Yeni WordPress Siteleri Için En İyi Eklentileri 2020

400 milyondan fazla kişi WordPress sitelerini okuyor ve her ay 20 milyardan fazla sayfa görüntülüyor.

En popüler sorulardan biri, yeni bir WordPress kurulumu için hangi eklentilerin kullanılacağıdır. Çoğu site sahibi, sitelerinin diğer sitelerden benzersiz veya farklı görünmesini ister. Ancak, her yeni WordPress kurulumunda sitenizi en baştan kurup çalıştırmanıza yardımcı olacak bazı eklentilere sahip olması gerekir.  Adım adım WordPress blog açma klavuzumuza göz atın. Hadi en iyi wordpress eklentilerine göz atalım.

1. Yoast SEO

Çoğu WordPress site sahibinin yüklediği en popüler SEO eklentisi Yoast SEO’dur. Bu eklenti, sitenizle ilgili kritik SEO sorunlarını anlamayı kolaylaştırır. Yalnızca bir rehber görevi görür, bu nedenle sitenizin daha fazla trafik alacağını garanti etmez.

Yoast, daha iyi Meta açıklamaları, Meta etiketleri ve diğer SEO temellerini sağlayabilir. Eklenti, çoğu WordPress sitesi için kutunun dışında çalışır ve onu Google Arama Konsolunuza bağlamanız gerekmez.

Eklenti ayrıca SEO’nuz ve içerik optimizasyonunuz için yol gösterici ışıklar görevi gören kırmızı, turuncu ve yeşil mermilere sahiptir . Odak noktası, akılsızca yeşil mermileri aramak değil, daha çok anahtar kelime stratejisi, içerik stratejisi ve site yapısı hakkında olmalıdır.   

Eklentinin ücretsiz sürümü ile, sayfa başına yalnızca bir anahtar kelime veya anahtar kelime alırsınız. Ayrıca, dahili bağlantılar için gerçek zamanlı öneriler veya güncellenmesi gereken eski sayfalar için uyarılar almazsınız. 

Yoast Premium sürümü reklamsızdır, dahili bağlantılar ve sosyal medya sayfası önizlemeleri için gerçek zamanlı öneriler sunar. Ayrıca, diğer avantajların yanı sıra, yeniden yönlendirme yöneticisiyle ölü bağlantıları önlemenize ve düzeltmenize yardımcı olur.  

2. UpdraftPlus

WordPress sitenizin kontrol edebileceğiniz site dışı yedeklemelerine sahip olmak önemlidir. 

Barındırma hizmeti sağlayıcınızın yedeklerini kullanabilseniz de, güvenlik ihlali veya bilgisayar korsanlığı gibi kötü bir şey olduğunda sitenizi kurtaramayabilirsiniz .

UpdraftPlus, herhangi bir WordPress kurulumu için mükemmel bir yedekleme eklentisidir. Eklenti ücretsiz ve ücretli bir sürümde mevcuttur ve onu Google Drive, Dropbox veya Amazon S3 gibi bir bulut depolama hizmetine bağlayabilirsiniz .

3. Akismet

Kimse web sitelerinde spam almayı sevmez, ancak bu bir web sitesini yönetmenin zorluklarından biridir. Aslında, WordPress web siteniz yayına girdiği anda, sayısız otomatik bot veya sadece sitenizi tanıtmak için sitenize giren insanlar tarafından oluşturulan spam yorumlar görünecektir.

Ancak, Akismet eklentisini yüklerseniz istenmeyen yorumlarla uğraşmanıza gerek yoktur. Akismet, sitenizi dolduran ve sitenizde ve içeriğinizde gezinirken okuyucularınızın deneyimini bozan spam ile başa çıkmak için tasarlanmış resmi WordPress eklentisidir.

Akismet, markanızın itibarına potansiyel olarak zarar verebilecek veya okuyucu sayınızı büyük ölçüde azaltabilecek spam yorumları dışarıda tutar. Eklentinin ücretsiz sürümünü kullanabilir veya daha gelişmiş özellikler için premium sürüme yükseltebilirsiniz.

