Whatsapp Mesajları Silinmeden Numara Değiştirme

WhatsApp’ta telefon numaranızı nasıl değiştirebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır! Birkaç yıl önce, telefon numarasıyla ilgili tek şey aramalar ve mesajlardı. Ancak artık internette birçok uygulama telefon numaralarımıza bağlı. Böyle bir uygulama WhatsApp olarak bilinir.

WhatsApp şu anda Android ve iOS için mevcut olan en iyi ve en popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Diğer tüm anlık mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi, WhatsApp, hesap oluşturmak için telefon numaranıza ihtiyaç duyar.

Kabul edelim; Hayatta telefon numaralarımızı değiştirmemiz gereken nokta geliyor. Telefon numaralarını değiştirmek kolaydır, ancak WhatsApp ile uğraşırken işler biraz stresli olabilir. Telefon numaranızı değiştirirseniz, tüm WhatsApp sohbet geçmişinizi kaybedersiniz.

WhatsApp Mesajlar Silinmeden Telefon Numarasını Değiştirin

Bu tür sorunları önlemek için WhatsApp, Android ve iOS kullanıcıları için bir ‘Numara Değiştir’ özelliğine sahiptir. Bu özellik , Mesajları kaybetmeden WhatsApp hesabınıza bağlı telefon numarasını değiştirmenize olanak tanır . Bu  makale, sohbet geçmişinizi kaybetmeden WhatsApp numaranızı nasıl değiştireceğiniz konusunda ayrıntılı bir kılavuz paylaşacaktır. Kontrol edelim. iOS içinde adımlar aşağı yukarı aynıdır.

Adım 1. Her şeyden önce, Android cihazınızda WhatsApp’ı açın .

Adım 2. Şimdi ‘Üç nokta’ya dokunun .

Adım 3. Seçenek listesinden “Ayarlar” ı seçin

Adım 4. Ayarlar sayfasından “Hesap” a dokunun.

Adım 5. Hesap sayfasının altında, ‘Numarayı Değiştir’ seçeneğine dokunun .

Adım 6. Şimdi onay sayfasında ‘İleri’ düğmesine dokunun .

Adım 7. Şimdi aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz. Eski ve yeni telefon numarasını girin ve ‘İleri’ düğmesine dokunun .

Adım 8. Sonraki sayfada, yeni telefon numaranızı doğrulamanız istenecektir. Doğrulama için WhatsApp, yeni numaranıza bir OTP gönderecektir. Sadece kodu girin ve yeni numara Hesabınıza bağlanacaktır.

Bu kadar! Bitirdiniz. Doğrulamanın ardından, eski sohbet geçmişiniz yeni telefon numarasıyla telefonunuzda kullanılmaya devam edecek.

Yani, bu makale tamamen WhatsApp telefon numarasının sohbetleri kaybetmeden nasıl değiştirileceğiyle ilgili. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Lütfen bunu arkadaşlarınızla da paylaşın.

Tek Yanıt

  1. MURR4598 Ocak 8, 2021

Yorum Gönderin