Whatsapp Web de Facebook Messenger Odaları Aktif

Whatsapp Web'de Facebook Messenger Odaları Desteği
Whatsapp Web’de Facebook Görüntülü Messenger Odaları Desteği

Facebook, Görüntülü Messenger Rooms desteğini Whatsapp Web’de kullanıma sundu. Şu andan itibaren Görüntülü 50 kişilik Messenger Odaları özelliği yalnızca Whatsapp Web tarafından kullanılabilir. Mobil uygulamada, Odalar desteği mevcut değildir. Ancak, yakında özellik Mobil uygulamasına gelebilir.

Whatsapp Web 50 kişi Görütülü Messenger Odaları Açıldı

Whatsapp Web'de Facebook Messenger Odaları Desteği
50 kişi ile görüntülü konuşmak için whatsapp web artık kullanımda

Daha önce Facebook, Whatsapp ve Instagram’daki Oda destek özelliğini de test ettiğini doğruladı. Whatsapp aracılığıyla Görüntülü 50 kişilik Messenger Odalarını nasıl oluşturacağınızı kontrol edin.

Whatsapp Web üzerinden Görüntülü 50 kişilik Messenger Odaları Oluşturun

Whatsapp’ta Görüntülü 50 kişilik Messenger Odalarını kullanmak için, önce Whatsapp web’i en son sürüm 2.2031.4’e güncelleyin. Oda’yı iki yolla oluşturabilirsiniz, önce sol köşedeki üç noktayı tıklayın ve Oda Oluştur’u tıklayın. Seçeneği tıklattığınızda, Facebook Messenger Rooms için giriş sayfasını gösterecektir, oradan “Messenger ile Devam Et” düğmesine tıklayın.

Başka bir sayfa açılacak ve “Facebook hesabına devam et” seçeneğini gösterecektir. Farklı bir hesap kullanarak bir Oda oluşturmak istiyorsanız hesaplar arasında geçiş yapılabilir.

Odalar özelliğini başlatmanın başka bir yolu da ek seçeneğine tıklamaktır ve orada Oda seçeneğini göreceksiniz. Oda seçeneğini tıklayın ve bir Oda oluşturun. Ancak, Oda Whatsapp üzerinde değil Görüntülü 50 kişilik Messenger’da oluşturulur.

Sadece birkaç ay önce Görüntülü 50 kişilik Messenger Rooms, Facebook tarafından tanıtıldı. Bir video görüşmesi yaparak birbirine bağlanabilir. Ve bu platform Covid-19 salgını zamanında çok yardımcı oldu. Facebook, Zoom, Skype, Google Meet ve diğerleri gibi diğer video konferans uygulamalarını üstlenmeyi amaçlıyor.

Yorum Gönderin