WhatsApp da Süreli Mesaj Gönderme Nasıl Gönderilir

WhatsApp da kaybolan mesajları artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir! WhatsApp kesinlikle Android ve iOS için mevcut en iyi anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Diğer anlık mesajlaşma uygulamalarıyla karşılaştırıldığında WhatsApp, kullanıcılara daha fazla özellik ve seçenek sunar. Teknoloji haberlerini düzenli olarak okuyorsanız, en son WhatsApp Güncellemesini biliyor olabilirsiniz.

whatsapp kaybolan mesajlar olarak bilinen süreli mesajlar özelliği nasıl etkinleştirilir.

Son zamanlarda WhatsApp, ‘WhatsApp Pay’ gibi çeşitli kullanışlı özellikleri tanıtan büyük bir güncelleme aldı. 

WhatsApp Pay ile birlikte WhatsApp, ‘Kaybolan Mesajlar’ süreli mesajlar olarak bilinen bir özelliği de tanıttı. Tahmin edebileceğiniz gibi, yeni özellik arkadaşlarınıza yedi gün sonra kendi kendini imha edecek mesajlar göndermenize izin veriyor.

WhatsApp da Süreli Mesaj Gönderme Nasıl Etkinleştirilir

Yeni özellik artık Android, iOS ve web’deki tüm WhatsApp kullanıcıları için de mevcut. Bu nedenle, bu yazıda, WhatsApp’ta Kaybolan Mesajların nasıl etkinleştirilip kullanılacağına dair ayrıntılı bir rehber paylaşacağız. Hadi kontrol edelim.

Önemli: Kaybolan mesajlar etkinleştirilmeden önce gönderilen veya alınan mesajlar etkilenmeyecektir. Özellikler hem bire bir sohbetler hem de grup sohbetleri için çalışır.

Adım 1. Öncelikle Google Play Store’a gidin ve WhatsApp uygulamasını güncelleyin .

Adım 2. Tamamlandığında, Android cihazınızda WhatsApp uygulamasını açın .

Adım 3. WhatsApp’ta, özelliği açmak istediğiniz kişinin profilini açın. Şimdi, ‘Profil resmine’ dokunun ( ios için ismin üzerine dokunun )

Adım 4. Şimdi aşağı kaydırın ve ‘Süreli Mesajlar’ seçeneğini bulun

Adım 5. Basitçe üzerine musluk ‘Kaybolma Mesajlar’ seçenekler ve musluk ‘Açık’ seçeneği özelliği etkinleştirmek için.

Adım 6. Özelliği devre dışı bırakmak için Adım 5’da ‘Kapalı’ seçeneğini seçmeniz gerekir .

Bu kadar! Bitirdiniz. WhatsApp’ta Kaybolan mesajları bu şekilde etkinleştirebilir ve kullanabilirsiniz.

Not: Kaybolan Mesajlar özelliğini WhatsApp’ta göremiyorsanız, birkaç gün daha beklemeniz gerekir. Ayrıca, WhatsApp güncellemesini ( Appstore, PlayStore ) mağazasından yüklediğinizden emin olun.

Yani, bu makale tamamen WhatsApp’ta kaybolan mesajların nasıl gönderileceği ile ilgili. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Lütfen bunu arkadaşlarınızla da paylaşın. Bununla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, aşağıdaki yorum kutusuna bize bildirin.

Yorum Gönderin