Windows 10 Güvenli Mod Açma – Kesin ÇÖZÜM

İşte win10 güvenli mod açma menüsünü etkinleştirmek için kolay bir yöntem!Windows XP veya Windows 8 işletim sistemini daha önce kullandıysanız, kullanışlı sorun giderme önyükleme seçenekleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Windows 8 gelmeden önce, metin tabanlı Gelişmiş açılış seçenekleri menüsünü açmak için sadece F8 tuşuna basmanız gerekir.

Gelişmiş başlatma seçenekleri menüsünden, Güvenli Mod’da açma, Windows’u bilinen en son iyi yapılandırmayla başlatma vb. Gibi bazı kullanışlı sorun giderme araçlarına erişebilirsiniz. Ancak Microsoft, Windows 10’da metin tabanlı gelişmiş başlatma menüsü seçeneğini kaldırdı.

Windows 10’da Güvenli Mod’a varsayılan olarak sağlanan seçeneklerle erişebilmenize rağmen, bu zor bir işlemdir. başlatma menüsüne bir güvenli mod seçeneği eklemeye ne dersiniz? Güvenli Modu, başlattığınızda her zaman kullanılabilen bir başlatma menüsüne kolayca ekleyebilirsiniz.

Windows 10 Güvenli Mod Açma Menüsünü Etkinleştirin

Bu yazımızda, 2020’de Windows 10 başlatma menüsüne güvenli mod nasıl açılıra dair ayrıntılı bir kılavuzu paylaşacağız. Bir bakalım.

Komut İstemi ile Güvenli Mod Açma Seçeneği Ekleme

Bu yöntemde, önyükleme menüsüne güvenli mod seçeneği eklemek için Komut İstemi yardımcı programını kullanacağız. Aşağıda verilen basit adımlardan bazılarını izleyin.

Adım 1. İlk olarak, Başlat düğmesine sağ tıklayın ve ‘Komut İstemi (Yönetici)’ seçeneğini seçin . Ayrıca Windows aramasında CMD’yi arayabilir, üzerine sağ tıklayıp ‘Yönetici olarak çalıştır’ı seçebilirsiniz.

Adım 2. Komut İstemi Penceresine aşağıdaki komutları girin –

bcdedit /copy {current} /d “Windows 10 Safe Mode”

Adım 3. Önyükleme menüsünde ‘Ağ ile Güvenli Mod’ seçeneğini eklemek istiyorsanız, o zaman komutu girmeniz gerekir –

bcdedit /copy {current} /d “Safe Mode with Networking”

Adım 4. Güvenli modu bir Komut istemiyle çalıştırmak için bir girdi eklemek istiyorsanız, şu komutu kullanın –

bcdedit /copy {current} /d “Safe Mode with Command Prompt”

Yeni Başlatma Seçeneklerini Yapılandırın

Başlatma girişlerini oluşturduktan sonra, yeni girişleri değiştirmek için Sistem Yapılandırma aracını kullanmanız gerekir. Aşağıda verilen basit adımlardan bazılarını izleyin.

Adım 1. Öncelikle, Windows aramasını açın ve ‘Sistem Yapılandırması’nı arayın . Seçenekler listesinden Sistem Yapılandırması’nı açın.

Adım 2. Şimdi ‘Önyükleme’ sekmesini seçin.

Adım 3. Önyükleme sekmesinde, “Windows 10 Güvenli Mod” u seçin

Adım 4. Şimdi Önyükleme seçeneklerinin altında, ‘Win10 Güvenli Önyükleme’ seçeneğini işaretleyin ve ‘En az’ seçeneğini seçin . Ayrıca, zaten seçili değilse ‘Tüm önyükleme ayarlarını kalıcı yap’ seçeneğini etkinleştirin

Bu kadar! Bitirdiniz. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın. Önyüklemede yeni bir ‘Windows 10 Güvenli Mod’ seçeneği göreceksiniz.

Yani, Windows 10 başlatma Menüsüne güvenli modu bu şekilde ekleyebilirsiniz. Bununla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, aşağıdaki yorum kutusuna bize bildirin. Umarım bu makale size yardımcı olmuştur! Lütfen bunu arkadaşlarınızla da paylaşın.

Yorum Gönderin