YOUTUBE MÜZİK’TE ŞARKI SÖZLERİ NASIL ALINIR?

Bu makalede , YouTube Müzik’te şarkı sözleri almak için basit bir yöntem ele alınmaktadır . YouTube Müzik, YouTube’un yalnızca kapaklar, remix, salt ses vb. Dahil olmak üzere müzik videoları içeren müzik sürümüdür. Premium bir YouTube Müzik planı sunduktan sonra Google, varsayılan müzik hizmeti Play Müzik’i durdurduğunu duyurdu. YouTube Müzik, Android’de ve Google tarafından sunulan diğer işletim sistemlerinde Play Müzik’in yerini alan varsayılan müzik hizmeti olabilir.

YouTube müziği tartışmasız müzik akışı endüstrisindeki en büyük müzik koleksiyonuna sahiptir, ancak mükemmel bir şekilde mümkün değildir. İlk olarak, resmi müzik videosunu ses parçaları olarak oynatır ve bunların çoğunda sadece videoda kullanılan sesler vardır, bu da birçok kullanıcı için can sıkıcı olabilir. İkincisi, şarkıların sözlerini gösterme seçeneği gibi yarışmalara kıyasla hala birçok özellik yok. Bu önemli bir özellik değil, ancak kullanıcıların gerçekten yararlı bulabileceği hoş bir ek. Bekleyelim ve Google’ın YouTube Müzik’i nasıl mükemmelleştireceğini izleyelim ve o zamana kadar YouTube Müzik’te şarkı sözleri almak için aşağıdaki öğreticiyi kullanabilirsiniz.

YouTube Müzik’te Şarkı Sözleri Nasıl Alınır?

Şarkı sözleri koleksiyonu ile birçok hizmet vardır. Bu tür hizmetlerin birçoğu atıf ile ücretsiz olarak kullanılabilir ve bazıları premium abonelik de sunar. İşte bir şarkı sözleri hizmeti kullanan ve YouTube ve YouTube Müzik’te şarkı sözleri sunan bir uzantı. Uzantı, Chrome Web Mağazası’nda bulunur ve Chrome Web Mağazası desteğine sahip Chromium tabanlı tüm tarayıcılarla çalışır.

youtube müzikte şarkı sözü indirme

Bu uzantıyı yüklediğinizde, YouTube Müzik arayüzüne bir şarkı sözleri bölmesi ekler ve o anda çalmakta olan şarkının sözlerini gösterir. Bölme, sonraki şarkı sırasını taşır ve albüm kapağı önizleme penceresinin hemen yanında görünür. Üstte şarkı adını gösterir ve şarkı sözlerini Lyrics.co.kr’den alır.

Bölmenin üst kısmında, otomatik olarak açılmaması durumunda şarkı sözlerini araştırmak için kullanabileceğiniz bir ‘şarkı sözleri bul’ düğmesi bulunur. Bölme, tüm şarkı sözlerini görebileceğiniz kaydırılabilir. Ayrıca üstteki şarkı sözlerinin kaynağına bir bağlantı sağlar.

Son Olarak

Bu ücretsiz uzantıyı kullanarak YouTube Müzik’te şarkı sözlerini buradan alabilirsiniz. Uzantı, herkes için yüklemeyi kolaylaştıran resmi uzantı mağazasında mevcuttur. Ancak, bu yöntem yalnızca masaüstündeki YouTube Müzik ile sınırlıdır. Bir PC’deki web tarayıcısında şarkı sözleri almak için kullanabilirsiniz, açıkçası mobil uygulama ile çalışmaz.

Yorum Gönderin