4. WPForms

Geri bildirim, herhangi bir web sitesinin önemli bir parçasıdır. Yalnızca okuyucularınızla etkileşim kurmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir sonraki yazmanız gerekenler veya iyileştirilmesi gereken alanlar hakkında size daha fazla fikir verir.

Okuyucularınızın size kolayca ulaşmasını istiyorsanız, sitenize bir iletişim formu eklemek , iletişim sayfasına bir e-posta adresi eklemekten daha iyidir. Abone eklemek ve e-posta listenizi büyütmek için bir haber bülteni kayıt formu da oluşturabilirsiniz. 

WPForms eklentisi, sitenize iletişim formları eklemenin kolay ve basit bir yolunu sunar. Eklenti ayrıca ad, e-posta, telefon numarası (isteğe bağlı) için alanlar ve okuyucunun size sorgusunu veya mesajını girmesi için bir alan eklemenize izin verir.

Mevcut önceden oluşturulmuş şablonlardan siteniz için İletişim Formları oluşturmak üzere Lite veya Pro sürümünü edinebilirsiniz.

5. Mediavine ile Büyütün

Çoğu web sitesi sahibinin, diğerlerinin yanı sıra Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter gibi platformlarda işletmeleri veya markaları için sosyal medya sayfaları vardır. Ziyaretçilerinizin içeriğinizi başkalarıyla paylaşmasını istiyorsanız , Grow by Mediavine eklentisi onlara bunu yapmanın bir yolunu sunar.

Grow by Mediavine’i web sitenize kurup etkinleştirdikten sonra, okuyucularınız yazılarınız ve sayfalarınızdaki tüm sosyal paylaşım simgelerini görecek ve içeriğinizi paylaşmayı kolaylaştıracak.

Grow by Mediavine eklentisi, sosyal paylaşım düğmelerinizin nereye gideceğini seçmeniz için iki seçenek sunar: Kayan Kenar Çubuğu veya Satır İçi İçerik.

Sosyal paylaşım eklentisinin ücretsiz ve ücretli bir sürümü vardır. Çoğu durumda, ücretsiz sürüm, WhatsApp ve Telegram için düğmeler sunmaması dışında, özellikle yeni bir WordPress kurulumu için iyi çalışır.

6. Scriptless Sosyal Paylaşım

Scriptless Social Sharing eklentisi, okuyucularınızın içeriğinizi sosyal medya ağlarında paylaşmasını kolaylaştırır. Kullanımı kolaydır ve web sitenizi yavaşlatmaz. 

Eklenti, bir dizi basit paylaşım bağlantısı kullanarak yazılarınıza ve sayfalarınıza sosyal paylaşım düğmeleri ekler. 

Hangi içerik türlerinin paylaşma düğmelerine sahip olacağını, hangi düğmelerin ekleneceğini ve düğmelerin nereye gideceğini (içeriğin öncesinde veya sonrasında) seçebilirsiniz. Ayrıca düğmelerin sırasını seçebilir ve eklenti stillerini kullanmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. 

Scriptless Social Sharing ve Grow by Mediavine arasındaki fark, eskisinin ücretsiz olması ve WhatsApp ve Telegram dahil olmak üzere daha fazla sosyal paylaşım düğmesi sunmasıdır. 

Ayrıca, Komut Dosyasız Sosyal Paylaşım, web sitesi yükleme süresini yavaşlattığı bilinen sosyal paylaşım sayıları sağlamaz.

7. Wordfence Güvenliği

Wordfence Security, kötü amaçlı yazılımlar ve bilgisayar korsanları ile başa çıkmanıza yardımcı olur. Yeni WordPress kurulumunuz, diğer tüm WordPress siteleri gibi, bilgisayar korsanlarının hedefidir, bu nedenle sitenizin güvende kalmasını sağlamanız gerekir.

