Windows 10 En iyi Disk Yönetimi Araçları

Bu araçlarla Windows 10’da depolama alanını kolayca optimize edin! Windows 10’u bir süredir kullanıyorsanız, disk alanını yönetmenin önemini biliyor olabilirsiniz. Windows aniden yavaşlarsa veya C sürücüsü dolarsa, bir miktar depolama alanı boşaltmak için disk yönetimi araçlarını kullanmanız gerekir. Depolama alanı, bilgisayarınızın genel performansını belirleyen önemli bir faktördür.

Disk alanını yönetmek için Windows 10, kullanıcılara bir Disk Yönetimi Yardımcı Programı sağlar. Ancak, Windows 10’un Disk Yönetimi Yardımcı Programı yalnızca disk sürücülerini bölümleyebilir. Ya başka bir sürücüyü değiştirmeden alan boşaltmak isterseniz? Disk yönetimi araçlarının devreye girdiği yer burasıdır.

Windows 10 için En İyi 10 Disk Yönetimi Araçları Listesi

Windows 10 için disk alanınızı yönetmek için kullanılabilecek çok sayıda disk yönetimi aracı vardır. Bu araçlarla gereksiz dosyaları temizleyebilir, sürücüleri birleştirebilir, vb. Bu nedenle, bu makalede Windows 10 için en iyi disk yönetim araçlarından bazılarını paylaşmaya karar verdik.

1. EaseUS free Partition Manager

Eh, yeni bölümleri oluşturmanıza veya mevcut bölümleri yeniden boyutlandırmanıza izin veren bir bölüm yönetimi yardımcı programı. EaseUS, diğer tüm bölüm yönetim araçlarına kıyasla daha fazla özellik sunar. Örneğin, bu yardımcı programla disk sürücüsünü bile klonlayabilirsiniz. Disk yönetimi aracı, değişiklikleri uygulamadan önce ön izlemenizi de sağlar.

2. Puran Utilities

Çok çeşitli mini araçlar getiren bir PC optimizasyon aracıdır. Puran Utilities ile, bir disk denetleyici, uygulama kaldırıcı, başlangıç ​​yöneticisi, hizmet yöneticisi, gereksiz temizleyici, kayıt defteri temizleyici vb. Elde edersiniz. Ayrıca daha iyi performans için sabit disk sürücülerinizi birleştirebilir ve optimize edebilir. Dolayısıyla, Windows 10 bilgisayarlarda kullanabileceğiniz başka bir en iyi disk yönetim aracıdır.

3. Iobit Advanced SystemCare

Şu anda kullanabileceğiniz Windows 10 için başka bir en iyi yardımcı programdır. Puran Utilities gibi, IObit Advanced SystemCare de size farklı şeyler yapabilmeniz için geniş bir araç yelpazesi sunar. Iobit Advanced SystemCare’in temel özelliklerinden bazıları Önemsiz Temizleyici, Disk Optimizasyonu, Başlangıç ​​Optimizasyonu, Kısayol düzeltmesi, Gizlilik Taraması, Kayıt Defteri temizleyicisi vb. İçerir.

4. AVG TuneUp

Bilgisayarınızın performansını artırmak için bir Windows 10 aracı arıyorsanız, AVG TuneUp sizin için en iyi seçim olabilir. Bu araçla gereksiz dosyaları Windows bilgisayarınızdan kolayca temizleyebilirsiniz. Sadece bu değil, aynı zamanda disk birleştirme, Silinen dosyaları kurtarma, gereksiz dosyaları temizleme gibi diğer kullanışlı özellikler de Windows 10’da kullanabileceğiniz başka bir en iyi disk yönetim aracıdır.h

5. Acronis Disk Yöneticisi

Windows 10 işletim sistemi için mevcut olan gelişmiş bir disk yönetim aracıdır. Araç, disk klonlama, birim kurtarma, bölüm yönetimi, disk optimizasyonu, vb. Gibi çok çeşitli özellikler sunar. Sabit disk bölümünü birleştirdiği bir ‘Diski temizle’ özelliğine sahiptir.

6. AOMEI Partition Assistant

AOMEI Partition Assistant, Windows için kullanılabilen ücretsiz bir disk bölümü yönetim yazılımıdır. Diğerleriyle karşılaştırıldığında, AOMEI Partition Assistant daha popülerdir ve birçok güçlü özellik sunar. AOMEI Partition Assistant ile bölümü yeniden boyutlandırabilir / taşıyabilir, bölümleri birleştirebilir, diski klonlayabilir, işletim sistemini SSD’ye geçirebilir, mevcut bölümleri silebilirsiniz, vb.

7. Paragon Partition Manager

Windows için mevcut olan en iyi ve gelişmiş disk yönetimi yazılımıdır. Paragon Partition Manager ile bölümleri kolayca yeniden boyutlandırabilir / taşıyabilir, bölümleri geri alabilir, yeni bölümler oluşturabilir, etiketleri değiştirebilir vb. Aracın kullanımı tamamen ücretsizdir.

8. MiniTool Bölüm Sihirbazı

MiniTool Partition Wizard, disk bölümlerini yeniden boyutlandırmanıza, biçimlendirmenize, taşımanıza veya oluşturmanıza olanak sağlar. Ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki versiyonu mevcuttur. Ücretsiz sürüm, temel disk yönetimi için iyi çalışır, pro sürüm ise gelişmiş özelliklerin kilidini açar. MiniTool Partition Wizard’ı, herhangi bir veri kaybetmeden FAT’ı NTFS’ye dönüştürmek için de kullanabilirsiniz.

9. GParted

Windows 10 için kullanımı kolay bir disk yönetimi aracı arıyorsanız, GParted’ı denemeniz gerekir. Hafif bir araç olduğu için yalnızca temel özellikler sunar. GParted ile mevcut bölümleri küçültebilir veya yeniden boyutlandırabilir, yeni bölümler oluşturabilir, kayıp bölümlerden veri kurtarma girişiminde bulunabilirsiniz.

10. Makro Bölümleme Uzmanı

Mevcut bölümleri genişletmenize, oluşturmanıza ve biçimlendirmenize olanak tanıyan, Windows 10 için güçlü bir ücretsiz disk yönetim aracıdır. Taşınabilir bir araçtır; dolayısıyla kurulum gerektirmeden çalıştırılabilir. Macrorit Partition Expert ile, düşük disk alanı gibi yaygın sorunları hızla çözebilir, diski GPT / MBR’ye dönüştürebilirsiniz.

İşte bunlar, 2020’de Windows 10 için en iyi beş disk yönetim aracıdır. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Arkadaşlarınızla da paylaşın.

Yorum Gönderin