Windows 10 Ekranı ikiye Bölme – Nasıl Yapılır

Windows 10 aynı anda iki uygulama Çoklu Görev için ekranı kolayca bölün! Bir süredir Windows 10 kullanıyorsanız, işletim sisteminin birçok çoklu görev özelliği sunduğunu biliyor olabilirsiniz. Örneğin, uygulamalar arasında geçiş yapmak için uygulama değiştiriciler yükleyebilirsiniz; bir uygulamayı hızlı bir şekilde başlatmak için özel bir kenar çubuğu ekleyebilirsiniz, vb.

Tüm bu özellikler üzerine dahili bölünmüş ekran özelliği en iyisi gibi görünüyor. Kabul edelim, bilgisayarlarımızla çalışırken, genellikle aynı anda birden fazla açık penceremiz olur. Çoğunlukla, bir seferde tek bir Pencere üzerinde çalışıyoruz, ancak iki pencere arasında gidip gelmemiz gereken zamanlar vardır.

İki pencere arasında geçiş yapmak için klavye kısayollarını veya uygulama değiştiricilerini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, aynı anda iki uygulanma çalışmak istiyorsanız, Windows 10 Ekranı ikiye bölme modu doğru seçim gibi görünüyor.

Aynı Anda iki Uygulama İçin Windows 10 Ekranı ikiye Bölme

Bölünmüş Ekran ile Windows 10 ekranı kolayca ikiye veya dörte bölme işlemi yapılabilir. Bölündükten sonra tüm Windows’u aynı anda çalıştırabilirsiniz. Bu yazıda, Windows 10 ekranı ikiye bölme işlemi nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bir kılavuzu paylaşacağız. Bir göz atalım.

Adım 1. Öncelikle, ekranı bölmek için iki veya üç program başlatmanız gerekir.

Adım 2. Tamamlandığında, aktif bir pencere tanımlamanız gerekir. Bunun için Pencerenin üst kısmındaki başlık çubuğuna tıklayın. Sol fare düğmesini basılı tutun ve Pencereyi ekranınızın sağ veya sol kenarına çekin .

Adım 3. Şimdi, Windows 10 size Pencerenin nereye yaslanacağının yarı saydam bir taslağını gösterecektir. Yerleşimde sorun yoksa, fare düğmesini bırakın.

Adım 4. Pencere, ekranın her iki tarafına da yaslanacaktır. Ekranın diğer tarafına başka bir Pencere atamak için, diğer program Penceresine tıklayın. Sol fare tuşunu basılı tutun ve karşı tarafa atayın .

Adım 5. Şimdi yan yana çalışan iki pencere göreceksiniz .

Adım 6. Windows’un genişliğini değiştirmek istiyorsanız , fare imlecini Windows arasına yerleştirmeniz yeterlidir . İmlecin iki başlı bir oka dönüştüğünü göreceksiniz . Pencerenin genişliğini ayarlamanız yeterlidir.

Adım 7. Ekranı üç veya dört program arasında bölmek isterseniz, program penceresini ekranın sağ üst köşesine sürüklemeniz gerekir. Ardından, sonraki pencereyi sağ alt köşeye sürükleyin .

Adım 8. Benzer şekilde, sol alt ve sol üst köşeyi iki program Windows ile doldurabilirsiniz. Bu şekilde, ekrana dört adede kadar pencere ekleyebilirsiniz .

Bu kadar! Bitirdiniz. Windows 10 bilgisayarında bir ekranı bu şekilde bölebilirsiniz.

Yani, bu makale tamamen Windows 10 ekranı ikiye bölme nasıl yapılır ile ilgili. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Lütfen bunu arkadaşlarınızla da paylaşın. Bununla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, aşağıdaki yorum kutusuna bize bildirin.

Yorum Gönderin