Wordfence Security, kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, uç nokta güvenlik duvarı, engelleme, oturum açma güvenliği, canlı trafik analizi ve daha fazlasını kullanarak yeni WordPress kurulumunuzun güvenli olmasını sağlar. Ayrıca, sitenizi güvende tutmak için Threat Defense Feed’den en yeni kötü amaçlı yazılım imzalarını, güvenlik duvarı kurallarını ve kötü amaçlı IP adreslerini alır.

Eklenti, ücretsiz ve premium bir sürümde mevcuttur. Premium sürüm, gerçek zamanlı IP kara listesi, kötü amaçlı yazılım imzaları, güvenlik duvarı kuralları, ülke engelleme, daha sık taramalar, premium destek, spam reklamcılık ve spam kontrolleri gibi daha gelişmiş özelliklere sahiptir.

8. ShortPixel Image Optimizer

Yavaş site hızının önde gelen nedenlerinden biri büyük ve / veya tam boyutlu görüntülerdir. Bunu çözmek için, resim dosyası boyutunu 100kb veya altına indirebilecek bir eklentiye sahip olmak en iyisidir .

ShortPixel, WordPress için en iyi görsel optimizasyon eklentilerinden biridir. Kaç resim yüklerseniz yüklerseniz sitenizin hızlı yüklenmesini sağlar.

Yeni bir WordPress kurulumu için ShortPixel’i ücretsiz olarak indirebilir ve ayda 100 görsel kredisi alabilirsiniz. Bu, yüklediğiniz her resim için birkaç küçük resim daha oluşturulduğundan, ayda yaklaşık 10 resim yüklemesine izin verir.

ShortPixel için ödeme yapmaktan kaçınmanın bir başka yolu, ücretsiz sıkıştırma araçlarını kullanmaktır . Görüntüleri sıkıştırma araçlarıyla çalıştırın ve ardından sıkıştırılmış görüntüleri WordPress sitenize yükleyin.

ShortPixel’in kendi görüntü sıkıştırma aracı da vardır. Daha fazla görsel kredisine ihtiyacınız varsa, bunları 5.000 görsel kredisi için 4,99 $ gibi düşük bir fiyata satın alabilirsiniz. 

9. WP Rocket

Yavaş bir site, kötü bir kullanıcı deneyimine neden olur, ziyaretçileri sinirlendirir ve dönüşümlere zarar verir. Yeni WordPress kurulumunuzun yükleme süresini azaltmanın yollarından biri, bir önbellek eklentisi eklemektir.

Önbellek, sitenizdeki bir sayfanın anlık görüntüsünü alarak verileri geçici olarak depolar. Bu, daha hızlı yükleme süresi, iyileştirilmiş SEO ve artan dönüşümler anlamına gelir.

WP Rocket, sitenizi daha hızlı hale getiren premium bir önbellek eklentisidir. Eklentiyi yükleyip açtığınızda, sayfa önbelleğe almayı hemen etkinleştirir .

Ayrıca eklenti, sitenizin arama motorları tarafından endekslenmesini iyileştirir, CSS, JavaScript ve HTML dosyalarınızın ağırlığını azaltır ve görüntüleri yalnızca ziyaretçiler sayfalarınızı aşağı kaydırırken yükler. Bu, sayfaların yükleme süresini iyileştirir ve web sunucusundaki yükü azaltır.

Sitenizi Hazırlayın ve Çalıştırın

Çok fazla WordPress eklentisi kullanmamanız gerektiğine dair bir yanlış anlama var. Bununla birlikte, WordPress siteniz eklenti sayısından etkilenmez, sitenize ve sizin siteniz için yaptıklarından etkilenir. WordPress için başka eklentilere sahip olması gerekir, ancak bu 9, başlamanız için yeterlidir. 

WordPress’i bir etki alanına manuel olarak kurmanıza ve artık ihtiyacınız olmadığında bir eklentinin tüm izlerini kaldırmanıza yardımcı olacak başka WordPress kılavuzlarımız var .

Yorum Gönderin