TikTok Videoya Fotoğraf Ekleme Nasıl Yapılır

TikTok muhtemelen şu anda gezegendeki en popüler uygulama. Dünyanın dört bir yanındaki insanlar bunu eğlenceli kısa videolar kaydetmek için kullanıyor.

tiktok videosuna fotoğraf veya resim nasıl eklenir.

Bu klipler kendinizi ifade etmenin harika bir yoludur ve olasılıkların sonu yoktur. Peki ya videolar yerine fotoğraflara daha kısmi davranırsanız?

Ya da resim ve videoları birleştirmek isterseniz? TikTok videolarına arka plan olarak fotoğraf ekleyebilir veya resimleri kullanarak video slayt gösterileri oluşturabilirsiniz.

TikTok Videonuza Arkaplan Resmi Ekleme

Canlı bir hayal gücünüz varsa, TikTok hızla oyun alanınıza dönüşecektir. Birçok kullanıcı, eskizlerini gerçekleştirdikleri veya dans hareketlerini yaptıkları tüm setleri oluşturmak için ileri gider. Ancak yer veya sahne eksikliğiniz varsa, harika bir arka plan resmi olacaktır.

Bir şey hakkında bir noktaya değinmeye çalışsanız veya bir sorunu vurgulamanız gerekse bile arka plana bir resim ekleyebilirsiniz. Peki, videoya nasıl arka plan resmi eklersiniz? Çok basit, şu adımları izleyin:

  1. Senin üzerinde TikTok uygulamasını açın iOS veya Android
  2. Ekranın altındaki “+” düğmesine dokunun ve kaydetmeye başlayın.
  3. Birkaç saniye sonra kaydı durdurun ve ardından ekranın sol alt köşesindeki “Efektler” simgesini seçin.
  4. Ardından sol üst köşede “Arka planı değiştirmek için kendi resminizi yükleyin” seçeneğini belirleyin.
  5. Kayda devam edin; seçtiğiniz resim videonun arka planı olarak görünür.

Daha sonra müzik ekleyebilir, filtreleyebilir ve TikTok videonuzu başka şekilde düzenleyebilirsiniz.

Tik Tok Video'ya Resim Ekleme

TikTok’ta Fotoğraf Şablonlarını Kullanma

Doğru görüntüyü elde etmek veya yeni videonuz için mükemmel ayarı bulmak için uğraşırken endişelenmeyin. TikTok seni korudu. Uygulamaya önceden yüklenmiş olarak gelen bazı şablonları kullanabilirsiniz.

TikTok, her türlü ruh haline uyacak mükemmel bir seçime sahiptir. Fotoğraf şablonlarının her biri, belirli sayıda fotoğraf yüklemenize izin vermesi bakımından farklıdır. Bazıları için 2-3 olacak. Diğerleri için on tane yükleyebilirsiniz.

Şablonlar da belirli bir animasyonla birlikte gelir, bu yüzden tek yapmanız gereken söylemek istediğiniz şeyi söylemek için müzik, seslendirme veya metin eklemektir.

Fotoğraf şablonu düğmesi, TikTok uygulamasını açtığınızda ekranın sağ alt köşesinde bulunur. Şablonlarla çok eğlenebilirsiniz, ancak bazen bunlar yeterli değildir.

Tik Tok Video için Resim Ekle

TikTok Slayt Gösterisi Oluşturma

Şablonlar harika, ancak yaratıcılığınızı bastırabilirler veya bazen bir TikTok videosu için sahip olduğunuz fikre uymazlar. Ayrıca, şablonlar gerçekten farklı boyuttaki resimlerle çalışmaz.

Bu yüzden en iyi şekilde yararlanabileceğiniz başka bir seçenek daha var – kendi resimlerinizi kullanarak bir slayt gösterisi oluşturma. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Telefonunuzda TikTok uygulamasını açın ve 15 veya 60 saniyelik videoyu seçin.
  2. “+” Düğmesini ve şablonları atlayın ve “Yükle” seçeneğini seçin.
  3. Film rulonuz açılır ve varsayılan olarak telefonunuzdaki tüm videoları gösterir. Sekmeyi “Videolar” dan “Fotoğraf” a değiştirmelisiniz.
  4. Fotoğrafları slayt gösterisinde görünmesini istediğiniz şekilde belirli bir sırada seçebilirsiniz. Telefonunuzdan 12 adede kadar fotoğraf seçebilirsiniz.
  5. Seçimi yaptıktan sonra, üstteki “Slayt Gösterisi” seçeneğini tıklayın.

Slayt gösteriniz için fotoğrafları seçtikten sonra editöre devam edin. Önce kullanmak istediğiniz müziği, ardından çıkartmaları ve filtreyi seçebilirsiniz. Ayrıca görüntülerinizin yatay mı yoksa dikey mi olmasını istediğinizi de seçebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, “İleri” ye basmanız yeterlidir; yayın sayfasına yönlendirilirsiniz. İsterseniz açıklamayı ekleyin ve yorumlar ve gizlilikle ilgili diğer ayarları seçin.

Tik Tok Video'ya Resim Ekle

TikTok’u Keşfedin

Her gün uygulamayı kullanan çoğu insan genç ve teknoloji meraklısıdır. Ancak kullandığımız uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek her zaman daha fazladır.

TikTok’un özelleştirme için birçok seçeneği vardır ve fotoğraflarınızı eklemek bunlardan biridir. Videonuz için harika bir resim arka plan olarak kullanabilirsiniz.

Veya resimlerinizi görüntülemek için eğlenceli bir yol istiyorsanız şablonlardan birini kullanabilirsiniz. Son olarak, kendi slayt gösterinizi tasarlayıp inanılmaz bir videoya dönüştürürsünüz.

TikTok videolarına fotoğraf ekliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Yorum Gönderin