Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Snapchat, dünyanın en büyük sosyal medya platformu olmayabilir, ancak özellikle genç kuşaklar arasında hala çok popüler.

Selfie filtrelerden eğlenceli çıkartmalara, Snapchat kamera hücrelerine , ilginç lenslere ve hatta yüzünüzü bir karikatür haline dönüştürmeye kadar birçok yaratıcı özellik sunuyor . Tüm bunlar ailenize veya arkadaşlarınıza hızlı ve eğlenceli fotoğraflar göndermenizi sağlar, ancak kendinizi eğlendirmek için özel içeriğe de bakabilirsiniz.

En iyi özelliklerinden biri, kendilerini gönderdikten sonra saniyeler içinde kaybolan kendini yok eden mesajlar , resimler ve videolar gönderme yeteneğidir , bu da özellikle potansiyel olarak utanç verici ekleri paylaştığınızda bir kurtarıcıdır.

Uygulamanın göründüğü kadar heyecan verici, herkes için değil. Örneğin, eğlence için bir Snapchat hesabı yaptıysanız, bunun nasıl bir şey olduğunu öğrenmek veya uygulamanın etrafındaki hype’ı anlamak için veya hesabınızı bir süredir yaptınız, ancak herhangi bir nedenle, bir Snapchat hesabını kalıcı olarak nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

Snapchat Hesap Silme 2020 Nedenleri

Herhangi bir sosyal medya veya çevrimiçi platformun birçok kullanıcısı için gizlilik büyük önem taşır. Snapchat bilinir ve kullanıcı gizliliğinden gurur duyar, bu da popülerliğinin artmasının nedenlerinden biridir.

Bununla birlikte, özellikle milyonlarca Facebook kullanıcısının verilerinin toplandığını gören Cambridge Analytica skandalından birkaç yıl önceki juggernaut değil ve birçok Snapchat kullanıcısı bu konudaki sessizliklerini sorgulamaya başladı.

Snapchat’in güçlü ve güçlü yanlarından yararlanmak ve hatta Facebook’un eksikliklerini yorumlamak için o anı kullanmaması ve kullanıcılarının gözünde garip görünmesi gerçeği. Başka bir şey, zamanla, popüler özelliklerinin çoğunun Facebook ve Instagram’da da görülmesi, özellikle garip.

Snapchat ayrıca, kullanıcıların kameralarından başka bir uygulamanın ‘Hikayesine’ içerik paylaşmalarını sağlayan bir özellik olan Nisan 2019’da Uygulama Öyküleri’ni duyurdu ve bu da veriler her zaman olduğu gibi geçici olması gerektiği için kullanıcı gizliliği hakkında birçok soru sordu.

Bu ve diğer nedenler, bazı kullanıcılarının Snapchat hesaplarını iyi bir şekilde silmek istemelerine yol açmıştır, çünkü verilerine diğer uygulamaların erişebilmesi durumunda benzer bir skandalın patlayıp patlamayacağını söylemez.

Snapchat Hesap Verilerinizi İndirme

Snapchat hesabınızı silmeden önce , hesap bilgileriniz, arkadaşlarınıza genel bakış, giriş geçmişi, profil verileri, Snap geçmişi, konum ve arama geçmişi gibi tüm Snapchat verilerinizin tam bir dökümünü almak isteyebilirsiniz .

Doğrulanmış bir e-posta adresiniz varsa, Snapchat verilerinizi indirmek için şu adımları izleyin:

  1. Tarayıcınızda accounts.snapchat.com adresine giderek kişisel hesabınızda oturum açın ve Verilerim’i tıklayın .
  1. Sayfanın altına doğru ilerleyin ve sarı İsteği Gönder düğmesini tıklayın. 
  1. Verileriniz üzerinde çalıştıklarını ve hazır olduğunda size e-posta ile göndereceklerini belirten bir bildirim alacaksınız. İndirilmeye hazır olduğunda verilerinizi indirme bağlantısı içeren bir e-posta için doğrulanmış e-posta adresinizi kontrol edin ve Snapchat verilerinizi indirmek için bağlantıyı tıklayın. Bu, Verilerim etiketli bir ZIP dosyası biçiminde olacaktır .

