WhatsApp Yeni Depolama Yönetim Ayarları Nasıl Kullanılır

WhatsApp içerik ve depolama alanınızı yeni depolama yönetimi aracı ile kolayca yönetin! Android ve iPhone için diğer tüm anlık mesajlaşma uygulamalarıyla karşılaştırıldığında, WhatsApp daha fazla özellik sunar. Kullanıcıların yalnızca kısa mesaj alışverişi yapmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların fotoğraf, video ve diğer dosya türlerini değiş tokuş etmesine de olanak tanır. WhatsApp’ı bir süredir kullanıyorsanız, mesajlaşma uygulamasının cihazınızda bol miktarda depolama alanı kullanmış olma ihtimali oldukça yüksektir.

Telefonunuzun galerisindeki WhatsApp klasörüne kısa bir göz atın. Orada binlerce fotoğraf ve video bulacaksınız. Ortalığı temizlemek için tüm öğeleri işaretleyebilir ve silebilirsiniz, ancak WhatsApp’ın uygulamada depolanan dosyaları yönetmek için daha iyi bir yol sunduğunu söylersem ne olur?

WhatsApp bir depolama yönetimi aracı sunar, ancak bu ayarların altında gizli tutulur. Yeni özellik, kullanıcıların belirli bir WhatsApp Sohbetindeki resimleri veya videoları silmesine olanak tanır . Araç, depolama alanını dolduran öğeleri kolayca tanımlamanıza, seçmenize ve toplu olarak silmenize olanak tanır.

Yeni depolama yönetimi aracı ayrıca WhatsApp verilerini ‘Birçok kez iletildi’, ‘5MB’den büyük’ ​​gibi kategoriler halinde gruplandırıyor . Bu özellik sayesinde kullanıcılar, ihtiyaç duymadıkları veya artık istemedikleri içeriği kolayca belirleyip silebilir.

WhatsApp Yeni Depolama Yönetim Aracı Kullanımı

Bu yüzden, bu yazıda, WhatsApp’taki yeni depolama yönetimi özelliğinin nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bir rehber paylaşacağız. Kontrol edelim.

Not: Yöntem hem Android hem de iOS için WhatsApp için geçerlidir. Sadece aşağıda verilen adımları ilgili cihazlarınıza uygulamanız yeterlidir.

Adım 1. Öncelikle cihazınızda WhatsApp’ı açın. Şimdi üç dikey noktaya dokunun ve ‘ Ayarlar’ı seçin . iOS’ta, ekranın sağ alt köşesinde bulunan Ayarlar simgesine dokunmanız gerekir .

Adım 2. Ayarlar sayfasında, ‘Depolama ve veri’ seçeneğini seçin

Adım 3. Bir sonraki sayfada, ‘Depolamayı Yönet’ seçeneğine dokunun.

Adım 4. Şimdi WhatsApp’ın depolama yönetimi özelliğini göreceksiniz .

Adım 5. Aşağı kaydırın ve bir kişi seçin. Seçtiğiniz kişi ile  sizin aranızda paylaştığı tüm medya dosyalarını göreceksiniz .

6. Adım. Uygulama, basit temizleme önerileri sunar. Seçili öğeleri silmeyi seçebilir veya toplu olarak silebilirsiniz . Ancak, dosyaları silmeden önce önizlemeyi unutmayın.

Bu kadar! Bitirdiniz. WhatsApp’ın yeni depolama yönetimi özelliğini bu şekilde kullanabilirsiniz.

Yani, bu makale tamamen WhatsApp’ın depolama yönetimi özelliğinin nasıl kullanılacağıyla ilgili. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Lütfen bunu arkadaşlarınızla da paylaşın. Bununla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, aşağıdaki yorum kutusuna bize bildirin.

Yorum Gönderin