Toplu Retweet Silme 2020 Nasıl Yapılır?

Fikrini mi değiştirdin? Yıllar boyunca Twitter hesabınızda oluşturduğunuz tüm dağınıklığı silmek istiyorsanız, tüm tweetlerinizi tek seferde kolayca silebilirsiniz . Ancak tweetleriniz sizin için değerliyse ve yalnızca retweetleri silmek istiyorsanız, bunu ayrıca circle boom ve tweet deleter gibi üçüncü taraf uygulamaların yardımıyla da yapabilirsiniz.

TweetDeleter ile Retweetleri Silme

Eski retweetleri silmek için TweetDeleter’ı açın ve “Twitter ile Giriş Yap ” düğmesine tıklayın

Açılan pencerede, eski retweetlerinizi silmek istediğiniz Twitter hesabıyla oturum açın. Sonraki sayfada, “Uygulamayı yetkilendir” düğmesini tıklayın. Bununla TweetDeleter, Twitter hesabınızdaki verilere erişebilir. TweetDeleter’ın Twitter’dan toplayabileceği tüm bilgileri yetkilendirmeden önce kontrol edebilirsiniz. Her neyse, bu veriler size yardımcı olabilecek araçlar sağlamak için kullanılır ve TweetDeleter doğrudan mesajlarınızın hiçbirine erişmez.

Yetkilendirildikten sonra TweetDeleter’in ana sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu araç normalde tüm tweet’leri silmek için kullanılır. Ancak, yalnızca retweetleri filtreleyerek silin. Yalnızca retweetleri filtrelemek için, sol taraftaki menüdeki “Tür” seçeneğine tıklayın ve Retweet’lerin yanındaki onay işaretini etkinleştirin. Bu, beslemeyi yeniler ve yalnızca retweetleri gösterir.

Tüm retweetleri silmek için üstteki “select all tweets”” onay işaretine ve sağ üst köşedeki “Delete Tweets” düğmesine tıklayabilirsiniz.

Yalnızca o zaman dilimindeki tweet’leri silme tarihi, yalnızca fotoğrafları, videoları, bağlantıları vb. İçeren retweetleri silmek için medya gibi değişiklikleri de filtreleyebilirsiniz.

Bununla, tüm retweetleri silebilir, yalnızca farklı medyaya sahip retweetleri silebilir veya yalnızca belirli bir dönemdeki retweetleri silebilirsiniz. Twitter sınırlaması nedeniyle Tweet Deleter yalnızca son 3.200 tweetinize erişebilir. Daha eski retweetleri silmek istiyorsanız, arşivi TweetDeleter’a yükleyerek bunu yapabilirsiniz.

Arşivi Yükleyerek Retweetleri Silme

Dediğim gibi, TweetDeleter yalnızca en son 3.200 tweetinize erişebilir. Bu yüzden eski retweetlerinizi bundan sonra silemez. Her neyse, tweet verilerini twitter’dan indirebilir ve eski Tweetlerinize bile erişmek için TweetDeleter’a yükleyebilirsiniz.

Hesabınızın Twitter arşivini indirmek için Twitter’ı açın> Diğer> Ayarlar ve gizlilik> Hesap> Twitter verileriniz> parolayı yazın ve Onayla’yı tıklayın . Şimdi,   Twitter’ın yanındaki Arşiv iste düğmesine tıklayın. Verilerinizdeki tweet ve medya sayısına bağlı olarak birkaç dakika ila saat arasında bir zaman alır.

Twitter Verilerini İndirin

Arşiv indirme hazır olduğunda, Twitter, verilerinizi indirmeniz için size bir bildirim ve postanıza bağlantı gönderir.

Twitter Verilerini indirmek için Twitter'dan posta

İndirdikten sonra, verileri TweetDeleter’a yüklemeniz gerekir. Yüklemek için TweetDeleter’ı açın ve sol kenar çubuğundaki “Arşivi Yükle” ye tıklayın.

Şimdi sağ üst köşedeki yeşil “Yükle” düğmesine tıklayın. Bu, dosya yöneticisini açacak, indirdiğiniz dosyayı seçecek ve “Aç” düğmesine tıklayın.

Bu, tüm tweet verilerinizi yükleyecek ve retweetleri filtreleyebilir ve daha önce olduğu gibi silebilirsiniz. Bu işlem yavaştır ve tüm tweet’lerinizi silmek bile günler sürebilir. Ayrıca eski retweetlerin hızlı bir şekilde silinmesi için uygulamanın premium sürümünü de öneriyorum.

Gelecekteki Retweetleri Sil

TweetDeleter yardımı ile eski retweetlerimizi silebiliriz. Ancak gelecekteki retweetlerinizi süre ayarlarına göre de silebilirsiniz. Örneğin, 60 dakikalık süreyi ayarlayabilirsiniz ve retweetleriniz 60 dakikalık retweetlemeden sonra otomatik olarak silinecektir.

Gelecekteki retweetlerinizi silmek için, Twtools’u açın ve RT temizleyici seçeneğini tıklayın ve açılır bildirimde “Tamam” ı tıklayın.

Şimdi Retweet’in süresini ayarlayın. Süreyi minimum 60 dakika ile maksimum 168 saat arasında ayarlayabilirsiniz. Ayrıca tweetlerimden Retweetleri Sil’in yanındaki onay işaretini işaretleyin ve “İzin vermek için” düğmesine tıklayın.

Burada uygulamayı Twitter hesabınız için yetkilendirmeniz gerekir. Yetkilendirmeden önce Twtools’un Twitter hesabınızdan erişebileceği tüm verileri kontrol edin.

Twtools, yetkilendirildikten sonra her 5 dakikada bir retweet taraması yapacaktır. Ayarladığınız zamanı geçen herhangi bir retweet bulursa, retweetleriniz otomatik olarak silinecektir. Ayrıca gelecekte hizmeti istediğiniz zaman duraklatmak veya hizmeti yeniden tamamen devre dışı bırakmak için Twtools’u tekrar açabilirsiniz.

Son olarak

Geçmişten retweetleri kaldırmak istiyorsanız, TweetDeleter işi mükemmel bir şekilde yapar. Ayrıca retweetlerinizi silmek için ünlü Twitter araçlarından Circleboom’u da kullanabilirsiniz. Ancak hesabınızı retweetlerinizden her zaman karmaşadan uzak tutmak istiyorsanız, belirli bir süre sonra tweetlerinizi silen Twtools’a göz atabilirsiniz.

Yorum Gönderin