Snapchat Hesap Silme Linki

  1. Snapchat’ı bilgisayarınızdaki bir web tarayıcısında açın, ekranı aşağı kaydırın ve ekranın altındaki Topluluk başlığının hemen altındaki Destek’i tıklayın . 
  1. Hesabım ve Güvenlik’i tıklayın .
  1. Sol bölmede Hesap Bilgileri’ni tıklayın .
  1. Hesabımı Sil’i seçin . Ekranınızda Snapchat hesabınızı silme kararınız ve nasıl devam edeceğiniz hakkında bazı bilgiler alırsınız. 
  1. Ardından, tarayıcınızdaki Hesaplar Portalı’na gidin ve silmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını ve şifresini girin.
  1. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi tekrar girin ve Devam’ı tıklayın .

İster iOS ister Android cihazında Snapchat kullanıyor olun, ancak silme işlemi aynıdır, ancak uygulamayı telefonunuzdan veya tabletinizden / iPad’inizden kaldırmak için önce çıkış yapmanız gerekmez – sadece silin. 

İOS cihazlar için Snapchat uygulama simgesine basın ve çarpı işaretine basın ve Kaldır’ı seçin . Android cihazlar için, uygulamaya basın ve Kaldır’ı seçin veya çöp kutusu simgesine veya Kaldır düğmesine sürükleyin. 

Not : Bir Snapchat hesabını mobil uygulamadan silemezsiniz; yalnızca uygulamanın masaüstü sürümünde çalışır. Önceliğiniz Snapchat’i cihazınızdan silmekse , uygulamayı başka herhangi biriyle kaldırabilirsiniz .

Snapchat, hesabınızın profilinizden önce devre dışı bırakılacağı 30 günlük bir pencereye sahiptir ve ek bilgiler, sohbetler, hikayeler ve diğer veriler dahil olmak üzere her şey kalıcı olarak silinir. Ancak Snapchat, kişisel verilerinizin bir kısmını yasal, ticari ve güvenlik nedenleriyle, örneğin Snapchat aracılığıyla alışveriş yaptıysanız veya Gizlilik Politikasını ve Hizmet Şartlarını kabul ettiğinizde saklayabilir .

Bu “soğuma” dönemi, fikrinizi değiştirmeniz ve hesabınızı yeniden etkinleştirmeye karar vermeniz durumunda sağlanır; bu durumda kullanıcı adınızı ve şifrenizi saklamanız gerekir. 

Devre dışı bırakma aşamasında, arkadaş listeniz Snapchat’te sizinle iletişim kuramaz veya sizinle etkileşime giremez. Devre dışı bırakıldıktan sonra, hesabınıza e-posta adresinizle giriş yapamazsınız ve şifrenizi de değiştiremezsiniz.

Snapchat Hesabınızı Yeniden Etkinleştirme

Önceki adımlarda tuttuğunuz kullanıcı adı ve şifreyle Snapchat uygulamasına tekrar giriş yaparak 30 gün içinde Snapchat hesabınızı istediğiniz zaman yeniden canlandırabilirsiniz. Yeniden etkinleştirmeyi onaylamanızı isteyen bir mesaj alacaksınız, bu yüzden Evet’e dokunun . 

Bu işlem, hesabınızın yeniden etkinleştirilmesi için 24 saat kadar sürebilir, ancak hesabınızın tekrar kullanılmaya hazır olduğunu bildiren bir e-posta alırsınız.

Snapchat Hesap Silme

Artık bir Snapchat hesabını nasıl sileceğinizi umuyoruz. Tüm sosyal medya platformlarınızdan çıkmak istiyorsanız.

Yorum Gönderin