusu olduğunda, hedeflerinizi belirlemekle başlamak en iyisidir. 

Örneğin, ücretsiz bir Topluluk filtresi oluşturabilirsiniz . Filtrenizi bağlamak istediğiniz bir yerse bir Geofilter oluşturmayı seçebilirsiniz . Sadece belirli bir yerde çalışacaktır, bu yüzden sizin için önemli olan bir yere (park, üniversite veya en sevdiğiniz kafe vb.) Ayarlamayı seçebilirsiniz. Ayrıca, bir tür etkinliği temsil edecek ücretsiz bir Moment filtresi de oluşturabilirsiniz . Herkese açık bir konserden arkadaşlarınızla alışveriş gezisine kadar her şey olabilir. 

Başka bir seçenek ücretli bir Snapchat filtresi yapmaktır. Düğün veya birinin doğum günü gibi özel bir etkinliği kutlamak istiyorsanız daha uygun bir alternatiftir. Ayrıca işletmeler veya diğer herhangi bir reklam türü için iyi bir seçimdir. 

Snapchat mobil uygulamasını kullanarak veya web sitesi aracılığıyla bir Snapchat filtresi yapabilirsiniz. Gönderdikten sonra, Snapchat’in onaylaması birkaç saat sürer. Ardından, uygulamada kendi Snapchat filtrenizi kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Ücretsiz Snapchat Filtresi Nasıl Yapılır

Snapchat, ücretsiz olarak kendi Snapchat filtrelerinizi oluşturma seçeneği sunar, ancak bunlar Topluluk filtreleri olmak zorundadır ve bazı sınırlamalarla birlikte gelirler. Bunları yalnızca web tarayıcınızı kullanarak oluşturabilirsiniz ve Snapchat herhangi bir şablon sunmaz. Tasarımın% 100 orijinal olması gerekiyor. 

Bununla birlikte, en önemli kısım, filtreyi oluştururken Snapchat’in kurallarına uymanızdır . Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1.  Snapchat web sayfasını açalım oradan  Filtreler ve Objektifler tıklayın, sitenin şerit menüsünden. 
 2. Yaratıcı Araçlar’a gidin ve Topluluk Filtreleri’ni seçin . 
 1. Şimdi durumunuza bağlı olarak Geofilter ve Moment Filtreleri arasında seçim yapın . 
 1. Bir An Filtresi ise , tek yapmanız gereken tasarımınızı yüklemek ve ardından Snapchat’e göndermektir. 
 1. Geofilter ile harita üzerinde bu filtrenin uygulanmasını istediğiniz bölgeyi de ayarlamanız gerekir. 

Filtreniz için orijinal tasarım oluşturmak için Snapchat, Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator gibi yazılımlar kullanmanızı önerir. Bunlarda çok yetenekli değilseniz, özel görüntüler oluşturmak için iyi  alternatif Canva’dır . 

Filtrenizle, tarihler veya etkinlik açıklaması gibi ilgili tüm bilgileri sağladığınızdan emin olun. Ardından, resmi yönergeleri izlediğiniz sürece, özel filtreniz onaylanmalı ve birkaç saat içinde kullanıma hazır olmalıdır. 

Bilgisayarınızda Ücretli Snapchat Filtresi Nasıl Yapılır

Biraz ödeme yapmayı düşünmezseniz ve kendinize zaman ve çaba harcamak istiyorsanız, ücretli bir Snapchat filtresi yapabilirsiniz. Bilgisayarınızdan nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Snapchat web sitesinde Filtreler ve Lensler’e gidin . 
 2. Reklam Araçları’na ilerleyin ve Filtreler’i seçin .
 1. Burada, kendi tasarımınızı sıfırdan oluşturmak yerine, çeşitli şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca yazı tiplerini, renkleri değiştirme ve resim ekleme gibi daha fazla özelleştirme seçeneği elde edersiniz.

Filtrenize kendinizin ve arkadaşlarınızın küçük bir çizgi sürümünü eklemek için Bitmoji’yi de kullanabilirsiniz .

 1. Tasarımı bitirdikten sonra Tarihler’e gidin ve filtrenizin başlangıç ​​ve bitiş tarihini seçin. Şunu da yapabilirsiniz One Time Olay ya da Yinelenen Olay belirli günlerde veya günün saatine göre çalıştırmak. 
 1. Konum altında , Geofilter’ınız için alan seçmek üzere bir çit çizin. Bu çitin içindeki tüm Snapchat kullanıcıları filtrenizi kullanabilir. 
 1. Filtrenizi ödemek ve göndermek için Google Checkout’a gidin .

Snapchat filtre fiyatı değişiklik gösterir. İki faktöre bağlıdır: çalıştırmak istediğiniz alanın boyutu ve filtrenin kullanıcılar için ne kadar süre kullanılabilir olmasını istediğiniz. 

Uygulamada Snapchat Filtresi Nasıl Yapılır

Özel Snapchat filtrenizi iPhone’unuza da gönderebilirsiniz. Süreç hemen hemen aynıdır, tek fark uygulama içinde sadece iOS özelliğini bulmaktır.

Bulmak için iPhone’unuzda Snapchat’i açın ve profilinize gidin. Ardından, Filtre ve Lensleri bulmak için Ayarlar’a gidin . Filtre’yi seçtikten sonra Snapchat, onu tasarlamak için benzer bir özelleştirme ekranına götürecektir. 

Aynı algoritmayı izleyin, kendi tasarımınızı oluşturun, tarihleri ​​ve alanı ayarlayın, ardından Snapchat filtrenizi ödeyin ve onay için gönderin. 

Özel Snapchat Filtrenizi Kullanma

Filtrenizin yayında olduğunu onaylayan Snapchat’ten e-postayı aldıktan sonra, parçalarınıza ek eklemeye başlayabilirsiniz.

Uygulamayı açtığınızda sola ve sağa kaydırarak filtreleriniz arasında bulacaksınız. Snapchat gizlilik ayarlarınızın , uygulamanın konumunuza erişmesine izin verecek şekilde ayarlandığından emin olun . Ardından, kendi alanınızı ve diğer kişilerin bölgenize özgü coğrafi filtrelerini kullanabilirsiniz. 

Snapchat’inizi Daha Özelleştirin

Kendi Snapchat filtrelerinizi oluşturma ve kullanma deneyiminden geçtikten sonra, enstantanelerinizi kişiselleştirmek ve daha ilişkilendirilebilir hale getirmek için muhtemelen daha da fazlasını yapmak isteyeceksiniz. Neyse ki, Snapchat bunu yapmanın birçok yolunu sunuyor: kendi lenslerinizi yapmaktan, sizinle ve arkadaşlarınızla derin ayna videoları oluşturmaya kadar . 

Yorum Gönderin