Windows 10 Fare imleci Değiştirme – Nasıl Yapılır?

Her zaman Windows’ta kullandığınız varsayılan imleç, bazen biraz sıkıcı ve modası geçmiş olabilir. Yine de böyle şeyleri değiştirmek istiyorsanız Windows harika bir işletim sistemidir. Masaüstü deneyiminizi özelleştirmeniz için size tam yetenekler sağlar .

Yani imlecinizi değiştirmek istiyorsanız, bu tamamen mümkündür. Ve çevrimiçi olarak bunu yapmak için birçok seçenek var. Hangi şekil veya renkte olursa olsun, sevdiğiniz bir şey muhtemelen ücretsiz olarak kullanılabilir. Ayrıca hiçbir şey indirmeden imlecin boyutunda veya renginde küçük değişiklikler de yapabilirsiniz.

Tek zor kısım aslında Windows 10’da imlecin nasıl değiştirileceğini bulmaktır. Bunu Windows ayarlarına giderek yapmanız gerekir ve bunu kendi başınıza yapmak biraz kafa karıştırıcı görünebilir. Windows 10 imlecinizi herhangi bir güçlük çekmeden nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İmleç Özelleştirme Ayarlarını Kullanın

İmlecinizde büyük bir değişiklik istemiyorsanız, ancak boyut gibi bir şeyi değiştirmek istiyorsanız, bunu doğrudan Pencere ayarlarından yapabilirsiniz. 

 1. Windows düğmesini seçin , ardından Ayarlar’a gidin .
 2. Ayarlardan Cihazlar’ı tıklayın .
 1. Tıklayın Fare sol taraftan seçeneği, daha sonra ek Fare Seçenekler .
 1. Bir Fare Özellikleri penceresi açılacaktır ve buradan İşaretçiler’i seçin .
 1. Altında Şema açılır, size seçebilirsiniz renkler için, Windows 10 üzerinde imleci değiştirmek için birden fazla farklı seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz; siyah, varsayılan veya ters çevrilmiş. Ayrıca boyutu büyük veya çok büyük olarak değiştirebilirsiniz.
 2. İstediğinizi seçtikten sonra Uygula’yı ve ardından Tamam’ı tıklayın . 

Şemanın yanı sıra farklı etkinlikler için tüm farklı imleç simgelerinin değişeceğini göreceksiniz. Belirli bir imleç seçeneğini değiştirmek istiyorsanız , geri kalanını değiştirmeden bunu yapabilirsiniz. 

 1. Yine, Ayarlar> Cihazlar> Fare> Ek Fare Seçenekleri’ni açın . 
 2. Fare Özellikleri penceresindeki İşaretçiler bölmesine gidin . 
 3. Değiştirmek istediğiniz imleç seçeneğini bulun ve seçin, ardından Gözat’ı tıklayın . 
 4. Dosya yöneticisi, Windows’un sahip olduğu tüm imleçlerin bulunduğu bir pencere açacaktır. Sen yerine kullanmayı tercih ediyorum birini seçebilir, ardından seçmek  . 
 1. Bu özel şemayı kaydetmek için , Şema açılır menüsünde Farklı Kaydet’i seçebilir ve ardından adlandırabilirsiniz.
 2. Seçin uygula sonra tamam . 

Bazı hızlı değişiklikleri kolayca yapmak istiyorsanız, Windows imlecinizi ayarlar içinde ayarlamanın başka bir seçeneği vardır. Eğer giderseniz , Windows> Ayarlar> Cihazlar> Fare> Fare & İmleç Boyutu ayarlayın Eğer birden fazla Windows 10 imleç ayarları değiştirebilir bir pencere gelecek.

En üstte boyut ve renk var. İmleci büyütmek veya küçültmek için kaydırıcıyı hareket ettirebilirsiniz. Bunun altında imlecin rengini de değiştirebilirsiniz. Varsayılan beyaz, siyah ve ters çevrilmiş vardır, ancak özel bir renk de seçebilirsiniz.

Bunu yapmak için, renk tekerleği ile dördüncü renk seçeneğini seçin. Önerilen renkler arasından seçim yapabilir veya bir renk seçiciden kendinizinkini seçmek için Özel İşaretçi Rengi Seç’e tıklayabilirsiniz . 

İmleç Kalınlığını Değiştir’in altındaki kaydırıcıyı kullanarak yazarken imleç kalınlığını da değiştirebilirsiniz . 

Cursors Online’ı İndirin

Mevcut varsayılan Windows imleçlerinden biraz daha renkli veya benzersiz bir şey arıyor olabilirsiniz . Durum buysa, indirip kullanabileceğiniz çevrimiçi olarak ücretsiz bulabileceğiniz birçok farklı imleç vardır. 

Bunları üçüncü taraf sitelerden indirmeniz gerekeceğinden, her zaman nereden ve ne indirdiğinize dikkat etmelisiniz. Bir site yarım yamalak görünüyorsa, bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşması olasılığından dolayı onu kullanmayın. İmleçleri bulmak için iyi bir site Açık İmleç Kitaplığı’dır . 

İmlecinizi indirilen bir dosyadan nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır: 

 1. Dosyayı indirdikten sonra, dosyayı kaydettiğiniz yeri bulmak açın ve tıklayın Özü All sağ üst tarafına yakın. Dosyayı kolayca bulabileceğiniz ve taşımak istemeyeceğiniz bir yere kaydedin.
 2. Git Windows’un> Ayarlar> Cihazlar> Fare> Ek Fare Seçenekler
 3. İşaretçiler bölmesini açın .
 4. In özelleştirme kutusunda, değiştirmek istediğiniz imleci seçin. Ardından Gözat’ı tıklayın .
 1. İndirdiğiniz imleçlerin bulunduğu dosyayı bulun ve değiştirmek istediğinizle eşleşen imleci seçin. İmleci kullanmak için Aç’ı seçin . 
 1. Bunu değiştirmek istediğiniz tüm imleçler için yapın, ardından Uygula’yı ve ardından Tamam’ı seçin .

Diğer İmleç Özelleştirme Seçenekleri

İsterseniz imlecinizde yapabileceğiniz daha da fazla değişiklik var. Aynı Fare Özellikleri penceresinin altında, İşaretçi Seçenekleri bölmesini göreceksiniz . Bunu seçin ve yapabileceğiniz daha gelişmiş değişiklikler göreceksiniz.

Hareket kutusunda, kaydırıcıyı Yavaş veya Hızlı’ya doğru hareket ettirerek imlecinizin hızını değiştirebilirsiniz.

Yaslama Yeri altında, imlecin otomatik olarak iletişim kutularındaki varsayılan seçeneğe gitmesini sağlayabilirsiniz.

Görünürlük kutusunda, değiştirebileceğiniz birkaç seçenek daha vardır. İşaretçi İzlerini Görüntüle kutusunu işaretlerseniz, imleciniz hareket ettiğinde bir iz oluşturacaktır. Kaydırıcıyı Kısa veya Uzun’a kaydırarak bunu ne kadar süreyle yapacağını ayarlayabilirsiniz.

Yazarken işaretçinizi gizlemek için bunun altındaki kutuyu da işaretleyebilirsiniz. Bunun altında, CTRL düğmesine basmanıza izin veren bir kutuyu işaretleyebilirsiniz, bu da imlecinizin yerini ekranınızda gösterecektir.

Yorum Gönderin